Skocz do zawartości
michal98

pęknięte akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda życia :( ciekawe jaki powód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez najbardziej szkoda zwierzakow :(


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem wkleić ten sam link ;). Ciekawe jakie straty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a szesnastu rannych wam nie szkoda???

zawsze mnie to dziwiło w Polakch :kupuja karmy za 60 zł dla swojego psa a z przodu popsute jedynki czarne

albo wielka chojność na bezdomne psy i koty ale samotni starsi ludzie sa wypychani na świeta do szpitala bo rodzinka wyjezdza na narty okropność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a szesnastu rannych wam nie szkoda???

zawsze mnie to dziwiło w Polakch :kupuja karmy za 60 zł dla swojego psa a z przodu popsute jedynki czarne

albo wielka chojność na bezdomne psy i koty ale samotni starsi ludzie sa wypychani na świeta do szpitala bo rodzinka wyjezdza na narty okropność

A możesz powiedzieć o co Ci chodzi? Znasz mnie na tyle żeby stawiać mnie w jednym szeregu z takimi ludźmi? Kim Ty jesteś że masz prawo oceniać w ten sposób innych i na podstawie ogólników wrzucać cały naród do jednego wora!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bibik, nie szkoda mi. oni przezyja bo sa tylko ranni. a ci co nie kochaja zwierzat (jak juz oceniamy to ja oceniam ze ty nie kochasz mniejszych braci naszych) to nie potrafia byc dobrymi ludzmi wartymi pomocy i wspolczucia.


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a szesnastu rannych wam nie szkoda???

zawsze mnie to dziwiło w Polakch :kupuja karmy za 60 zł dla swojego psa a z przodu popsute jedynki czarne

albo wielka chojność na bezdomne psy i koty ale samotni starsi ludzie sa wypychani na świeta do szpitala bo rodzinka wyjezdza na narty okropność

bibik

- nie, nie szkoda mi rannych, bo ich opatrzą i wyzdrowieją, a zwierzaki są skazane na śmierć

- nawet jakby były ofiary śmiertelne też by mi ich nie było szkoda, bo człowiek jest gatunkiem tak ekspansywnym, że się spokojnie populacja utrzyma (zwłaszcza w Chinach)

- nie mam psa

- nie mam czarnych zębów, od 20 lat chodzę regularnie do tego samego dentysty

- nie jestem chojny dla bezdomnych psów i kotów

- na święta właśnie przywiozłem mamę ze szpitala

- na nartach nie jeżdżę, gór nie lubię

- a Polakiem jestem

I co teraz? Daj może jakąś inną teorię, żeby do mnie pasowała.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ bibik-Szczerze? Ludzi raczej rzadko kiedy mi szkoda, jesteśmy najbardziej destrukcyjnym a przy tym podłym i zakłamanym stworzeniem na ziemi. Te zwierzaki się nie prosiły by żyć za szkłem a zginęły przez ignorancję ludzi, niestety.

W jednym masz rację ludzie czasem zatracają instynkt samozachowawczy i biorą więcej na siebie niż mogą udźwignąć, mówię tu o W. Willas czy innych staruszkach umierających z głodu w otoczeniu sfory psów i kotów, mnie też to niestety czeka gdy zabraknie obok mnie osoby która powie dość.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie zwierze to tylko zwierze [miałem psy koty ok fajne]

ale jak czytam widomość o tragedi zwierząt i ludzi to jednak bardziej mnie inetersuje los tych drugich i to na ich nieszcześciu skupia sie moja uwaga czytając ta widomość,

tragedia zwierząt jest dla mnie na dalszym planie

Edytowane przez bibik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie zwierze to tylko zwierze [miałem psy koty ok fajne]

ale jak czytam widomość o tragedi zwierząt i ludzi to jednak bardziej mnie inetersuje los tych drugich i to na ich nieszcześciu skupia sie moja uwaga czytając ta widomość,

tragedia zwierząt jest dla mnie na dalszym planie

Ok, możesz przecież mieć swoje zdanie (chociaż go nie podzielam) ale chyba zupełnie niepotrzebnie napadłeś na osoby myślące inaczej. Nikt nie napisał nic złego - został wyrażony smutek w związku z marnym losem zwierzaków - nie było to nawoływanie do topienia pacjentów szpitali.

