Skocz do zawartości
czadol81

Alcyonium acaule- piekne miekasy

Rekomendowane odpowiedzi

witam

udalo mi sie kupic tego super miekasa, ma moze ktos jakies doswiadczenia z tym koralowcem.

jest ladnie napompowany ale niestety brak polipow a z nimi wyglada tak super.

wiem ze nie jest to latwy koral do utrzymania ale mysle ze u mnie nic mu niei bedzie brakowac,

zaczolem mu szukac nowych miejsc , w slabszym swietle i przy w miare mocnej cyrkulacji .

z gory dziekuje.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest czasem miękkas zimnolubny ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem jest z oceanu indyjskiegotakze raczej nie


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reeflex

Nazwa łacińska Alcyonium acaule Nazwa polska: Występowanie: Morze Śródziemne Wielkość: 10 cm - 15 cm Temperatura: 18°C - 22°C Żywienie: światło/zooksantelle, drobny suchy pokarm, larwy artemii, plankton Wielkość akwarium: Stopnień trudności Wyłącznie dla ekspertów! Bardzo trudny w hodowli!

Więc chyba nie bardzo z oceanu indyjskiego, no chyba, że inna odmiana np ta

Nazwa łacińska Alcyonium sp. Nazwa polska: Występowanie: Indopacyfik Wielkość: 0cm - 0cm Temperatura: 24°C - 27°C Żywienie: drobny suchy pokarm, oczliki, plankton Wielkość akwarium: ~ 200 Liter Stopnień trudności Wyłącznie dla ekspertów! Bardzo trudny w hodowli

Ale i tak masz wyzwanie, skoro już go masz :)


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Czy nie jest to przypadkiem tzw. "chili coral"?? Jeśli tak to jest to najłatwiejszy "nps" jaki znam...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, nazywa się go jako SEA FINGER ;)

alcacaa.jpg&w=600&h=450&ei=q4_kUPGJKKaE4gSEl4GYAw&zoom=1&iact=hc&vpx=172&vpy=18&dur=151&hovh=194&hovw=260&tx=49&ty=129&sig=116282373591979698412&page=1&tbnh=143&tbnw=184&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:1,s:0,i:90

Edytowane przez MR_CUBE (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chili jest jedną z jego potocznych nazw (poza tym red finger coral, large sea hand, dead man's fingers itp). Polipują zwykle nocą, nie mają zooksanteli, nie lubią mocnego światła, trzeba je dokarmiać i zwykle z tych powodów w akwa zaliczają zgon. Choć trzeba przyznać że potrafią schodzić dość długo.

PZDR


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.