Skocz do zawartości
Marcin14

Windows 8 czy warto? plusy i minusy?

Rekomendowane odpowiedzi

A mi wywala w Windows 8 error przy aktualizacji.. po ponownym uruchomieniu czytam, że aktualizacja nie została poprawnie skonfigurowana i przywraca kompa do stanu przed aktualizacja - czyli update lezy.

Podczas normalnej pracy i w trybie standardowego pulpitu na pasku zadań, zaraz koło godziny pojawia mi się chmurka i znika, w odstępach ok. 5sec. Nie jestem w stanie sprawdzić po procesach co to jest bo nie widze jakiejkolwiek aktywnosci, a chmurka pojawia sie i znika caly czas..

Do tego Windows 8 nie jest w stanie odtworzyć płyty z filmem DVD - brak kodeków, który rzekomo miał wpłynąć na cenę systemu...

Nie jestem zadowolony, spróbuje jeszcze czystej instalki W8 bo aktualnie mam uppgrade za 69 z W7...

Edytowane przez Lizard (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 8 to nic innego jak zniewolenie użytkownika i przejęcie nad nim kontroli,człowiek jest omamiany jak się da i musi się do tego przystosować,a my kupujemy to i we łbach mamy siano które nam zrobiono po to by zarobić kase i dalej nas doić...

najgorsze jest to że nie potrafimy temu się przeciwstawić.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi - masz absolutna racje. Chcialem cos takiego napisac tylko nie wiedzialem jak sie do tego zabrac :p.

Wysłane z mojego GT-I8160


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem części z was

Co niby takiego zniewala windows 8, przecież to zwykła 7 z przerobionym interfejsem i kafelkami. Nie ma żadnych innych ograniczeń względem 7!. A menu start wiem że można przywrócić i zrezygnować z kafelków (nie znam szczegółów mi kafelki odpowiadają).

Nikt wam nie karze kupować aplikacji w sklepie windowsowym, aplikacje można normalnie ściągać z internetu i normalnie jak w każdym windowsie instalować ze zwykłego exe`ka. Według mnie sklep to dobra opcja, aplikacje jak gg itp są za free i nie trzeba latać po 10 stronach żeby coś zainstalować.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lecę cały czas na Windows XP Media Center Edition,siódemki nigdy nie miałem.

to zainstaluj 7 a odpusc 8, bedziesz zadowolony - a testowanie nowego dziurawego i niedopracowanego systemu zostaw innym ;)


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 8 to nic innego jak zniewolenie użytkownika i przejęcie nad nim kontroli,człowiek jest omamiany jak się da i musi się do tego przystosować,a my kupujemy to i we łbach mamy siano które nam zrobiono po to by zarobić kase i dalej nas doić...

najgorsze jest to że nie potrafimy temu się przeciwstawić.

??? Nie czaję bazy. Windows 8 robi z usera zombie, czy jak? Właśnie dziś rano ósemkę usunąłem (kłopot z niezbyt dobrym sterownikiem do GeForce Go 6150, generalnie dość upierdliwa karta), i ani komp mi się do szyi nie rzucał, ani nie zniewalał.....bez jaj. Fakt, że taki Win 7/8 przy instalacji 99% rzeczy robi za nas, sam instaluje zdecydowaną większość sprzętu i jest w tym bardzo dobry (zwykle), ściąganie aplikacji z AppStore jest wygodne, tak jak na Apple czy Androidzie, lecz jeśli ktoś ma kaprys, to może sobie na 3.11 jechać, albo na Linuksie, czy Mac-u OS-X86 i wszystko ręcznie dogrywać, nie ma przymusu...

Jak jerzyk napisał, 8 to siódemka z nieco zmienionym interfejsem, a nie spisek określonych sił :)

Swoją drogą, każdy system można szybko spier....., wystarczy tylko instalować co popadnie. W tamten piątek rano postawiłem nowe Windowsy XP na kompach w pracy, tak, do użytku dla ludzi, do Internetu i e-dziennika; w poniedziałek po południu litania: a bo te komputery jakieś wolne są, i do niczego, że nic nie można zrobić, badziewie jakieś - patrzę: no tak. zainstalowane dwa dodatkowe antywirusy (jeden już założyłem,ale komuś było mało),jakiś malware remover, PC doctor, z piętnaście toolbarów - szybko im poszło, jak na dwa dni :]. Założyłem, że ludzie coś myślą, i patrzą, na co klikają, i co ściągają z poczty ---> błąd. "No coś mi się pojawiło, to klikałam OK, i dalej". Heh. Niektórzy powinni zostać przy kalkulatorze.