Pomocy potrzebują i ludzie i zwierzęta więc chyba dobrze, że jakoś się "dzielimy" tymi obowiązkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ja na nikogo nie napadam :yes ale z takim zdaniem na pewno sie nigdy nie zgodze "-

nawet jakby były ofiary śmiertelne też by mi ich nie było szkoda, bo człowiek jest gatunkiem tak ekspansywnym, że się spokojnie populacja utrzyma (zwłaszcza w Chinach)"

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się z tym godzić, nikt cię tu nie próbuje do niczego zmusić.

Nie wiem, może finansujesz studnie w Somalii, może kupujesz świąteczne prezenty sierotom... Jeśli tak, to chwała ci za to.

Ja się skoncentrowałem na pomocy bezpańskim kotom bo tak czuję. W związku z tym, chyba bardziej mi odpowiada towarzystwo bezzębnych wolontariuszy w schronisku dla bezdomnych zwierząt niż wybujanych fifarafa w dobrej furce, którą próbują rozjechać gołębie na drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też nigdy nikogo nie nawracam hehe , taka dygresja mi się po prostu nasunęła pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Nie będę się już czepiał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michal98 - chyba najpierw powinieneś podać ten link

http://www.youtube.com/watch?v=ihhlVN4k2oQ

a potem ten który podałeś :thumbsup:


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bibik

- nie, nie szkoda mi rannych, bo ich opatrzą i wyzdrowieją, a zwierzaki są skazane na śmierć

- nawet jakby były ofiary śmiertelne też by mi ich nie było szkoda, bo człowiek jest gatunkiem tak ekspansywnym, że się spokojnie populacja utrzyma (zwłaszcza w Chinach)

- nie mam psa

- nie mam czarnych zębów, od 20 lat chodzę regularnie do tego samego dentysty

- nie jestem chojny dla bezdomnych psów i kotów

- na święta właśnie przywiozłem mamę ze szpitala

- na nartach nie jeżdżę, gór nie lubię

- a Polakiem jestem

I co teraz? Daj może jakąś inną teorię, żeby do mnie pasowała.

Hmmm a gdyby tak twoje dziecko albo rodzice zginęli w taki sposób to nie było bi ci szkoda ??

Polacy niestety nie umieją wyobrazić sobie co czuja inni .

Edytowane przez MayFly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie że wyrażacie swoje opinie bo wam wolno....ale jak Bibik wyraził swoją to się na niego Wszyscy rzucili jak sępy na niego. Płakać się chce od tych Waszych tekstów....jakie wspólczucie dla ludzi!!! Człowiek jest gatunkiem ekspansywnym? niedługo zaczniecie ludzi zjadać bo wam ryb będzie żal?? Jak jesteście takimi miłośnikami to czemu nie zlikwidujecie swoich baniaków? przecież te ryby się tam męczą i żyją w niewoli....???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie że wyrażacie swoje opinie bo wam wolno....ale jak Bibik wyraził swoją to się na niego Wszyscy rzucili jak sępy na niego. Płakać się chce od tych Waszych tekstów....jakie wspólczucie dla ludzi!!! Człowiek jest gatunkiem ekspansywnym? niedługo zaczniecie ludzi zjadać bo wam ryb będzie żal?? Jak jesteście takimi miłośnikami to czemu nie zlikwidujecie swoich baniaków? przecież te ryby się tam męczą i żyją w niewoli....???

W takich momentach żałuje ze nie ma +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę pisał tylko za siebie...

Hmmm a gdyby tak twoje dziecko albo rodzice zginęli w taki sposób to nie było bi ci szkoda ??

Polacy niestety nie umieją wyobrazić sobie co czuja inni .

Jacy Polacy? A Ty kto jesteś? Węgier, NIemiec? O czym Ty wogóle mówisz? Twoim zdaniem Włosi albo Amerykanie maja bardziej rozwinięty organ odpowiedzialny na empatie??? O co Wam chodzi z tymi Polakami? W czym jesteśmy gorsi od innych? Naprawdę tego nie rozumiem i proponuję się zastanowić zanim kolejny raz zaczniecie opluwać samych siebie. Polacy...

Piszecie że wyrażacie swoje opinie bo wam wolno....ale jak Bibik wyraził swoją to się na niego Wszyscy rzucili jak sępy na niego. Płakać się chce od tych Waszych tekstów....jakie wspólczucie dla ludzi!!! Człowiek jest gatunkiem ekspansywnym? niedługo zaczniecie ludzi zjadać bo wam ryb będzie żal?? Jak jesteście takimi miłośnikami to czemu nie zlikwidujecie swoich baniaków? przecież te ryby się tam męczą i żyją w niewoli....???

