Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie czym myjecie ręce przed włożeniem rąk do akwarium :)

ja myję s mydłem w płynie zazwyczaj i porządnie płuczę pod bierzącą wodą,ale zastanawiam się czy dobrze robię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że jak nie mamy specyjalnie brudnych rąk to wystarczy je wymyć w samej wodzie ,bo płukanie po mydle i ołynach nigdy wszystkiego nie wypłucze,ja tak robie i nie widze problemu.Ważniejsze jest chyba dobre umycie rąk po wyjęciu z akwarium.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak założyłem akwarium morskie to przed wkładaniem rąk przygotowywałem sie niczym do operacji :)

Obecnie wcale nie myję rąk, chyba, że czuję ze trzeba je odtłuścić lub ze są widocznie brudne.

Bardziej przykładam sie do oplukania ich po moczeniu w akwarium, gdyz nie uzywam ochrony.

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak..ale nie brzydzi was..że macie brudne ręcę ? bo gołym okiem nie widać,ale zarazki są.... nie przeszkadza wam mycie rąk w akwarium ? (jeśli ich nie myjecie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czym myjecie ręce ...

Przed tylko dobrze je płuczę i wycieram papierowym ręcznikiem. Staram się nie używać mydła, bo nie wierzę by dało się do końca spłukać, a i tak od jakiegoś czasu, po każdym zanurzeniu odpieniacz siada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie myłem przednich łapek przed włożeniem do baniaczka,ale zawsze uważałem by tego nie robić po smarowaniu rąk kremem czy inną chemią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefbos - chcesz powiedzieć,że masz takie brudne ręce mimo płukania,że odpieniacz nie daje rady heheh bo tak zrozumiałam...

no właśnie..a jak to jest w sklepach..liczą pieniądze a za chwilę siup łapki w nurt :D

Edytowane przez Kamila 27G (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim my świecie żyjemy? w sterylnej bańce czy pełnym mikrobów, bakterii, wirusów, najróżniejszych żyjątek nie widocznych gołym okiem a pełzających dookoła nas i po nas samych?!!! Bardzo często dzięki nim nasze organizmy funkcjonują w zdrowiu, a przesadne dążenie do pozbywania się tej całej flory kończy się bardzo często problemami zdrowotnymi i tak samo pewnie byłoby z czasem w naszym akwarium!

Czy w oceanach panują sterylne warunki? czy w akwariach nie ma bakterii, brudu itp.

Błagam nie przesadzajcie z ta sterylnością bo to delikatnie mówiąc zabawne :). Ale wedle powiedzenia " wolnoć Tomku w swoim domku" ;)

Pozdraiwam

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak..ale nie brzydzi was..że macie brudne ręcę ? bo gołym okiem nie widać,ale zarazki są.... nie przeszkadza wam mycie rąk w akwarium ? (jeśli ich nie myjecie )

rozmawiamy o praktyce akwarytycznej, czy doszukujemy sie drugiego dna? pytam serio


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... nie chodzi tu o sterylność :)

haha no to wychodzi na to ,że nasikać też można :)

Na pewno przez to rybki nie wymrą, same też robią do wody i to porządnie ;]

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... nie chodzi tu o sterylność :)

haha no to wychodzi na to ,że nasikać też można :)

I tak właśnie można zastartować nowy baniak,na pewno słodki i nie jest to żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej..mi naprawdę chodzi o to co myślą o myciu rąk inni :)

no więc właśnie między innymi o to czy mydło można wypłukać i czy jakaś tam chemia nie dostanie się do wody .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez niczego co wkladam do akwarium nie myje mydlem.

Oplucze rece pod kranem i dzialam, choc nieczesto. Za to po robotach w akwarium, myje mydlem i to dobrze. Czyli robie jak Robi, ktory przypomnial stara szkole - "tuz przed wlozeniem rak do akwarium, nie myc ich mydlem". No i przez dluzszy czas nie gmerac w zbiorniku, gdy przed chwila smarowalismy lozyska w rowerze czy innej betoniarce. :nuke:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że nie ma co się za wiele zastanawiać tylko normalnie funkcjonować. Jak masz brudne ręce myjesz mydłem, bo i tak to musisz zrobić ;) jak czyste można opłukać woda, tak czy siak nie sądzę, że wybijesz przez takie czynności obsadę ;)

Osobiście wydaje mi się, że im więcej człowiek "cuduje" tym bardziej komplikuje sobie coś co tak naprawdę nie jest skomplikowane, a do większości spraw po prostu podchodzić jak w życiu, tak na zdrowy rozsądek ;)

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja przystępując do prac w swoim zbiorniku płuczę ręce pod kranem i tyle. Myślę, że (o ile nie grzebałem wcześniej pod maską samochodu itp.) wszystko to co mam na rękach będzie lepsze niż chemia ze środków stosowanych w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefbos - chcesz powiedzieć,że masz takie brudne ręce mimo płukania,że odpieniacz nie daje rady heheh bo tak zrozumiałam...

Na pewno po włożeniu rąk mytych mydłem było by gorzej. Jak sama widzisz równowaga w zbiorniku jest dosyć krucha - szczególnie małym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a bezpośrednio po manicur'e - wiecie rozumiecie lakier na paznokciach i te sprawy :baby:

Ja nigdy nie myłem przednich łapek przed włożeniem do baniaczka,ale zawsze uważałem by tego nie robić po smarowaniu rąk kremem czy inną chemią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: nie uzywac mydla perfumowanego.

Po drugie: okolo 60sekund powinno sie mydlic rece, inaczej nie pozbedziecie sie bakterii.

Po trzecie: gdyby mydlo bylo takie toksyczne, jak niektorzy uwazaja, to nie nadawaloby sie do mycia rak.

Po czwarte: nawet plukajac bierzaca woda dostarczamy bakterie, ktorych tak unikamy uzywajac do akwa wody RO

a po piate: ( i tu bym sie skupil najbardziej) to najwazniejsze jest to, w co wycieramy umyte, lub oplukane rece. Bo niewazne czym myjemy. Wazne jak pluczemy i czy wycieramy w recznik ktory pieknie pachnacy zawiera mnostwo nieporzadanego towaru dla akwarium...

Pzdr


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu jak stosuje wodka metod to myję przed włożeniem do akwa


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam rękawice i nie myje rak tylko przez rękawice manewruje.Czasami mi sie zdarza włożyć rękę bez rekawicy.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale mydła zawiera fosfarany :) tak samo płyny do mycia naczyń :) lepiej umyć dłonie po wycięciu z akwa szczególnie po zabawie z miękasam, żeby nie wetrzeć tego w oczy :)

a co do lakieru do to raczej świeży tylko jest toksyczny ale to tylko moja opinia :)

Edytowane przez bestiakol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram sie rak nie wkladac do akwarium, natomist mam taka perwersje ze czasmai w wodzie z podmianki mocze stopy. Rozsiadam sie wygodnie we fotelu, opdalam poduszek do masazu, popijam browara i jestem na Balli. Stopki mam potem jak lono osiemnastki :D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w zapachu?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze myję ręce i wycieram w papier..tak samo po wyciągnięciu wycieram w papier..nigdy nie używam ręcznika.. nie jest to moim zdaniem przesada tylko dbałość o szczegóły :) i zachowanie pewnych zasad :)

po drugie..akwarium to dom:) i to tak jakby wejść komuś w buciorach do wypucowanego mieszkania :)

no ale skora wam wszystko działą i nie zauważacie szkód to ok :)

Edytowane przez Kamila 27G (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.