Skocz do zawartości
chodi

kanary... czyli morszczak na wakacjach :)

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

Dwa tygodnie juz minelo od powrotu z krotkich wakacji na wyspie Fuertaventura. Blisko i cieplo ;) postanowilem podzielic sie z wami kilkoma ciekawostkami...

Oczywiscie "zboczenie morszczaka" nie bywa na wakacjach ;) maska na twarzy i zwiedzanie przybrzeznych zatoczek wraz z synem uzbrojonym w siatke ;) zona przyciela budzet na pierdoly wiec niestety sprzet video z najnizszej polki kupiony na miejscu od czarnoskorego chinczyka ;)

Udalo mi sie poznac grupke tubylcow pasjonujacych sie ich otoczeniem. Zaciekawilo mnie dlaczego wsrod tak licznego zycia w roznych formach nie wystepuja tutaj koralowce. absolutnie zadne koralowce! Odpowiedz byla dla mnie tym bardziej zaskajuca... chodzi o podloze ! wyspy kanaryjskie pomimo lokalnych miejsc z odpowiednimi warunkami dla rafjesli chodzi o temperature niestety sa na podlozu wulkanicznym co w "jakis" sposob uniemozliwia koralowcom zasiedlenie tych wod...

Mnostwo zwierzat, jak glony, rozgwiazdy, jezowce i ryby wystepujace bardzo licznie w tym mmiejscu sa popularnymi mieszkancami naszych zbiornikow. Nie wspominajac nawet o lasach apitasi ;) Tym bardziej dla mnie bylo to dziwne. Ale co poradzic ;)

20121103142615.th.jpg

20121103142621.th.jpg

20121103142607.th.jpg

20121103142603.th.jpg

20121103142559.th.jpg

20121103142629.th.jpg

ptdc0165.th.jpg

ptdc0166.th.jpg

20121103115703.th.jpg

20121103115714.th.jpg

20121103142530.th.jpg

Reasumujac - jest slona woda to i bez rafy morszczak znajdzie interesujaca rozrywke dla siebie :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot kolejny ekosystem :baby:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie sprawe, ze to nie bali czy egipt chociazby i ogolnie smutno pod ta woda :) ale nad wkda o wiele bardziej kolorowo :p

ogolnie z czystym sumieniem moge polecic te wyspe kazdemu, kto chce po prostu odpoczac bo zbyt wiele na tej wyspie do zobaczenia nie ma :)

za to o wiele ladniejsza pogoda niz na lazarocie, cieplejsza o wiele woda niz na teneryfie i o wiele czysciej i spokojniej niz na grancanarii :)

co by nie bylo - bylo cieplo :p

20121029121147.jpg

20121029112758.jpg


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze tak tu pusto bo pelno staruchow na golasa lata wszedzie ... :D na szczescie zawsze jest na czym oko zawiesic by nie tracic apetytu :p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu odswieze kotleta :)

na przelomie lutego i marca wyieram sie na kanary

ktora wyspe wybrac i czy oplaca sie tam nurkowac?

wiem ze rafy nie ma ale podobno nurkowanie z zolwiami polecaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafy nie ma

jest fish only tylko:P duzo kolorowych rybek i cala masa krabow no w kazdym razie bylo na co popatrzec

z tym kolorowych to za bardzo sie nie nastawiaj :) ale pare naprawde ladnych widzialem

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu odswieze kotleta :)

na przelomie lutego i marca wyieram sie na kanary

ktora wyspe wybrac i czy oplaca sie tam nurkowac?

wiem ze rafy nie ma ale podobno nurkowanie z zolwiami polecaja

Na Gran Canari jest polska baza nurkowa. W zimę chyba tego nie będzie, ale na jesieni przypływają manty i można z nimi nurkować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie biorac pod uwage kwestii nurkowania, na ktora wyspe polecacie jechac?

gdzie mozna na czyms ciekawym oko zawiesic?

nie jestem turysta, ktory bedzie cale dnie lezal na plazy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuerteventura najpiękniejsze plaże :) Teneryfa bardziej zaludniona , koniecznie wypożyczyć jeepa i można naprawę wiele zobaczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem na http://www.wyspy-szczesliwe.pl/ calkie duzo informacji nt kazdej wyspy i atrakcji

im wiecej czytam tym jestem bardziej niezdecydowany

na razie zastanawiam sie miedzy Fuerte i Teneryfa

Edytowane przez w0y7a5 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem czytelnikiem tego forum od polowy zeszlego roku i wtedy tez zaczela sie moja przygoda z akwarystyka morska.

Swiat podwodny podziwiam od ponad 15 lat, wtedy to wlasnie zaczalem nurkowac.

