Skocz do zawartości
krzlew

problem z Montiporami

Rekomendowane odpowiedzi

no nie wiem ,widzę MW tyle co na foto ,kompaktem lepszego nie dam rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotka robiona w nocy? Te nagoskrzelne zwykle za dnia siedzą schowane, wyłażą gdy jest ciemno.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te małe, białe kudłate punkciki ruszają się?(na pierwszym zdjęciu widoczne najlepiej) :) ?

Albo inaczej - czy delikatnie jesteś w stanie je usunąć(czymkolwiek - np, strzykawką z końcówką do testów?)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

KH 6.5 to nie jest niskie KH sam takie utrzymuje od prawie dwóch lat, mam Same SPSy, te łatwiejsze i te trudniejsze.

80% życia mojego akwarium to KH 6.3-7.0 wg Hanki, salifert którego czasami używam pokazuje tyle samo.

Czasami KH schodziło do 5.5, powoli ale schodziło gdy nie pilnowałem ballinga gdy korale rosły i zwiększały konsumpcję.

Nic się nie działo.

Łatwość hodowli montipor :

Według mojego doświadczenia, nie tego co gdzieś przeczytałem ilość czynników które wpływają na kondycję korala

i zmienność reakcji przez różne gatunki jest tak duża, że pisanie o standardowym schemacie do danego gatunku to spore

nadużycie.

Nie raz miałem sytuację gdzie montipory reagowały najgorzej na wytrzepanie wody (NO4/PO4). Acropory robiłi się

bardzo jasne i żyły, polipowały w najlepsze a montipory miały problemy.

Niskie KH to 5.0 i utrzymanie takiego KH przez kilka dni lub więcej w moim wypadku powodowało podciąganie tkanki

u Acropor od dołu, montipory nie robiły sobie z tego nic. W moim przypadku miałem KH 4.8 przez jakieś dwa tygodnie.

Nic nie padło! dlaczego ? bo wolno spadało. Warunkiem zatrzymania podciągania tkanki jest powolne doprowadzenie KH na np 7.

Pytanie czy ślimak jest w stanie spowodować odpadanie tkanki montipory płatami ? Nie sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wyniku długo działającego stresu(woda/światło) tkanka także nie będzie odchodziła płatami.

Albo by podciągały tkankę od dołu albo od strony tipów.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolejne montipory polecą na śmietnik z powodu tych ślimaków,odsysam je codziennie po 2-3 sztuki,ale końca nie widać,potrafią łazić po całym baniaku po szybach.Najłatwiej mi je łapać po szybkim zapaleniu oświetlenia,wtedy nie zdążą się schować.Przeczytałem kilka wątków w tej sprawie,również ten od Bigwalkera.Zastanawiam się jaki ruch wykonać,polecane rybki mam,ale mają je gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja wróciła do normy. Niecały miesiąc, cotygodniowe podmiany na IO.

Mogę w 100% powiedzieć że winna była sól AF a dokładniej moja niewiedza w jej stosowaniu (zbyt częste podmiany, za wysokie kh i ca). Jednak patrząc na utratę tkanki najtrafniejsza wydaje mi sie teoria że nadmiar bakterii prowadzi do konsumpcji przez bakterie tkanki korali.

Co ciekawe już po pierwszej podmianie korale zaczęły z powrotem polipować, teraz zalewają ubytki tkanki.

Pozdrawiam


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak okazało się Marku że to ślimaki?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana soli pomogła, za cholerę żadnego slimora nie widzę, nie mam dobrego obiektywu macro .korale zaczynają lepiej polipować, sól AF narzuca metodę prowadzenia zbiornika dla mnie chore ,nieporozumienie, itd .

Edytowane przez krzlew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te male biale punkty wygladaja troche jak jaja slimakow.....tylkodlaczego nie widac doroslych.....

Daje fotke pogladowa. Tak wygladaja slimaki.....i ich jaja. Chyba troche podobne.....

PICT0419.jpg

Edytowane przez zegeye (wyświetl historię edycji)

Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz.k, a czy miałeś osad bakteryjny ??? taki ślluz/gluty na szybach, odpieńku itp ????

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz.k, a czy miałeś osad bakteryjny ??? taki ślluz/gluty na szybach, odpieńku itp ????

Pozdrawiam

T

Tomek taki osad to chyba naturalna sprawa, ale nic wiecej jak to co zawsze było.

Nie było też żadnego zakwitu bakterii, nie wiem w jaki sposób działają probiotyki ale po zmianie soli wszystko wróciło do normy.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest nadmiar bakterii to wszystko pokryte jest grubą warstwą śluzu/glutów.

A może w tej soli jest jakiś szczególny szczep... ??


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.