Jest różnica między wyrażaniem swojej opinii a krytykowaniem czyjejś opinii. Bibik po jednym zdaniu skrytykował moją wypowiedz i uszeregował mnie i innych jako niezłych odmieńców (w jego mniemaniu Polaków). Mam prawo się bronić i nie pozwolę sobie z żeby ktoś tak o mnie pisał. A jak słyszę że Polacy to są tacy okropni to z jednej strony mnie krew zalewa ale z drugiej śmiać mi się chce bo przecież autor pisze także o sobie :). No chyba że jest jakoś lepsza kategoria Plaków do której autor należy.

I tak oto z pękniętego zbiornika zrobiła nam się Narodowa Wojna!

Przepraszam że tak odbiegam od tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam mogłem użyć innego sformułowania czyli LUDZIE , na świecie panuje straszna znieczulica :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. No chyba że jest jakoś lepsza kategoria Plaków

No właśnie niestety jest lepsza i gorsza jak i w innych krajach z resztą... Mieć swoje zdanie to jedno ale mieć bezsensowne poglądy i jeszcze o nie walczyć to drugie.

Kocham zwierzęta, ludzi w sumie tylko wybranych resztę mam w nosie póki nie wchodzą mi w drogę ale jak czytam coś takiego "nawet jakby były ofiary śmiertelne też by mi ich nie było szkoda, bo człowiek jest gatunkiem tak ekspansywnym, że się spokojnie populacja utrzyma (zwłaszcza w Chinach)" to właśnie mi szkoda że kogoś z rodziny mówcy tam nie było bo skoro by mu nie było szkoda to ok niech mu całą rodzinę wytłuką i dadzą rybką do jedzenia. a przynajmniej rodziny tych ludzi z chin którzy są ranni nie będą płakać i się smucić.

Normalnie żal!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie wisi zdanie bibika, ma do niego prawo jak każdy. Ale gdybym to ja miał wybierać między nowymi jedynkami /na szczęście nie muszę/ a ratowaniem mojego psa to wybrałbym psa bo mam wybór. Ale gdybym miał wybierać między ratowamiem mojego ukochanego westi i człowieka to wybrałbum człowieka. Jestem Polakiem chociaż na obczyźnie tzw. :yes


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bibik

- nie, nie szkoda mi rannych, bo ich opatrzą i wyzdrowieją, a zwierzaki są skazane na śmierć

- nawet jakby były ofiary śmiertelne też by mi ich nie było szkoda, bo człowiek jest gatunkiem tak ekspansywnym, że się spokojnie populacja utrzyma (zwłaszcza w Chinach)

- nie mam psa

- nie mam czarnych zębów, od 20 lat chodzę regularnie do tego samego dentysty

- nie jestem chojny dla bezdomnych psów i kotów

- na święta właśnie przywiozłem mamę ze szpitala

- na nartach nie jeżdżę, gór nie lubię

- a Polakiem jestem

I co teraz? Daj może jakąś inną teorię, żeby do mnie pasowała.

Jacuś,

No sam nie wiem, ale może się lecz :)


Początek 01-10-2010

Szkło 120x55x50 optiwhite , cyrkulacja 2x tunze 6045 1 x tuzne 6055, Odpieniacz BK 200 mini VS12, UV JBL 18 W, Tunze Wavebox,Phobos 2x110 Cree + 2x39W T5 .... masa innych rzeczy

dsc02048d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bibik po twoich wypowiedziach mam wrażenie ze zwierzę ta są dla ciebie nieczułymi przedmiotami które w czasie zagrożenia można poświęcić...a czy to nie zwierzęta ratują rannych podczas kataklizmów z zawalonych domów,czy to nie zwierzęta dają nam miłość której my często nie potrafimy odwzajemnić raniąc je i skazując na cierpienie i mękę,czy takie rybki myślisz że gdyby miały rozum zgodziły by się na siedzenie zamknięte w tym szkle zamiast cieszyć się życiem w oceanie...to człowiek te ryby tam umieścił i to dla ludzi miały być atrakcją takze to my ludzie powinniśmy zadbać żeby takie wypadki nie miały miejsca także mi w tym przypadku ludzi nie szkoda...a znając chore upodobania chińczyków tym bardziej.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.