Edytowane przez ZenonPL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''nie ma przymusu'' ale w krótce będzie ,nie ma przymusu jeść tą chemie co nam podają w produktach,nie ma przymusu pić np. piwo co jest piwem z nazwy tylko,nie ma przymusu oglądać debilnych reklam w necie,tv... ,nie ma przymusu... moge wymieniać do bólu ale... przymus jest,tylko tego nie widzimy bądz nie chcemy widzieć bo niby po co ,bo tak jest wygodniej.Otacza nas ZNIEWOLENIE na każdym kroku.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem części z was

Co niby takiego zniewala windows 8, przecież to zwykła 7 z przerobionym interfejsem i kafelkami. Nie ma żadnych innych ograniczeń względem 7!. A menu start wiem że można przywrócić i zrezygnować z kafelków (nie znam szczegółów mi kafelki odpowiadają).

Nikt wam nie karze kupować aplikacji w sklepie windowsowym, aplikacje można normalnie ściągać z internetu i normalnie jak w każdym windowsie instalować ze zwykłego exe`ka. Według mnie sklep to dobra opcja, aplikacje jak gg itp są za free i nie trzeba latać po 10 stronach żeby coś zainstalować.

sorki ale bardzo i to bardzo się mylisz, win8 jest napisany na zupełnie nowej platformie, nie taj jak win vista vs win7, który był tak naprawdę poprawką do visty.

Win 8 jest budowany całkowicie od podstaw, inna platforma, baza, język.

Sterowniki, które docelowo nie były pisane pod win8 a jedynie pod wcześniejsze SO nie będą akceptowalne w nowym systemie... (karty TV, Modemy, Fax'y itp)

Edytowane przez adam1203 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''nie ma przymusu'' ale w krótce będzie ,nie ma przymusu jeść tą chemie co nam podają w produktach,nie ma przymusu pić np. piwo co jest piwem z nazwy tylko,nie ma przymusu oglądać debilnych reklam w necie,tv... ,nie ma przymusu... moge wymieniać do bólu ale... przymus jest,tylko tego nie widzimy bądz nie chcemy widzieć bo niby po co ,bo tak jest wygodniej.Otacza nas ZNIEWOLENIE na każdym kroku.

Sorry. Nie czaję. Stoi ktoś z pałą, i każe? Każe pić piwo, oglądać TV? Jak nie, to w pysk? Jest możliwości od cholery, można sobie wybrać co kto chce. A jak się nie podoba, też można sobie wyjechać do innego kraju. Albo na inny kontynent, znaleźć se jaskinię na pustyni i medytować. Albo badać prądy torsyjne. Pewnie było lepiej, gdy paszporty trzeba było oddawać do urzędu. Albo jeszcze fajniej, za cara, 25 lat w wojsku, to była przygoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem już 6 upgrade do W8 z zachowaniem aplikacji i danych. Z WinXP, z Visty, z Win7. Kazdy z pełnym powodzeniem.

Moje obserwacje:

Wiadomo jak chodzi Vista. Po zmianie na Win7 za...dala. Po kolejnej zmanie na Win8 chodzi jeszcze szybciej. Przypominam przy zachowaniu wcześniejszych aplikacji. I robiłem to na komputerach używanych do pracy (np. montaż nieliniowy), a nie do zabawy.


180 l. 2 x JVP-101. Led DIY 90W. LPS, SPS. Całość obecnie (jak jest słońce) napędzana z fotovoltaiki.

60 l. Ocellarisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz - jak to zwykle z microsoftem ;) System zdecydowanie na urzadzenia z dotykowym ekranem. Ewentualnie ze sprzetem typu multitouch ala mac. Nie ma Windows Media Center Pack. Dlatego pewne rzeczy nie dzialaja - ale jak ktos posiada Win8Pro moze pobrac go za darmo ze sklepu - uwaga oferta ograniczona czasowo, o ile pamietam do konca stycznia czy lutego 2013. Tutaj link: http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-8/feature-packs

jest soft ktory sprawdzi nam ktore z aplikacji moga nie ruszyc - asystent tutaj http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-8/upgrade-to-windows-8

Desktop znany z innych windowsow jest pod jednym z kafelkow ;)

Nie ma typowego menu start. Typowego Panelu Sterowania. Zmieniona obsluga -widac ze zapatrzyli sie w systemy ala Android.

