Skocz do zawartości
zulus

Lampa LED - chłodzona wodą

Rekomendowane odpowiedzi

Dlugo ten driver dzialal w wodzie? Na skutek elektrolizy solanki najgorszy bedzie chlor.

A z drugiej strony... gdzie ty masz warsztat? Nad akwarium?

Sekundę nie więcej. Moja wina wszystko było na pająka połączone nie małże na ślinę.

Na wszelki wypadek włożyłem do wody trochę węgla aktywowanego.


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulus.. to jakas mega prowizorka co ty robisz - cyna ci wpadla na akwarium?

Jak ty niby spawałeś to aluminium? A wiesz chociaż że tak naprawde powinieneś użyć spawania Mig w osłonie np. argonu?

Lutowanie miękkie stosuje sie przy słabych ( cienkich, małych ) kawałkach aluminium a nie do łączenia bloków...


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulus.. to jakas mega prowizorka co ty robisz - cyna ci wpadla na akwarium?

Jak ty niby spawałeś to aluminium? A wiesz chociaż że tak naprawde powinieneś użyć spawania Mig w osłonie np. argonu?

Lutowanie miękkie stosuje sie przy słabych ( cienkich, małych ) kawałkach aluminium a nie do łączenia bloków...

No prowizorka.

Nie spawałem tylko lutowałem i wiem jak się to profesjonalnie robi.

Na allegro kupiłem topnik i spoiwo na bazie cyny, który podobno usuwa tlenki i umożliwia połączenie elementów cyną. Na filmikach wyglądało to prosto. Niestety mi się nie udało. Może miałem za słaby palnik i duży element zbyt gwałtownie ciepło odbierał.

Tylko nie myślcie, że lutowałem na akwarium. Ten kawałek cyny był do czego innego potrzebny. Jak driver wpadł do wody to szarpnąłem za instalacje i się stało.

Edytowane przez zulus (wyświetl historię edycji)

Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyną bym się nie martwił. Już prędzej zawartym w stopie ołowiem.

Lutowanie aluminium to średnio udany pomysł. A nie lepiej zainwestować w starą dobrą nażynkę i gwintownik np. M2.5. Wietcisz otwory gwintujesz, drut aluminiowy gwintujesz i skręcasz co trzeba ze sobą. Jak nie podobają się wystające końcówki ucinasz i zeszlifowujesz. Jak potrzeba szczelności to stosujesz silikon po odtłuszczeniu klejonych powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co się bawić z gwintowaniem. Prościej nawiercić zwykły otwór 2,7 mm, i wkręcić wkrętarką wkręta do metalu 3 mm ze stożkowym łebkiem. Otwór się sam wystarczająco nagwintuje. Sam tak robiłem, i nawet przekręcałem bez problemu ledy, jak dokładałem niebieskich.

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest przykręcenie diod bo to robię na klej który sprawdziłem i działa. Problem jest w zamknięciu profilu aluminiowego. Na bokach. Byłem dzisiaj w miejscu gdzie spawają ale powiedzieli mi, że ładnie tego nie zrobią a cena za 1cm spawu aluminium 20zł!

Teraz wiec przyparty do muru ostatecznie po prostu spróbuje to skleić klejem podobnym do poxiliny. Kiedyś w zmierzłych czasach robiłem w ten sposób bloki do chłodzenia kompa i było szczelne. W sumie to ciśnienia tam nie będzie żadnego.


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób uszczelke a pózniej połącz wszystko nitami.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleje stalowe nie nadają się do aluminium - nie wiążą, choć może się wydawać, że trzymają. Swoją drogą - nie wiesz, co robisz, ale sądzisz, że zrobisz lepiej, niz ludzie, którzy na tym zjedli zęby. Ciekawe. A co do pomiarów światła - fizyka ma to do siebie, że wszystkie parametry są mierzalne. Lumen to jest bardzo miarodajna jednostka, jak wszystko w fizyce. Tu sobie przelicz luxy na lumeny, czysta fizyka + nieco matematyki:

http://www.ledrise.com/shop_content.php?coID=19

A gwoli ścisłości - 1 lx = 1 lm / m2

Także odwrotnie, niż Ty napisałeś. Jak na złość, to nie lumen równa się lux na mkw, tylko dokładnie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób uszczelke a pózniej połącz wszystko nitami.

Tapatalk

To już jakiś kosmos :)

Może załączę plik żeby było wiadomo o co chodzi. Trzeba usczelnić tam gdzie są szczeliny.

post-11237-0-00662000-1353963403_thumb.png

Edytowane przez zulus (wyświetl historię edycji)

Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silikon do wyoki temp i z bani, tanio nie bdzie ale jakby mialo byc tanio to lepij byc uzyl 2 wiatrakow po 16zł szt :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety sklejenie zakończyło się porażką. Niby się skleiło ale okazuje się, że profil jest ze zbyt cienkiej blachy i skłonnej do mikro wygnieć co niestety rozkleja konstrukcje.

W związku z tym projekt jest zawieszony i przechodzę na wielki radiator chłodzony powietrzem. Szkoda :(


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje!! jesteś pierwszym, który zaczął eksperyment/sprawdził swoje założenia i jak coś nie wyszło to o tym napisał, a nie zniknął w mroku ciszy;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az mi ulzylo. :animier:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale najśmieszniejsze jest to że takie chłodzenie faktycznie nie jest wcale jakoś specjalnie skomplikowane. Tylko że jak do wszystkiego trzeba podejmujeść z głową. A nie robić z gówna i kleić śliną.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest skomplikowane ale aluminium się do tego nie nadaje. Gdy bym dysponował podobnym profilem miedzianym to bym to polutował i by było z głowy.


