Skocz do zawartości
rosiu84

ATI 6x 80w z Ebaya,totalna porazka!!!

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie,zakupilem pare dni temu lampe (uzywana od osoby prywatnej) ati 6x80w sunpower,radosc moja jednak nietrwala dlugo gdy do mych drzwi zapukal kurier z partaczojen firmy "city-link". Po 30 minutach otwierania mojej paczuszki doznalem szoku,rozczarowania,zlosci sam nie wiem jak to okreslic.Zamiast mojej wymarzonej lampy pod nowe akwarium dostalem miazge i pyl i zawalu prawie.Co tu teraz dalej zrobic,paczka byla ubezpieczona ale co dalej.Znajomy ktory cos lepiej sie zna na transakcjach poprzez Ebaya mowi ze pieniadze odzyskam, strace tylko koszty przesylki,ale co dalej?? Nadal nie mam lampy and akwa, potrzebne 6x80w

zeby zobrazowac nieco moja tragedie zamiescilem fotki ;(

http://imageshack.us/photo/my-images/805/1003722.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/17/1003721o.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/692/1003717z.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/833/1003718ic.jpg/

Macie jakis pomysl moi drodzy?? Moze ktos z was ma takowe jarzyniowki na sprzedaz?? Ehhh kulawemu zawsze wiatr w oczy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

nie ma co "plakac" po fakcie

takie rzeczy sie zdazaja w zyciu

odzyskaj pieniadze i kup inna

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłeś przy kurierze ? Wydaje mi się że trzeba było od razu spisać przy nim jakiś protokół że przyszła w takim stanie, teraz to mi się wydaje że niewiele da się zdziałać, jeżeli nie masz żadnego papierka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym tej rtęci jakiej masz pełno w tym gruzie nie trzymał na łóżku, strata kasy to jedno a zatrucie rtęcią to juz powazniejsza sprawa.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie problem w tym ze wciagnolem pudlo do domu trzymajc mala coreczke na rekach i zabardzo czasu nie bylo na otwieranie dobrze zapakowanego kartonu.Samo odpakowywanie zajelo mi okolo 30 min. i pozniej taka niespodzianka... nie wiem co dalej...Moze Ebay odda kase na uszkodzona lampe i obciazy sprzedajacego.Moze uda sie lampe zatrzymac i jakos ja ,,poskladac do kupy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

bez protokolu szkody nic nie zdzialasz :(

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Ciekawe jak długo trwa procedura reklamacji.

A po co Ci świetlówki jak cała lampa jest pogięta?

Sporządziłeś protokół z kurierem?

PS

Bez protokołu marne szanse, koleś wykręci się że wysłał dobrą lampę, kurier ma potwierdzenie odbioru.

Wszystko cacy, teraz w gestii sprzedawcy czy to Ci uzna czy nie.

Przewoźnikowi który zawinił i powinien ponieść koszty nic nie zrobisz.

Edytowane przez tuptus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie mam zadnego paierka,gdyz lampe otworzylem w domu a kurier pojechal i wydaje mi sie ze jestem w du...e juz z tym wszystkim... Zobaczymy co Ebay z tym wszystkim zrobi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Jak nic nie wyjdzie to lampę oddać do blacharza niech wyklepie i pomaluje :)

Zmienić odbłyśniki, świetlówki i używać jeśli elektryka cała.

Edytowane przez tuptus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cale szczescie ze to aluminium, wiec problemu duzego nie bedzie z obudowa,gorzej z swietlowkami. Nie bardzo wiem skad je dostac ;( ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
no wlasnie nie mam zadnego paierka,gdyz lampe otworzylem w domu a kurier pojechal i wydaje mi sie ze jestem w du...e juz z tym wszystkim... Zobaczymy co Ebay z tym wszystkim zrobi...

w pierwszej kolejnosc poprosza Cie o przeslanie zdjec uszkodzenia i scan protokolu szkody spisanego przy kurierze on jest podstawa reklamacji

jesli nie masz tego dokumentu to ....

zreszta probuj jak do nich nie napiszesz to sie nie dowiesz jaka bedzie odpowiedz

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz obowiazku otwierana w obecności kuriera, a kurier nie ma obowiazku czekania, aż tobie uda się rozpakować.

Poczytaj regulaminy firm, są co prawda zawiłe, ale da się to ogarnąć.

Wszelkie roszczenia musisz zgłosić do firmy kurierskiej na piśmie w terminie:

  • 14 (czternastu) dni od daty odbioru przesyłki,
  • 30 (trzydziestu) dni od daty przyjęcia przesyłki przez kuriera do przewozu.

Tak było w regulaminie UPS.

Ale znalazłem jeszcze:

Ustawa z dnia 15 listopada 1984 r. Prawo przewozowe

Art. 74. 3. Jeżeli po wydaniu przesyłki ujawniono ubytek lub uszkodzenie nie dające się z zewnątrz zauważyć przy odbiorze, przewoźnik ustala stan przesyłki na żądanie uprawnionego zgłoszone niezwłocznie po ujawnieniu szkody, nie później jednak niż w ciągu 7 dni od dnia odbioru przesyłki.