Natywny klient poczty - Mail (notabene system intergruje sie mocno z microsoft live) - nie ma wsparcia dla skrzynek POP3. Tylko i wylacznie IMAP ! Mozna to obejsc jak ktos ma outlooka ale to juz dla mnie kombinacja alpejska. ;)

Idea sklepu ok - pytanie jak dlugo. Moj HTC HD2 wyzional ducha bo Windows zamknal Market Place czy jak to sie tam zwalo. Coz pozbylem sie z telefonu WM6, mam andka 4.04 ;P Oby w przypadku win8 ten markiet podzialal dluzej niz 2 czy 3 lata, bo w przypadku wm aplikacje ktore mialem w sklepie juz nie sa dostepne :/

Osobiscie mam win7 na zenbooku, 8 w wersji trail na maszynie wirtualnej - konczy mi sie na niego trial za 25 dni - i mimo posiadania licencji na win8 (za 69zl) i kodu do windows media center -- chyba zostane przy 7ce. Za duzo softu, ktorego uzywam ma jeszcze problem z win8 :/

Trzeba sie bedzie po prostu przyzwyczaic do nowego nie koniecznie lepszego :)

Garsc linkow:

http://blogs.msdn.com/b/robmar/archive/2012/10/30/download-the-free-e-book-windows-8-for-dummies.aspx

http://go.microsoft.com/FWLink/?Linkid=268295

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35406

p.s win8 to pikus ;P jak zobaczylem win2012 server to dopiero byl "bul" ;P ten system to majstersztyk ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygodę z windowsami zacząłem bodajże od 93 pózniej 95 itd odkąd dorwalem Mac wiem,że już nie wrócę do windowsa "15" możliwości otworzenia programu po co za duzo komplikacji w windowsie zawsze jak usuwałem program to coś zostało jakieś iconki itd itp.Nie jak na jablkach 2 minuty i mapka teneryfy wrzucona na tel jedna iconka.Jest jak ma być prosto i dostępne dla zwykłego zjadacza kanapek


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przygodę z windowsami zacząłem bodajże od 93

Skąd Ty wytrzasnales ten system? Przed 95 był NT.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz mi sie windowsy mylą ty za to masz iPhone którym fotek nie robisz bo nie ma aparatu.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długim czasie z XP przesiadłem się na 7mkę. Niestety na win8 nie przejdę, ponieważ to taki sam bubel jak Vista.

Fakt że działa 5x szybciej nawet od XP, ale ma tak wiele błędów, jest uciążliwy do poruszania się, do optymalizacji ustawień, problemy są z sterownikami do większości różnorodnego sprzętu.

Podłączenie myszki Logitech za prawie 200zł okazało się niemożliwe :) Kod Windows 44 i Undefined USB Device :)

Mimo podawanych sterowników z mini płytki, z sieci nic nie skutkowało.

Problemy z odtwarzaniem filmów na różnych programach.

Wieszanie się sterownika dźwięku (jeśli ktoś robił upgrade z Win7 na 8 to ma ten błą w 70% przypadków)

Nie polecam, chyba że Microsoft poprawi go znacznie. Na razie bubel.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale bardzo i to bardzo się mylisz, win8 jest napisany na zupełnie nowej platformie, nie taj jak win vista vs win7, który był tak naprawdę poprawką do visty.

Win 8 jest budowany całkowicie od podstaw, inna platforma, baza, język.

Sterowniki, które docelowo nie były pisane pod win8 a jedynie pod wcześniejsze SO nie będą akceptowalne w nowym systemie... (karty TV, Modemy, Fax'y itp)

Dobrze wiem, że 8 jest inaczej zbudowana, mój post nie dotyczył budowy systemu a jedynie użytkowania, i pod tym względem 8 to zwykła 7 z kafelkami których nie trzeba używać jak się komuś to nie podoba.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długim czasie z XP przesiadłem się na 7mkę. Niestety na win8 nie przejdę, ponieważ to taki sam bubel jak Vista.

Fakt że działa 5x szybciej nawet od XP, ale ma tak wiele błędów, jest uciążliwy do poruszania się, do optymalizacji ustawień, problemy są z sterownikami do większości różnorodnego sprzętu.

Podłączenie myszki Logitech za prawie 200zł okazało się niemożliwe :) Kod Windows 44 i Undefined USB Device :)

Mimo podawanych sterowników z mini płytki, z sieci nic nie skutkowało.

Problemy z odtwarzaniem filmów na różnych programach.

Wieszanie się sterownika dźwięku (jeśli ktoś robił upgrade z Win7 na 8 to ma ten błą w 70% przypadków)

Nie polecam, chyba że Microsoft poprawi go znacznie. Na razie bubel.

Z win7 było identycznie, zainstalowałem go zaraz po premierze i też dużo rzeczy nie było dopiero po SP1 zaczęło hulać chociaż pamiętam, że tam dość szybko sobie poradzili i sporo ludzi sie na 7 przesiadło.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widzisz mi sie windowsy mylą ty za to masz iPhone którym fotek nie robisz bo nie ma aparatu.

???

