Skocz do zawartości
otarod

wata - gdzie kupic duże platy.

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio w sklepie akwarystycznym watę taka sprasowana cieta z rulona na metry. Moje podejrzenia skłaniają mnie do myśli ze w sklepie nie akwarystycznym ta watę dostalbym taniej. Wiecie gdzie lub jako co mógłbym jej szukać?dzieki

Edytowane przez otarod (wyświetl historię edycji)

Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W reefspocie w poznaniu mają duże baloty 2m wys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić też od lufta 9zł za m , , ,

Wysłane z telefonu


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze obydwie waty z Allegro są takie same tylko ta z 1 linka 4 razy tańsza... Pytanie tylko jaka gramatura najlepsza tak by za często nie wymieniać a z drugiej strony nie zwalniają za szybko przepływu....


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam watę z JBL-a też taka gruba,ale zapycha mi się w kilka godzin przez co potem woda się przelewa górą więc jedynym wyjścieb jest u mnie zostawianie wolnego miejsca po bokach czyli wata nie jest na całej szerokości komory.

Ciekawe czy te z linków byłyby lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej i najtaniej kupisz u tapicera. Poszukaj w okolicy :)


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi dokładnie tego szukałem. Cena w porowaniu to jest oszolamiajaca. Dzięki wszystkim za pomoc


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję włókniny w firmie "SURTEX" (mają filie w całym kraju).Włókniny o dowolnej gramaturze,dowolnej grubości w balotach szer.2m.Sprzedają na wagę za śmieszne pieniądze.Te same lub podobne w sklepach akwarystycznych kosztują wielokrotnie więcej.


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze obydwie waty z Allegro są takie same tylko ta z 1 linka 4 razy tańsza... Pytanie tylko jaka gramatura najlepsza tak by za często nie wymieniać a z drugiej strony nie zwalniają za szybko przepływu....

różnią się grubością 1,2 cm i 2cm oraz ta druga ma darmową wysyłkę do 3mb tz 6szt/0,5m


akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to do produkcji ovaty jest stosowany klej i ciekawe jak to się ma do akwarystyki morskiej ??


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watę można też kupić w castoramie lub OBI jak też w każdym sklepie które mają do czynienia z basenami bo znajomy z pracy ma basen i często wypełnia watą filtr od basenu.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje watę używaną w klimatyzacjach, cena śmieszna w porównaniu z tym co kupujemy w sklepach akwarystycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj namiary na taką wate

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wyrobionego zdania nt stosowania waty innej niż kupiona ze sklepu akwarystycznego.

Interesuje mnie bardziej czy stosujecie watę (jako filtracje mechaniczną) na stałę, jeśli tak to jak często jest ona wymieniana/płukana ?

Z postów sprzed kilku lat wynika ze wymieniana jest częściej niz raz/tydzień z uwagi na kumulacje NO3. Nie robiłem tego do tej pory tak często: raz płukałem raz wymieniałem; NO3 mam wciąż niewykrywalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie stosuję owatę (http://allegro.pl/owata-300g-m2-wloknina-puszysta-ovata-watolina-i5991719616.html). Wymieniam 2 razy w tygodniu.


120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.