Jesli moglbym cos doradzic odnosnie wizyty na wyspach Kanaryjskich ( a znam je bardzo dobrze - 25 lat mieszkam w Hiszpanii ) najbardziej polecana dla nurkow jest El Hierro. Jest to aktywny wulkan ktory jeszcze w zeszlym roku mial podwodne erupcje lawy. Po takiej aktywnosci zycie w morzu jest swiezo zasilone przez mase zwiazkow mineralnych powodujacych eksplozje zycia. Co roku sa tam organizowane swiatowe konkursy Foto-Sub i jest to mecca wszystkiego co zaklada butle i pletwy :unworthy: . Mala wysepka na ktorej nic wiecej oprocz nurkowania sie nie robi. Kolejnym punktem jest Las Palmas de Gran Canaria. Sliczne miejsce do spedzenia wakacji na tysiace sposobow. Bedac tam z rodzina, dziecmi, znajomymi mozna nurkowac, plazowac ( okolice Puerto Rico maja na dnie sztuczne rafy kipiace zyciem ) Osobiscie polecam kluby nurkowe prowadzone przez anglikow. Z doswiadczenia powiem ze sa oni bardziej solidni i zorganizowani niz hiszpanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim okresie się tam wybierasz?

w polowie lutego

na razie sklaniam sie na Fuerte

z tego co czytam to ludzie pisza, ze Fuerte i Lanzarote sa bardziej cieple w tym okresie, bo blizej Afryki (szczegolnie noce)

co do nurkowania to chyba sobie jednak daruje, moze snorkeling ale to chyba na kazdej wyspie znajdzie sie miejsce gdzie mozna z rurka poplywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w lutym?

kurcze to nawet w

egipcie chłodno a co dopiero tam w tych wiatrach kanaryjskich


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w lutym?

kurcze to nawet w

egipcie chłodno a co dopiero tam w tych wiatrach kanaryjskich

taki mam termin urlopu, nic nie poradze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić na Teneryfie miejscowość Los Gigantes, jeśli ktoś chce nieco spokoju. Tam jest taka malutka plaża przy samych "gigantach" i hotel przy marinie. No i tuż obok w Alcali jest polskie centrum nurkowe http://www.diveria.net/, z przesympatyczną obsługą. Szczerze rekomenduję.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bylem na Lanzarotte i polecam, rowniez w zimie, kiedy to raczej mniej jest plazy a wiecej zwiedzania. Nurkujacy moga byc zniecheceni. Rafy to tam nie ma, ale ciekawostki moze sie znajda.

Samochod mozna przez internet rezerwowac w ktorejs z wypozyczalni obok hotelu (kosztuje grosze) i w droge, a jest tam co zwiedzac.

Wyspa jest zadbana, b. czysta, kierowcy super spokojni, restauracje wzdluz wybrzeza i w kazdej miejscowosci...

W lutym bedzie tam chyba cieplej niz w Egipcie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz zakupilem wczasy na Fuerte ale mam zamiar wyskoczyc na 1-2 dni na Lanza i chocby zjesc cos z wulkanicznego grilla ;)

Stani a Ty jak wypozyczales auto to normalne czy terenowke? sporo czytam opinii, ze osobowka sie wszedzie nie dojedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestan ! :baby:

Tam sa super drogi. Mialem 6 dni Reno 3 i koni nie brakowalo. Benzyna tansza niz w Polsce. Tankujesz 20 litrow i cisniesz gaz. Z drogi i tak nie zjedziesz, za stromo na czolg. :chris:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na teneryfie w lutym jest dość chłodno, aby wejść do wody trzeba być twardzielem. Na południu jest ok 23 na północy wyspy ok 20 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Teneryfie raz dostałem corsę No masakra w drodze do Masca , jedynka gaz i szybko dwójka i tak cała drogę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na teneryfie w lutym jest dość chłodno, aby wejść do wody trzeba być twardzielem. Na południu jest ok 23 na północy wyspy ok 20 stopni.

Dlatego wybralem Fuerte. Ponoc jest troche cieplej o tej porze roku. Ale i tak nastawiam sie na 20-22 stopnie. To i tak cieplej jak w UK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kanarach/Fuercie osobówka spokojnie wystarczy tam są piękne drogi no może na Cofete(polecam wycieczkę) nie ale dojechałem tam osobówką więc nie ma co przepłacać. Osobiście terenówki biorę tylko na wyspach greckich tam jest większy offroad.


Miękko LPSowe

60x60x50 (180 l), Blau Overflow 3000 (25mm), New Jet 2300, Black Python 110W, Schuran 120, Jebao WP-25,Jager 200W, sump: 57x50x35 (60 l), LR: 18 kg, LS: 9kg Live Aragonite Natural White.

aa9e7f12009aeb87acdcf619fe29ea51u688a610.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.