Skocz do zawartości
SkoczekPL

Whisky i smaczne zamienniki

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka albo i nie dla miłośników burbona / whisky.

Ja bardzo lubię Jack-a Daniels-a i tam nie raz wieczorami dla lepszego snu sobie machnę szklaneczkę albo dwie ;) (cena każdemu znana około 85 zł za 0,7)

......a teraz ta ciekawostka.

W lidlu sprzedawane jest to - cena coś w granicach 36 zł za 0,7 i uwierzcie że jest prawie identyczne, może ciut ciut mniej słodkie ale dodając colę.... przyznaję bez bicia że się nie połapałem jak koledzy wlali mi do szklaneczki.

Prawie robi wielką różnicę, ale polecam wypróbować ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jack Daniel's to nie burbon i wg mnie nawet nie podobny.

p.

PS lecę do Lidla.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek masz rację i....nie masz racji. Temat JD to temat rzeka (tu jeden z przykładów że nim jest i że nim nie jest)

Mi tak naprawdę lata koło nosa czy to burbon czy whisky .... piję bo mi smakuje :p:)

PS: Nie jestem właścicielem sieci Lidl ani producentem w/w trunku :p;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Widziałem to jakiś czas temu gdy przed Świętami był Jim Beam w dobrej cenie - przez pomyłkę wsadziłem to - dopiero po chwili "zajarzyłem"..

Serio smakuje podobnie? To nie jest dosładzane karmelem jak inne "whiskey" z lidla?

W zasadzie po trzeciej szklaneczce to już człowiek nie wyczuje.. :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tenessee to nie Szkocja a JD to nie łyszki :p

Jestem za siwuchą ew dam-wleję jak kasa jest of course, a jak nie ma to dobra balantinka też nie jest zła :thumbup:


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.joemonste...hiskey_z_klasa_

osobiście smakuje mi ten trunek http://cdn.thewhisky...nnie_15_300.jpg

i ten https://houseofwhisk...ushmills_16.jpg

i coś z innej beczki http://m.vcst.net/wi...2000-558463.jpg

oraz marzenie ale ja małomiasteczkowy jestem http://www.sklep-dom...Kopiowanie_.jpg

nie polecam natomiast http://201.229.68.78:8080/images/products/0300-DG-90240.jpg to jakbym pił rozpuszczoną starą szmate

Edytowane przez boogiee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to cos z lidla jest dla mnie ochydne, w 3 mielismy problem aby to dokonczyc, aczkolwiek mocno kopie. Nie przepadam wcale za burbonami, kolo Jacka to nie stalo blizej mu do mydla w plynie :) Przed swietami mozna bylo dostac JW RL 1 litr w cenie 58 podobnie jak ballantinesa w auchanie tez 1 l


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyzak bo do takiej butelki nie siada się w 3 tylko samemu ;)

Dla mnie JD to jest prima sort a jak problem z budżetem (z żoną) to i balentines jest dobry :wine:

Wiem, że znawcy tematu nie piją takich JD i innych tylko walą (bez coli ?!?!) mniej znane ale zacnie drogie :turned:

A lidla odwiedzę.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku w lidlu było coś co miało imitować metaxe,nawet w specjalnie opracowanej na święta ulotce z alkoholami jakiś somelier rekomendował ten wynalazek jako wyprodukowany według starej greckiej receptury.Zadowolony zgarnąłem z półki ostatnią butelkę,ale coś mnie podkusiło żeby zerknąć na etykiete -alkohol etylowy z udziałem destylatów,karmel,barwnik i jeszcze troche chemii...

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to dobrze, że nie często kosztuje. Od roku ruda w barku sobie czeka :) Kiedyś lubiłem z kolą, ale od tego to tylko brzuch rośnie i głowa puchnie. A wolę mieć świeży umysł :) Kiedyś bardzo lubiłem samą z lodem, ale jakoś się odzwyczaiłem... od imprez :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również gustuje w rudej ...

JD, Red Label, Jim Bim, lidlowe itp + sprite tylko w dużych ilościach ze znajomymi.

