Skocz do zawartości
Felipe

blada seriatopora hystix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio kupiłem małą szczepkę czerwonej seriatopory hystix, która w sklepie leżała bokiem na dnie, nie była przyklejona do podstawki. Jest u mnie kilka dni i zauważyłem że jedna strona korala jest jakby blada. to jest ta strona, którą leżała na dnie. Co jej może być? Podejrzewam, że mogła utracić zooksantelle z powodu braku światła.

Wrócą jej kolory czy raczej już zostanie w takim stanie? Jakoś szczególnie mam się nią zająć?

Niestety nie mogę dać fotki bo nie mam dobrego aparatu a tel nie wychwyci problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc zestresowana one dosc ciezko sie adoptuja

Start 1/11/2012, moze za szybko na takie korale ??? swieza banka

Link

http://animal-world.com/Aquarium-Coral-Reefs/Birds-Nest-Coral


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem może być np za słabe światło albo nieodpowiednie warunki. Jeżeli faktycznie dopiero co wystartowałeś baniak to niestety masz marne szansę ze przeżycie tego korala :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej normalne,że korale wyglądają inaczej od strony,gdzie nie dociera światło a jeszcze leżała w piasku to już całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem może być np za słabe światło albo nieodpowiednie warunki. Jeżeli faktycznie dopiero co wystartowałeś baniak to niestety masz marne szansę ze przeżycie tego korala :(

Przecież napisałem, że takiego korala przywiozłem, u mnie jego stan się nie pogorszył, baniak, może i młody jeszcze, ale jest to mała szczepka na próbę. Mam montipore i wygląda na zadowoloną ale jednak łatwiejszy koral.

To raczej normalne,że korale wyglądają inaczej od strony,gdzie nie dociera światło a jeszcze leżała w piasku to już całkiem.

Rozumiem, ale chciałbym się dowiedzieć czy jej kolor wróci po czasie do normalności, czy będzie miała już na stałe takie blade miejsce. Także mnie interesuje jak się z nią obchodzić, dać ją do mniejszego światła czy normalnie zostawić pod mocnym światłem i czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklej ja do podstawki i kolor powinien wrocic. Nie przesadzajcie, ze hystrix taki delikatny.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I u mnie :crybaby:

Kolor tego korala jak zauważyłem silnie zależy od warunków/mikroelemntów i światła - u mnie zbielała w jedną noc cała - znaczy się polipy wypuszczała, tkanki nie gubiłą tylko była prawie biała - wszystkie parametry w normie, inne korale ok - po ok 3 miesiącach pomału doszła do siebie - mam różową odmianę.

Dużo korali od strony światła jest ładnych a od "zaplecza" już niekoniecznie,tak jest i u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o dojrzewanie akwarium a nie o to czy to delikatny koral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklej ja do podstawki i kolor powinien wrocic. Nie przesadzajcie, ze hystrix taki delikatny.

Tak też zrobiłem. Teraz przynajmniej coś wiem:) Zostawię ją w spokoju, niech wraca do formy i będę obserwował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.