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiem, że 8 jest inaczej zbudowana, mój post nie dotyczył budowy systemu a jedynie użytkowania, i pod tym względem 8 to zwykła 7 z kafelkami których nie trzeba używać jak się komuś to nie podoba.

sens uzywania 8 bez kafelkow jest taki jak sens jazdy na nartach bez nart. MetroUI i Win8 to nierozerwalna jednosc. Mozna kombinowac z Start8 albo z innymi programami wylaczajacymi MetroUI ale polityka Microsoftu jest taka ze w wersji oficialnej w stosunku do RTM wiele rzeczy zniknelo. Ponadto pisanie ze Win8 jest inaczej zbudowana a za moment pisanie ze to zwykla 7 z kafelkami - przeczy samo sobie :D Ten system sie zmienil i to bardzo.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu desktopa z dwurdzeniowym prockiem Acera - śmiga jak błyskawica na win xp 32 bitowym, wszystko działa 100/100 w połączeniu z szybkim dyskiem i ramem. Dostałem służbowego laptopa z 4-rdzeniowym procesorem i windows 7. Naturalnie usunąłem wszystkie spowalniacze i śmieciowy soft. Mimo wszystko, Laptop mieli, uruchamia te same programy kilka razy wolniej niż sprzętowo znacznie słabszy desktop na poczciwym xp. Jeśli myślicie, że 8-ka jest szybka to zainstalujcie sobie xp na innej partycji a potem odpalcie kilka programików.

Poza tym, po co ludzie wciąż kupują legalne kopie xp skoro przecież win7 i 8 są takie szybkie i wspaniałe?>

Niestety xp to ostatni dobry system Microsoftu, potem było już tylko gorzej, z Vistą na czele. Niby ładniej, ale dużo wolniej i bardziej wszystko zagmatwane. Oczywiście, można sobie w 7 czy 8 powyłączać Aero czy inne bzdety ale nie ma szans żeby na dwóch identycznych zestawach win7 czy 8 wygrał z xp.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam w domu desktopa z dwurdzeniowym prockiem Acera - śmiga jak błyskawica na win xp 32 bitowym, wszystko działa 100/100 w połączeniu z szybkim dyskiem i ramem. Dostałem służbowego laptopa z 4-rdzeniowym procesorem i windows 7. Naturalnie usunąłem wszystkie spowalniacze i śmieciowy soft. Mimo wszystko, Laptop mieli, uruchamia te same programy kilka razy wolniej niż sprzętowo znacznie słabszy desktop na poczciwym xp. Jeśli myślicie, że 8-ka jest szybka to zainstalujcie sobie xp na innej partycji a potem odpalcie kilka programików.

Poza tym, po co ludzie wciąż kupują legalne kopie xp skoro przecież win7 i 8 są takie szybkie i wspaniałe?>

Niestety xp to ostatni dobry system Microsoftu, potem było już tylko gorzej, z Vistą na czele. Niby ładniej, ale dużo wolniej i bardziej wszystko zagmatwane. Oczywiście, można sobie w 7 czy 8 powyłączać Aero czy inne bzdety ale nie ma szans żeby na dwóch identycznych zestawach win7 czy 8 wygrał z xp.

Widocznie kiepsko skonfigurowales win7. Mam go rownież na PC Acerku dwurdzeniowym w małej obudowie i smiga szybciej niż win XP No i przede wszystkim nigdy nie zaliczył jeszcze zwiechy czy niebieskiego ekranu co przy XP było czymś normalnym.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu desktopa z dwurdzeniowym prockiem Acera - śmiga jak błyskawica na win xp 32 bitowym, wszystko działa 100/100 w połączeniu z szybkim dyskiem i ramem. Dostałem służbowego laptopa z 4-rdzeniowym procesorem i windows 7. Naturalnie usunąłem wszystkie spowalniacze i śmieciowy soft. Mimo wszystko, Laptop mieli, uruchamia te same programy kilka razy wolniej niż sprzętowo znacznie słabszy desktop na poczciwym xp.

I tu masz kolego rację, jeśli bierzesz pod uwagę do 4gb ram i tylko system 32. Wygrywa wtedy XP.

Ale weź już XP 64bit i Win7-64 bit i powiedzmy 8gb ram.

Zobaczysz 4krotną przewagę na korzyść siódemeczki :)

Jakbyś robił wektorówkę, grafiki, projektowanie stronek, czy montaż filmów - byś zobaczył jaka jest dopiero różnica

Dlatego dla mnie Win7 w wersji 64 bit jest najmocniejszym systemem. W wersji 32bit jedynie XP-ka można polecać :D


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu właśnie pies jest zakopany, jeśli siódemka zaczyna śmigać dopiero jak ma 8 GB to niech to napiszą albo oznajmią, bo na 2 gb to jest ogólnie kicha a xp to w zupełności wystarcza. Wkrótce będę obrabiać filmy HD na 7-ce to się przekonam może ale póki co do przeglądarki czy poczty to xp jest szybszy i mniej zawiły.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.