Skocz do zawartości
draco1984

Błazenek - zmiana na skórze

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od 2 dni widzę że jeden z moich błaznów ma problem z skórą. Nie wiem co dokładnie mogło spowodować takie objawy, więc pytam dzisiaj na forum.

Nie ukrywam że okres przed i po świąteczny zajął mi trochę czasu i nie miałem go tyle żeby obserwować co się dzieje z wodą.

Błazenek pływa normalnie, nie widzę żeby spadł mu apetyt. W akwarium jest też drugi osobnik - większy i silniejszy od tego z problemem. Chory błazenek wygląda jakby skóra schodziła mu z grzbietu - od płetwy. Reszta płetw wygląda normalnie. Po za tym, zrobiło się to tylko po jednej stronie. Może się poparzył o któregoś z karali??

Testy zrobione dzisiaj około południa:

dens: 1.024

Mg 920

Ca 380

Kh 11

Po4 0.01 - 0.03

No3 25-50

temp: 25-26C

No3 jest strasznie duże. Już zaczynam je zbijać, Nite Out II oraz Special Blend podane już po testach.

Zdjęcia słabe bo ciężko je złapać, cały czas są w ruchu. Jeśli będzie potrzeba postaram się zrobić lepszej jakości.

post-14314-0-78462500-1356891480_thumb.jpg

post-14314-0-93287600-1356891545_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dzięki! Wygląda na to że to to. W tej chwili w domu nie mam nic poza HELTHOSAN z Tropicala. Ale myślę że to nic nie pomoże tylko zaszkodzi. Jutro czeka mnie wyjazd do wrocławia na zakupy w takim razie :/... A może ktoś z Wrocka ma potrzebny lek pod ręką to mógłbym odkupić?

Z drugiej strony jednak, rybka ma to już ponad dwa dni :/. I pływa, je, i nie wydaje się być osowiała :(.

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Jak wygląda sytuacja z błazenkiem?


300l w obiegu. 2xTunze 6095,Obieg: Tunze 050, 9000l/h,oświetlenie LED Black Python 200W, Profilux Plus IIeX, Bublle King DC 180, chłodziarka TC 10,Start marzec 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug informacji na roznych forach jedynymi preparatami ktore sa zawsze skuteczne to preparaty formalinowe. Jednak sa przypadki skutecznego leczenia za pomoca kapieli w RO


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili błazen pływa i ma się dobrze. Około 12 dostały jeść i mały ganiał za artemią z czochem równie sprawnie jak ten bez oznak jakiejkolwiek choroby na skórze. Zaraz jadę do miasta kupić coś z formaliną.

Woda RO to nie będzie za duży szok dla ryby? I ile ma trwać taka kąpiel?

EDIT

No3 zbite do 15.

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do domu z CMF z tropicala. To jedyne co dzisiaj znalazłem na mieście o tej godzinie. Zrobiłem dosyć stężony roztwór. Poszedł 1 ml na 1 litr wody. Będzie to kąpiel krótkotrwała. JAk myślicie ile czau może być w takim stężeniu?

Zapomniałem o edycji poprzedniego posta. Z przejęcia chyba

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu błazenkowi kąpiel w CMF pomogła :) a wyglądał identycznie jak twój. Moczyłem go z ok. 3-4min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jakie dałeś stężenie??

Mój siedzi w roztworze opisanym wcześniej juz 19 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj z tym będzie kłopot bo było to już jakiś czas temu i nie pamiętam dokładnie. Szczerze to lałem na oko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mówisz że do 5 minut trzymałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mój już jest w akwarium głównym. Czas pokaże co będzie dalej. Jutro zobaczymy. Mam nadzieję że pomoże w jakimś stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj błazenek już wygląda lepiej :). Pomału białe ślady zaczynają znikać z łusek. Przetrwał też noc i myślę że będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojej mamy to dziadostwo zaatakowało najpierw wszystkie błazny, padały po kolei a za nimi zaraz zachorował kauderni i inne ryby. Przeżyła tylko hexatenia i chromis virdis. Stosowaliśmy różne rzeczy niestety wszyscy zarażeni odpłynęli na wieczną rafę:( Była załamka...mam nadzieje, że u Ciebie kuracja zadziała :) Powodzenia w walce.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj rano maluszek pływał już bez oporów, nie chował się za skałami :). Białe ślady zeszły z łusek, a one same zaczynają przybierać ładną, naturalną barwę. Ogólnie - goi się wszystko jak na psie ;). Tylko nie szczeka ;P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jedynego ocalałego błazna uratowałem właśnie w RO. Był największy więc go z łatwością złapałem , ale maluszki dały dyla w skały i tam następnego ranka je znalazłem. Ale potwierdzam, kąpiel w RO działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.