A tak to lubię czasami wieczorkiem strzelić sobie 1 z samą wodą lub lodem i ostatnio jest to Glenfiddich 12yo


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Podziwiam Was że to coś pijecie dla mnie każdy taki "napój" to paskudztwo łącznie z metaxą która leży od czasów wakacji w grecji fuj.

Za to nie pogardzę "czystą" po prostu jestem economiczny

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ohyda: whisky z colą najlepiej smakuje z lodem, ale dobrze jest wypić zanim się roztopi.

co do różnicy między burbonem a whisky/whiskey'em to jest chociażby pod względem surowców użytych do produkcji:

whisky może być produkowana tylko z jęczmienia (specjalna odmiana) i musi być produkowana w Szkocji, okres leżakowany minimum 3lata (Szkoci uważają że to ich wynalazek i opatentowali prawa do nazwy Whisky)

whiskey niby to samo, ale już możliwa jest produkcja poza Szkocją

burbon robiony jest ze wszystkiego co można z cukrzyć za pomocą enzymów (mowa tu o zbożach) najczęściej w Ameryce robiony z kukurydzy okres leżakowania min. 2 lata

ot tyle ode mnie


450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Was że to coś pijecie dla mnie każdy taki "napój" to paskudztwo łącznie z metaxą która leży od czasów wakacji w grecji fuj.

Za to nie pogardzę "czystą" po prostu jestem economiczny

A co ma wspolnego whisky z Metaxa? :)


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

chodziło o to że nie lubię żadnych whisky,brendy etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metaxa to bimber (brendy) z winogron :secret: z dodatkiem win/ziół/płatków kwiatów itp..

co może łączyć ją z whisky chyba tylko okres leżakowania bo jak się nie mylę musi mieć min. 3 lata jak trafi na rynek

Edytowane przez darod (wyświetl historię edycji)

450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, Metaxa to brandy, nie mieszcząca się w ramach tematu.

A teraz do adremu :)

Jak zwykle wiosną, będę miał okazję kupić w bardzo przyzwoitej cenie coś fajnego do picia. Czy warto "zainwestować" w japońską rudą na myszach? Nie pamiętam nazwy destylarni, chodzi mi o ogólną opinię japońskich wyrobów.

Posty o piciu rudej z colą albo lodem powinny być usuwane a autor poddany torturom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz do lodu?

co do Japońskich destylarni i ich wihskey to jest porównywalna z walorami Irlandzkiej, ale dzioba nie dane mi było moczyć.


450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z whisky jedyny temat do strawienia który pijam to black label i co ciekawe butelka butelce nierówna co do smaku.Osobiście najlepiej łykam różnej maści tequile.Alkoholi nie mieszam z innymi wynalazkami i wale ze szklany coby się za dużo nie rozdrabniać.Pozdrowienia dla innych smakoszy.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wspieram Polmos i rodzime żyta. Raz tak magicznie się strułem na Sylwku w Gdańsku właśnie łiskaczami, że na sam widok dostaje torsji.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz do lodu?

"Zamraża bukiet"

To trochę tak jakby pić koniak z lodem - nie poczujesz smaku.

To chyba już lepiej walnąć lufę naszej swojskiej Luksusowej, jeśli priorytetem jest opicie się.

A poważnie - jak komuś smakuje z colą, sokiem malinowym albo lodem to powinien tak pić. O ile mu nie szkoda forsy i wysiłku szkockich gorzelników, którzy starali się wyprodukować coś przyjemnego w smaku.

Moim zdaniem, jedynym akceptowalnym dodatkiem jest woda w przypadku "rudych" mocniejszych niż 40% ale nie mam zamiaru nikogo nawracać. Ja zawsze piję ciepłą i zwykle bez rozcieńczania bo na naszym rynku jest mało mocnych "rudych", godząc się z dziwnymi spojrzeniami obserwatorów. Bo taką mam ochotę i wszystkich zachęcam do picia w taki sposób na jaki mają ochotę ale i do eksperymentowania co jakiś czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, piszecie tu o singlach a chcecie lodu albo nawet COLI dolewac ?? :shock::dizzy:

@rs :thumbsup:

Edytowane przez AdamB (wyświetl historię edycji)

dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.