Skocz do zawartości
Walker

Agresywna krewetka boksujaca?

Rekomendowane odpowiedzi

Od 4 miesięcy mam bokserke u siebie w baniaku i przez ten czas załatwiła mi 2 sztuki wundermani i dziś rano przyłapałem ją jak wcina mojego ukochanego (jeszcze żywego) debelius'a :( Innym razem widziałem jak się przeganiają z samica błazna.

Czy wasze bokserki też są takie agresywne wobec innych mieszkańców akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wykończyła inne krewetki.Osobiście jest moim największym błędem co do obsady.Czekam jak ją szlak trafi bo łapanie ze względu na konstrukcję baniaka nie wchodzi w rachubę.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetka boksująca i agresywność ...coś tu nie tak ,teraz mam dwie w akwa i nigdy nie widziałem żeby coś mi zjadły z życia .A może to nie boksująca ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% bokserka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie złapała salariasa za ogon i cofała sie z nim w skały(biedny sie szarpał ale nie wyrwał)-dostała siatką i wywaliłem z baniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pozabijała 3 czyszczace i brała się za ocelarisa,ale nie zdażyła wylądowała w panelu filtracyjnym,tam posiedziała z miesiąc i potem już była grzeczna.


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy mam akwarium zawsze była w nim stenopus i nigdy nie było problemu dlatego mnie to dziwi ,ale... to ''stwór'' terytorialny więc może za małe akwaria ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żyje od października w zbiorniku i nic nie zabiła


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże temat by nie zakladać nowego ;) ile zyje bokserka? Miesiąc temu w dwa dni załatwiła mi cztery rybki i do tej pory był spokoj, dzis załatwila znów nemo. Tak pytam bo szkoda mi jej wywalać ale czekam miłosiernie aż zdechnie pi..a....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej 5 lat. Tyle żyła moja pierwsza. Druga jest u mnie też 5 lat i jeszcze nie rezygnuje z życia :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja atakowała błazny i krewetki czyszczące. Od razu dostała nakaz eksmisji z baniaka.


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w przypadku wielu innych zwierząt akwariowych te krewetki mają swoje charakterki. Jedne są spokojne a inne agresory. Takie życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ona potrzebuje większego akwarium, czy to nie jest tak, że w małych będzie agresywna a w dużych już mniej lub wogóle ? a może to zależy od jej wolnego terytorium które ma tylko dla siebie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja bokserka nie ma stałego miejsca każdego ranka jest pod inną skałą i siedzi tam przez cały dzień. Goni wszystko przez pół zbiornika co za bardzo zbliży się do niej, tylko centropyga ma jakieś względy u niej... :D

Zjadła mi 1 krewetkę tańczącą... Teraz już jej nie żałuje, już wiem że posila się koralami.


300L + sump 84L Odpieniacz: Mini BK 200 Oświetlenie: T5 6x54W Cyrkulacja: JVP 17000 l/h Obieg: NJ 2300

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

78f65dd657b0253055c541113ce9cb22u474a440.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

moja żyła razem z czyszczącą w zgodzie.

Myślę,że agresywność u tych krewetek jest indywidualną sprawą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam aż padnie wereda wredna... Zjadła mi przynajmniej z 6 rybek.... Teraz sie uspokoiła jak ją pogoniłem siatką po całym akwa w celu eksmisji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.. tez zakupilem no I sie zastanawiam co bedzie dalej...podobnie one ryb nie jedza ale inne krewetki oczywiscie...

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje krewetki czyszczące zniknęły 2 tygodnie po kupnie boksującej :( Pewnie czekała aż będą miały wylinkę. Ale nie bardzo sobie wyobrażam, żeby atakowała ryby. Chyba, że jakieś totalnie malutkie.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś wstawiłem film jak boksująca konsumuje sobie turbo wcześniej wyszarpane z muszli.Krewetki te mam dwie i są sporych rozmiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja przez rok była spokojna jak baranek a póżniej wykończyła 12 krewetek czyszczących ,kilka ślimaków a gdy zauważyłem poszarpane płetwy u mniejszych ryb dostała eksmisję i nastał błogi spokój.Akwarium mam nie najmniejsze więc to chyba nie chodzi za bardzo o terytorium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja przez rok była spokojna jak baranek a póżniej wykończyła 12 krewetek czyszczących ,kilka ślimaków a gdy zauważyłem poszarpane płetwy u mniejszych ryb dostała eksmisję i nastał błogi spokój.Akwarium mam nie najmniejsze więc to chyba nie chodzi za bardzo o terytorium.

Dość przerażająca historia i kosztowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy na tydzien troche padliny na patyku I beda grzeczne podobno.. tak sie dowiedzialem od weteranów morskich...

Solniczka 400L.... Reef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja na pewno zeżarła Wundermani a ostatnio dorwała Mandaryna i niestety go zabiła. Zobaczymy co dalej, a ja się zastanawiałam czemu Idol miał poobgryzane płetwy? Pewnie to jej sprawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja boksujaca tez zżarła na moich oczach wundermanii i sadziła się na młode blazenki. Wylądowała z powrotem w sklepie, choć jej odlowienie z baniaka nie należało do najlatwiejszych. Wiem jedno-nigdy więcej boksujacej

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.