Skocz do zawartości
Marcin1982

[200] Łódzka solanka

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam przyczyn wysokiego NO3 w baniaku, może koledzy, którzy mają doświadczenie w spsach coś podpowiedzą.

NO3 mierzone Salifertem wynosi 5-10 i za cholerę nie chce niżej zejść. PO4 mierzone Hanką: 0,02-0,04

Sprzęt jest podany w stopce,skała pochodzi ze sprawdzonego źródła, jeśli chodzi o obsadę to: żółtek, 3 squamipinnis, 2 pterapogony, 2 błazny , 1 dimidiatus.

Jak zejść niżej z NO3 ?? przeszarżowałem z obsadą ?? za słaby obieg góra-dół ?? [ spływ mam skręcony praktycznie około 65%,wymienić pompę na mocniejszą,żeby spływ był otwarty na 100% a przytkać obiegówkę ??]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zapodac 1 ml wodki dziennie ...

Do akwarium.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Dożucie parę swoich doświadczeń a więc nic a nic takim stężeniem No3 nie przejmowałbym się w moim akwarium jest to norma i średnio utrzymuje się na tym poziomie ok. 10 ppm korale jak i SPS tak i LPS maja się w świetniej kondycji ważne by się nie podnosiło więcej ja dołożyłem do systemu filtracji Seachem PhosGuard ważna jest w moim przypadku systematyczność podmian oraz jak najmniej kombinowania system ustabilizuje się, obrałem jeden system karmienia dozowania minerałów A,B,C oraz M Grotecha o tych samych godzinach i w tej samej ilości efektu mojego maleństwa poniżej w linku.

http://nano-reef.pl/topic/44764-blau-180l-elk/

Pozdrawiam Maciek....

Szukam przyczyn wysokiego NO3 w baniaku, może koledzy, którzy mają doświadczenie w spsach coś podpowiedzą.

NO3 mierzone Salifertem wynosi 5-10 i za cholerę nie chce niżej zejść. PO4 mierzone Hanką: 0,02-0,04

Sprzęt jest podany w stopce,skała pochodzi ze sprawdzonego źródła, jeśli chodzi o obsadę to: żółtek, 3 squamipinnis, 2 pterapogony, 2 błazny , 1 dimidiatus.

Jak zejść niżej z NO3 ?? przeszarżowałem z obsadą ?? za słaby obieg góra-dół ?? [ spływ mam skręcony praktycznie około 65%,wymienić pompę na mocniejszą,żeby spływ był otwarty na 100% a przytkać obiegówkę ??]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek nasuwa się sam, że łatwo się teoretyzuje, a trochę trudniej praktykuje.jak to kiedyś pięknie powiedział pewien morszczak z Kielc

Pokaż mi swoje akwarium a powiem Ci kim jesteś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gabriel, generalnie w akwarium żadnych problemów nie ma: glonów brak, kh,ca,mg i po4 w normie. Jeśli chodzi o no3 to generalnie jest ok,ale jak już nastawiam się na spsy to chciałbym zejść niżej, dla dobra zwierzaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak Stani pisze, 1 ml wódeczki potrafi zdziałać cuda :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:nuke: najlepsze proporcje to 1/100 :nuke:

czyli jak dodasz 1ml wódki do zbiornika to nie zapomnij wypić 100ml

i w taki prosty sposób spojrzenie na no3 zmieni się diametralnie

ps. UWAGA zbyt szybki wzrost dawki w zbiorniku może być szkodliwy dla akwarysty :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

nie ma takiej opcji, zeby wodka "nie dzialala". Prawdopodobnie gdzies jest blad, no ale niewazne.

Poziom NO3 masz b. dobry i PO4 tez jest ok, to lepiej nie stosuj zadnych extrasow do zbijania czegokolwiek, bo nawet nie zauwazysz jak cos sie popsuje.

Proponowalem pol lub 1 ml wodki, zeby rozkrecic bakterie i jesli NO3 i PO4 przez dwa tygodnie nie roslo, to moze dziala ? Po co zbijac cos do zera ? Mozesz latwo stracic kontrole i zrobi sie zamieszanie.

Jak sam napisales: "dla dobra zwierzakow" zostaw troche NO3. Zobaczysz za miesiac czy dwa jak to sie rozwinie a teraz masz luzik :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie zostawiam wszystko bez zmian :) no3 i po4 są od miesiąca praktycznie bez zmian, ani w górę ani w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może załóż refugium w sumpie? U mnie glony ciągną no3 i po4 do momentu aż po4 zejdzie do 0 (test salifert) jak chce niżej zejść z no3 to nawoże trochę po4 i schodzi, akwarium 380l w obiegu, bez odpieniacza, 25ryb, refugium, dsb i as, , ,

Jak chcesz to ci mogę dac trochę makroglonów (spagetti i caulerpa [nie toxofilia])

tapnięte z telefonu

pozdrawiam


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, jak byś miał NO3 i PO4 na poziomie zero to można się martwić - masz młody zbiornik daj na spocznij. Przyjdzie i pora na wymarzone SPS'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwo ok :smiling: , mam pytanie kiedy zalałeś akwo a kiedy znalazły się ryby w akwie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby wpuszczałem sukcesywnie po około 3 tygodniach od zalania akwarium. Prawie cała woda pochodziła z działających baniaków, prawie cała skała także pochodziła z działającego akwarium.

Baniak rozwija się całkiem dobrze, nie mam żadnych plag ani problemów. No3 stanęło na poziomie 2 i tak się cały czas utrzymuje, po4 wg. małej Hanki 0. Reszta parametrów też na dobrych,stałych poziomach.

Od miesiąca są spsy, na razie proste gatunki np. montipora i seriatopora, przez miesiąc stały w miejscu, ostatnio widzę,że już zaczynają iść w górę. Dość mocno muszę popracować nad ich kolorami, szczególnie czerwonych monti, które wpadają w brąz, ale na to przyjdzie czas już niedługo.

Filmików i fotek na razie nie wstawiam, mój aparat w ogóle pod ledami nie łapie kolorów, muszę poczekać aż jakaś dobra dusza wpadnie z jakimś dobrym aparatem,ale to też trochę później, jak w baniaku zagości więcej szczepek korali, bo na razie jest biednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie w akwarium żadnych problemów nie ma: glonów brak, kh,ca,mg i po4 w normie , generalnie jest ok, nastawiam się na spsy /ciach

wystawiłeś na allegro w celu złapania okazji ? sprzedać i coś innego postawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam problem z jednym domownikiem i poważnie myślę nad likwidacją baniaka,ale to nie temat na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wystawiłem w niedzielę w przypływie wielkich emocji jak już mi ręce opadły jak wróciłem wieczorem do domu, ale dzisiaj już powoli odchodzę od tych złych myśli.

Na 90% baniak zostanie u mnie, tylko zrobię kilka rzeczy,żeby go zabezpieczyć przed osobą trzecią.

Szkoda mi kasować, wszystko fajnie idzie do przodu, a nie długo dojadą kolejne zamówione szczepki spsów od kolegów z Łodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinku, opuściłeś Aleksandrów? zostawiłeś mnie tu samego? Bardzo ładny baniaczek, nie daj się nie kasuj :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk, opuściłem Cię :),ale bywam w Aleksandrowie, także zawsze można się spotkać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jesteś u mnie mile widziany , zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.