Skocz do zawartości
MeGusta

10L Morskiego Szaleństwa Eksperymentos Numeros Unos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

od zawsze lubiłam miniaturyzować wszelkie zbiorniki słodkie, kiedyś walczyłam też z morszczyzną.

Dzisiaj robiąc porządki na zapleczu w pracy znalałam akwa, które kiedyś robiło za pojemnik na smakołyki dla psów :D

Gdy wzięłam do ręki, całkiem przyjemnie sklejone, małe akwa... zadziała się magia :sorcerer:

Od razu zaniosłam je na biurko... Postawiłam... Zdjęłam z pułki matę pod akwaria... Przycięłam... Ustawiłam akwarium i patrzyłam...

Pierwsza myśl - krewetkarium... Słodkie? Hmmm... Ile można tego słodkiego... Morskie?

Chwile później już szukałam maluśkiej przeźroczystej kaskady o sporej mocy...

Eksperyment czas zacząć!

Obecny stan eksperymentu oraz moich możliwości:

Dzień 1

- akwarium 20x20x25cm

- kaskada Hailea SL-106

HAILEA%20FILTR%20KASKADOWY%20SL%20106.jpg

Spodziewam się ogólnej krytyki :) Że za małe, że po co, że nic w nim nie będzie itd itp. :popo:

Od razu odpowiadam:

bo lubię eksperymenty, lubię obserwacje, lubię kombinować, tradycyjne rozmiary nie robią na mnie wrażenia :coffee:

Zamysł ogólny eksperymentu:

- lampka LED DIY

- żywy piasek

- ciekawe szczepki skały

- sól Crystal Reef

- mini grzałka

- może jakieś zoa

Nawet jeśli wszystko padnie i będzie jedna wielka klapa... to nic! :D

Jutro fotki!

Pozdrawiam :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co taka bogata sól? z tej stajni IO bedzie mniej problematyczna dla tego prostego w koncepcji projektu. pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję obsadę

1. Parka błazenków

2. Quadri - żeby miały gdzie siedzieć

3. Strzykwy, rozgwiazdy i takie tam d oporu.

:pirate:

Oczywiście żart. Ale kibicuję mocno.Sam mam giganta 30l. Tuńczyka na obiad będę hodował.


panele fotowoltaiczne - prąd ze słońca

Zaufany elektryk

Usługi księgowe

Mydł;o domowe

Akwarium 100x55x40(220L). Odpieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała sucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co taka bogata sól? z tej stajni IO bedzie mniej problematyczna dla tego prostego w koncepcji projektu. pozdrawiam

Używałam jej przy 30L i nie miałam żadnych problemów, więc stwierdziłam, że i teraz mogę spróbować.

Co sądzicie? CR czy IO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja nie widze problemu w stosowaniu RC.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dojrzewanie to ponoć uboższa sól lepsza.

Co do samego akwarium to: sam mam takie (11L) dla tzw. nieproszonych gości, proponowałbym uzupelnić cyrkulację o choćby najmniejsza pompkę, ta kaskada raczej nie wystarczy (ja używam pompyj od najmniejszego filtra Atmana).

P.

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę sklep zoologiczny, więc wszelkiego rodzaju duperelki posiadam :D

Dodam i pompeczkę. Do filtra skonstuuję mikro wkład na gąbce o dwóch gramaturach, węglu i ceramice :)

Wybrałam RC. Nie było z nią problemów, nie było też efektu mętnej wody :)

Pierwsze zdjęcia :)

Jakość nie jest pierwsza klasa ze względu na robienie ich telefonem, ale aparatu nie wzięłam - nie ma jeszcze na czym się skupiać ;)

post-17051-0-42619600-1357637838_thumb.jpg

post-17051-0-47782400-1357637840_thumb.jpg

Edytowane przez MeGusta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skok na "wielką" wodę:) trzymam kciuki


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium, male nie jest az tak trudne w utrzymaniu, w 12l mialem tylko problem z czyszczeniem szyb ;) Akwaria male sa piekne ;)


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobię mikro czyścik :D

Do filtra doszła warstwa glass balli oraz warstwa węgla w mikro woreczkach :)

post-17051-0-85159500-1357654878_thumb.jpg

Edytowane przez MeGusta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia :) Może uda Ci się osiągnąć coś takiego

:)

Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyjechała sól RC i skała :D

Wieczorem fotki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że w Twoim wątku, ale przy okazji pochwalę się swoim maleństwem firmowym 15L

Baniaczek stoi od miesiąca, co ciekawe nie miałem kompletnie żadnego dojrzewania - nawet pół nitki glona, od początku też ani razu nie czyściłem szyb (w domu czyszczę czasem dwa razy dziennie)

post-8280-0-17936800-1357738741_thumb.jpg


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy projekt. Swoją drogą małe zbiorniki mają swój urok. Trzymam kciuki za powodzenie "eksperymentu" ;)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstawiłam skałę :( ale jest.... do bani.... tak to jest jak się samemu nie wybiera :(

poniżej zdjęcie... na razie słabej jakości... bez lampy...

:wallbash:

post-17051-0-71449100-1357750183_thumb.jpg

Edytowane przez MeGusta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma tragedii

zawsze można próbować młotkiem ciut odbić skały

pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie skałka super, najwyżej obtłuczesz troszkę po bokach żeby czyścik wszedł

Luft wyprzedziłeś mnie, ech...

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii bo grzebałam i kombinowałam :) został mi całkiem sporawy kawałek skłały. Ktoś chętny z mojej okolicy?

Za kilka dni będzie gotowa lampa :) DIY na ledach, całkiem ładnie wykonana :)

Czyścik wejdzie :) na zdjęciu to tak wygląda. Jutro jak będzie światło dzienne i lepsza woda to zrobię zdjęcia od boku.

Edytowane przez MeGusta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstawiłam skałę :( ale jest.... do bani.... tak to jest jak się samemu nie wybiera :(

poniżej zdjęcie... na razie słabej jakości... bez lampy...

:wallbash:

też uważam, ze jest ok - kolumna z podstawą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym jakiś sump zrobił...

Z tym kawałkiem skały to przecież możesz zrobić wszystko. Przy pomocy młotka i ew. kleju uformujesz sobie dowolną bryłę jeśli ta jest niefajna.

Mam nadzieję, że wyjdzie z tego bardzo udane akwarium. Na razie trudno coś powiedzieć ale trzymam kciuki.

Jeszcze tylko dwa Nemo, hepatus i będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii bo grzebałam i kombinowałam :) został mi całkiem sporawy kawałek skłały. Ktoś chętny z mojej okolicy?

wrzucisz sobie do sumpa hehe ;)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny projekt.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacze... jak zrobie lampe to I sump bedzie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.