Art. 76. Przyjęcie przesyłki przez uprawnionego bez zastrzeżeń powoduje wygaśnięcie roszczeń z tytułu ubytku lub uszkodzenia, chyba że:

[…]

4) szkodę nie dającą się z zewnątrz zauważyć uprawniony stwierdził po przyjęciu przesyłki i w terminie 7 dni zażądał ustalenia jej stanu oraz udowodnił, że szkoda powstała w czasie między przyjęciem przesyłki do przewozu a jej wydaniem.

Edytowane przez waldek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranzakcje ebay a tymbardziej placone paypalsa ubezpieczone

Mialem juz kilka takich sytuacji i nigdy nie bylo problemu.

Nie tracilem takze kasy za wysylke.

Skontaktuj sie z ebay i paypal jak sprawe dalej pociagnac.

Inna kwestia ze skoro mogles otworzyc ja przy kurierze to czemu ja odebrales?

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze że jak będą chcieli zdjęcia to nie chwal się tymi świetlówkami,niektóre firmy chcą żeby było zaznaczone że przewozi się szkło i przesyłka obligatoryjnie więcej kosztuje

PS: lampa wygląda jak by coś po niej przejechało :)

Powodzenia


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze trzeba szkode zglosic do firmy kurierskiej, tam przesylka powinna byc ubezpieczona. Co ma Ebay do tego ?

To znaczy, jesli placiles PayPal to do Ebay-a tez zglos, moze cofnie transakcje. Troche chyba zalezy co na to powie sprzedawca, bo to on nie bedzie mial ani lampy ani w razie zwrotu - pieniedzy.

Najpierw kurier i to dzisiaj .

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym tej rtęci jakiej masz pełno w tym gruzie nie trzymał na łóżku, strata kasy to jedno a zatrucie rtęcią to juz powazniejsza sprawa.

Jedna świetlówka zawiera ok 2 mg rtęci, więc nie panikuj z tym zatruciem - chyba, żeby wessał to jak odkurzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez spisania protokołu zniszczenia przez kuriera nic nie zdziałasz...miałem ten sam problem,tyle że spisałem protokół z kurierem i ten kazał mi czekać po 2 miesiącach czekania na jakąkolwiek odpowiedź od firmy kurierskie zadzwoniłem i mi powiedzieli że to wysyłający musi ich o tym powiadomić i czas max na złożenie reklamacji to 1 miesiać od daty dostarczenia,kurier mnie wprowadził w błąd i zostałem bez lampy...kurier mi powiedział że wszystko co muszę zrobić to tylko spisać oświadczenie i czekać...okazało się to totalną bzdurą i nie wiedzą kuriera.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze nie niewiedza a celowym dzialaniem?

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie mam zadnego paierka,gdyz lampe otworzylem w domu a kurier pojechal i wydaje mi sie ze jestem w du...e juz z tym wszystkim... Zobaczymy co Ebay z tym wszystkim zrobi...

kolego nic z tym nie rob tylko napisz do paypal i ebay ze dostales prodokt niezgodny z opise,dodaj ze kontaktowales sie ze sprzedawca i paypal za tydzien odda ci kase bez gadania. sprzedaje na i ebay juz 4 lata jak moja paczka zaginie lub jest zniszczona to musze oddac kase albo nowy produkt bo 3 takie akcje i mi moga konto zblokowac a paypal i tak zabierze kase i odda osobie ktora zlozyla complaint

p.s

odpowiedzialnosc za przesylke ponos sprzedajacy!!! ty kupiles lape ktora z opisu byla dobra.

zakladaj ze to wal i pisz do ebay ze dostales produkt nie zgodny z opisem......

Nie pisz posta pod postem.

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sprawa idzie dalej.... chyba wszyscy znaja tu Angielski ;) ,,

Can you send me a picture of the hardboard I used to protect the front of the light. The hard thick stuff.

I just need as much evidance as I can to prove the light was packeged well.

I'm working a 24 hour shift tomorrow, but when I get back on Sunday I'll sort out refunding you your money.

The couriers claims department are contacting me next week.

Judging by the mess they made of the delivery I can't see a problem. I made sure the light was insured."

Wyglada na to ze bedzie wszystko ok....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala historia skonczyla sie tak ze sprzedawca oddal mi pieniadze poprzez paypala na konto bankowe a o swoje walczy z firma kurierska,lampa zostala i zle sie niema ;p zostala rozkrecona cala, "naprostowana" i zlozona do kupy. Pozostalo mi tylko wymienic swietlowki i ta oslonke przed zachlapaniem. :D Ktos ma swietlowki takowe 6x 80w?? ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ci wyszlo Pante, :thumbup: ale zabilbym chyba takiego kuriera....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.