Skocz do zawartości
dale

Apitasia - preparat "do wody"

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakiś specyfik podawany "do wody", a nie "do pyska", czy wstrzykiwany ?

Bo krewetki mi załatwiła "pistolejro", a brzydala - garbik :(


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to problem :( - Czy można trzymać dwa brzydale ? bo może jak wpuszczę dwa, to agresja się rozłoży i ryba będzie miałą czas na aklimatyzację ? Może potrzymać ją z dzień w kojcu, żeby garbik się przyzwyczaił ? Wpuścić na noc ?

Sam już nie wiem którą drogą iść.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pogonil garbika, no chyba ze jest kluczowy w akwarium, bo jak widac to on tu psoci :) Aha i uwazaj na brzydala, moze zjadac aiptaie ale tez inne torale, moj gustowal w fungii...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też złapałem coś od kolegi i miałem zakwit różyczek.I znalazłem na to sposób - w miarę duża (bez czułek ma jakieś 5cm), choć strachliwa krewetka L.kukenthali. Ideał, kilka dni i nic nie ma. Ale nie wiem, jak się zachowa wobec garbika. Z drugiej strony jest większa niż wurde, więc może przeżyje?

Szaman


RO+DI, TDS, Koralia Nano 900, AquaClear50, grzałka 50W TetraTEC, sól IO, salimetr JBL, testów na razie brak

Nano Reef 30, 3,5kg LR, 4,5kg LS

Start 20.10.2011 wątek tutaj

szaman.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze specyfików to używałem kilka, ale nic nie pomogło - zawsze wracały więc tylko naturalni wrogowie.

Może odłowić na tydzień garbika do sumpa - niech sobie pomieszka w karcerze to spokornieje


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe , odlowic garbika :) ja musialem 3/4 skaly wyjac zeby skubanca odlowic :)


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zobaczeniu pierwszej różyczki zapobiegawczo zamówiłem 4 sztuki krewetek.Krewetek długi czas w ogóle w akwarium nie widziałem(bałem się że padły) ale różyczka tez znikła.Po dość długim czasie krewetki zaczęły się pokazywać podczas karmienia a różyczek w ogóle już nie widywałem.POLECAM ta metodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się najbardziej zawiodłem no Joe's Juice. Aiptasie wracały do siebie po aplikacji w jakieś 2 tygodnie....


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jutro robię "oblot" po wszystkich dwu sklepach, może znajdę brzydala. A potem trzeba będzie poszukać dużych krewetek - jak wpuszczę kilka, może pistoletowa da im się zaaklimatyzować.

Garbika raczej nie odłowię, Syn jest do niego przywiązany, poza tym, potem musiał bym sump wyciągać by go złapać :) No chyba że przez pompę wróci :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten garbik bedzie utrapieniem za kazdym razem, gdy wpuscisz nowa rybke. Moze przejdz sie z synem do sklepu i zaproponuj cos w zamian ? Potem juz tylko wstawic pulapke i spokoj.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dużo nie myślał, garbik out na miesiąc do sumpa... Brzydal do zbiornika. Coś kosztem czegoś. Jeśli masz już niezłą plagę aiptazji to prócz naturalnej metody czyt. kreweteki/ryby nie poradzisz sobie. A nic tak nie zniechęca jak zarośnięta skała tym ukwiałem.

Edytowane przez Landryn (wyświetl historię edycji)

200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garbika spokojnie złapiesz na pułapke z butelki - one są strasznie łase na jedzenie i pierwszy tam wpłynie. Wiem bo już nieraz łapałem garbiki. Nie trzeba 3/4 skały wyciągać - wystarczy pomyśleć :)

Ja swojego garbika wymieniłem na pterapogona - tez był ulubieńcem syna, zanieśliśmy go do sklepu i sam sobie wybrał ( rybe z kolcami jak to sam nazwał )


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na aiptasie polecam helmona niestety u mnie ani brzydal ani wunderwaffe sie nie sprawdziły ze nie wspomnę o wstrzykiwaczach w pyski aiptasii... No ale Ty masz troszkę mały zbiornik...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środę 14.12.2012 roku za pośrednictwem i zorganizowanym transporcie przez kolegę Snakecharner nabyłem brzydala i co.....??/ a to że dziś rano została tylko jedna a było ok 30szt.!! normalnie gość (brzydal) jakby nie żarł kwiatuszków przez rok!!! jakby co dawać skały do mnie na dzień i po robocie!!! :thumbup: A tak naprawdę to muszę teraz skubańca pilnować bo mam Lpsy!!! Jal coś to Targowisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że daleko, bym Ci skałę podrzucił do wyczyszczenia :)

Zdesperowany pojechałem "następnego dnia" do drugiego sklepu (tam gdzie brałem pierwszego, był tylko jeden), no i nabyłem dwa - zakładałem że ewentualna agresja się rozłoży...

Wpuściłem, zgodnie z zaleceniami przy zgaszonym świetle...

Pływają oba do tej pory, garbik przestał zwracać na nie uwagę następnego dnia, zaraz po tym, jak przestały wpływać do jego jaskini :)

Tylko martwi mnie to że nie widzę efektów - apetyt mają... Pierwsze w kolejce do żarełka... :) Ale kwiatków nie ruszają :( - A przynajmniej nie widzę żeby żarły.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek najlepiej kupić takiego pewnego od kogoś!! kupno ze sklepu to wróżenie z fusów, ja też coś szukałem z miesiąc myślałem o krewetkach ze sklepu ale było właśnie to ale... kupić 5szt. wydać 200zl i co... dalej w pi....u i wylądowali!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w okolicach Lublina nie było wolnych jedzących - ale "dobra nasza" właśnie zauważyłem iż jeden podejrzliwie patrzy na kwiatka...

A krewetki też kupiłem... pistoletowa powiedziała że smaczne... Chyba - bonie widziałem od wpuszczenia...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że nie widziałeś od wpuszczenia to raczej normalne, niektórzy miesiącami swoich nie widzieli.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.