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulus to nie alu sie nie nadaje tylko projektant

To byl piwrwszy projekt diy ktory od poczatku wiadomo ze nie mogl sie udac :-) i to nie dlatego ze sie nie da a z powodu podejscia i braku przemyslenia tematu.

Temat proosty jak budowa cepa.

Dwa bloki aluminium wyfrezowane z grilem wewnetrznym

Po 1 otworze 8-10 mm na rurki alu do podpiecia wezy

Uszczelka typu oring o dlugosci obrysu ponktu styku 2och blokow alu

Otwory 6szt w blokach z nagwintowaniem aby je skrecic

Koniec

Wymagana obrabiarka cnc aby przygotowac bloki

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zulus to nie alu sie nie nadaje tylko projektant

To byl piwrwszy projekt diy ktory od poczatku wiadomo ze nie mogl sie udac :-) i to nie dlatego ze sie nie da a z powodu podejscia i braku przemyslenia tematu.

Temat proosty jak budowa cepa.

Dwa bloki aluminium wyfrezowane z grilem wewnetrznym

Po 1 otworze 8-10 mm na rurki alu do podpiecia wezy

Uszczelka typu oring o dlugosci obrysu ponktu styku 2och blokow alu

Otwory 6szt w blokach z nagwintowaniem aby je skrecic

Koniec

Wymagana obrabiarka cnc aby przygotowac bloki

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Moze projektant nie ma dostepu do obrabiarki CNC i co wtedy panie madralo?

PS. Cytowac bede cale Twoje wypowiedzi bo lubisz je pozniej po dzircinnemu edytowac i nie daje sie czytac tematow.

Tapatalk

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNCrob - jak to co ? Wysylasz projekt do firmy ktora ci to wytnie. Bierzesz dluto i dlubiesz ( co jest bez sensu )

Ewentualnie zarzucasz projekt skoro nie umiesz go wykonac ( j.w. sie stalo )

Nie bierzemy sie za cos czego nie potrafimy zrobic.

Ja nie mam frezarki CNC wiec zamawiam plexi w miejscach gdzie to potrafia zrobic wg. mojego projektu.

PS. I co to znaczy nie ma dostepu. W internecie masz miliony firm ktore ci to wykonaja. Trzeba sie tylko zastanowic czy chcemy za to placic skoro mozna miec prosto i tanio wentylatory. No ale to tworca watku sie uparl choc wiekszosc pisala aby od razu zastosowal wentylator bo raczej sie to nie oplaca nie majac dostepu do warsztatu.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jednak dobrze wyszlo, ze akurat nie miales miedzi.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNCrob - jak to co ? Wysylasz projekt do firmy ktora ci to wytnie. Bierzesz dluto i dlubiesz ( co jest bez sensu )

Ewentualnie zarzucasz projekt skoro nie umiesz go wykonac ( j.w. sie stalo )

Nie bierzemy sie za cos czego nie potrafimy zrobic.

Ja nie mam frezarki CNC wiec zamawiam plexi w miejscach gdzie to potrafia zrobic wg. mojego projektu

ja mam az nadmiar frezarek ale jednak rozumiem, ze ktos moze nie miec do nich dostepu, poza tym czesto samo frezowanie na zamowienie jest drozsze niz caly projekt... chyba, ze ktos spi na kasie :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob zgadzam sie z toba, to nie oplacalne. Ale to juz pisalo sporo osob na poczatku. Zulus sie jednak upieral a na to nie mamy wplywu.

Pewnie i ty moglbys mu to za jakas cene wyciac - jednak jak piszesz - tanio to nie jest.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzik całkowicie się z Tobą zgadzam. Nie rozumiem podejścia "nie mam dojścia do czegoś tam..." Do frezarki w XXIw, w Warszawie ? Kpiny. Kwestia opłacalności czy sensu jest innym zagadnieniem, i pisaliśmy o tym autorowi od początku.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście genialni ;) Pomysł z frezarką napisaliście jak już się wycofałem z projektu a teraz się modrzycie i wyśmiewacie, że ktoś nie miał do tego dostępu.

Nie którzy z Was to zwykli szydercy nie wnoszący nic do tego forum robiący tylko zamęt jak ktoś chce zrobić coś inaczej niż wszyscy.


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  1. Zulus, rób coś innego to się nawet chwali. Ale czasy gdy Słodowy robił ze szpulki od nici i kawałka tektury telewizor bezpowrotnie minęły. Ty zacznij może od niezapomnianego wskaźnika...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu lampy już niestety na razie nie wodnej. Radiatorek jest dość pokaźnych rozmiarów 100cm x 16cm x 3.5cm i waży 5kg. Może się okazać że tym monstrum odprowadzę ciepło bez wentylatorka. Na fotce dla porównania dioda.

Teraz się zastawiam się czy jak oprę te 5kg o krawędzie akwarium czy to nie bezie za ciężko?

post-11237-0-23318900-1354113134_thumb.png

Edytowane przez zulus (wyświetl historię edycji)

Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.