Skocz do zawartości
msciszarek

Lampy Led,które wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów jak zwykle mam mały dylemacik,jakie ledy byście wybrali jak byście mieli taki wybór.A może macie jakiś leprzy pomysł jak doświetlić awarium 100x50x50? Czekam na sugestie.Dodam jeszcze że te trzy są w prawie tej samej cenie.

post-13102-0-52302400-1358606138_thumb.jpg

post-13102-0-06913200-1358606140_thumb.jpg

post-13102-0-15913300-1358606423_thumb.jpg

post-13102-0-46406400-1358606428_thumb.jpg

post-13102-0-80280300-1358606429_thumb.jpg

post-13102-0-04443600-1358606433_thumb.jpg


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał lampe diy:) jest ona nawet na forumowym targowisku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... ja brałbym taką, żeby docelowo do nowego akwa wystarczyło dołożyć drugą taką samą... :)

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego zbiornika na bank tą środkową czyli na Cree.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie Maxpecta 160w sory

Edytowane przez akvarius (wyświetl historię edycji)

Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam pacific sun . . . ale tylko jak jesteś cierpliwy :) mam metisa CRP 2x 100W, i co chwile problemy, to z panelem, to z wschodami i zachodami . . . dodatkowo brak polskiej instrukcji nie pomaga . . . wszystko musisz z forum się dowiedzieć lub z strony, która jest po angielsku, lampa pięknie świeci, ale ma spore problemy z oprogramowaniem. . . widać że serwis się stara, odpisują na maile, robią co mogą ale sobie z tymi lampami nie radzą . . . :( także sam zrezygnowałem z wschodów i zachodów . . . a ustawiłem czasowo kiedy ma się jakie światło i jak mocno świecić . . .

gdybym nie kupił jej w okazyjnej cenie (urodzinowa promocja), to nie dał bym za nią 4000ty. złotych. . . bo nie działa tak jak powinna...

pozdrawiam


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 te pierwsze Lampy 120W i jestem zadowolony.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akvarius a gdzie tam widzisz Metisa 160W.Takiej lapy ja jeszce nie widziałem.Jest ale stary Pacific Sun 120W.Metis jest ale 2*100 W,3*100W,4*100 i 2*150W, 3*150W i 4*150W.Pozdrawiam

Edytowane przez romanxx2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 te pierwsze Lampy 120W i jestem zadowolony.

A mógł byś podać wymiary tej lampy?


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akvarius a gdzie tam widzisz Metisa 160W.Takiej lapy ja jeszce nie widziałem.Jest ale stary Pacific Sun 120W.Metis jest ale 2*100 W,3*100W,4*100 i 2*150W, 3*150W i 4*150W.Pozdrawiam

Właśnie miałem się zapytać co to ten Metis,dzięki za wyjaśnienie.


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam pacific sun . . . ale tylko jak jesteś cierpliwy :) mam metisa CRP 2x 100W, i co chwile problemy, to z panelem, to z wschodami i zachodami . . . dodatkowo brak polskiej instrukcji nie pomaga . . . wszystko musisz z forum się dowiedzieć lub z strony, która jest po angielsku, lampa pięknie świeci, ale ma spore problemy z oprogramowaniem. . . widać że serwis się stara, odpisują na maile, robią co mogą ale sobie z tymi lampami nie radzą . . . :( także sam zrezygnowałem z wschodów i zachodów . . . a ustawiłem czasowo kiedy ma się jakie światło i jak mocno świecić . . .

gdybym nie kupił jej w okazyjnej cenie (urodzinowa promocja), to nie dał bym za nią 4000ty. złotych. . . bo nie działa tak jak powinna...

pozdrawiam

A co masz na myśli mówiąc "ale tylko jak jesteś cierpliwy"??


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary pierwszej lampy to 40x21,5x6,5h. Tez ja mam i jestem zadowolony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory popierniczyłem już się poprawiłem maxpecta mi chodziło 160w


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz na myśli mówiąc "ale tylko jak jesteś cierpliwy"??

Ja mam takie samo zdanie jak kolega wyżej, zamieniłem bp xm140 na maxspect razor 16k 160w i jestem zadowolony i przede wszystkim mniej nerwów i spokój, działa tak jak powinna i tak jak ja oczekuje, co najważniejsze bezawaryjnie, czego nie można napisać o black pythonie.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet????

od tego zacznijmy, abyś nie dostał propozycji których nie ogarniesz finansowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rety Wy tak na podstawie zdjęć potraficie ocenić jakość i funkcjonalność lampy??? Jaka moc, barwa jakiś sterownie? Firmówki to jeszcze rozumiem ale DIY? Poza tym kolega nie specjalnie dużo informacji udzielił odnośnie obsady swojego akwarium i co rozumie przez słowo "doświetlić akwarium" bo jak rozumiem to nie mam być główne światło tylko jakieś wsparcie dla T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam (w małym akwarium świeciła) Black Pythona i działał bez zarzutów może poza bluetoothem z którym miałem czasem problemy żeby się połączyć, jednak przy nowym akwarium nie chciałem wydawać aż tyle kasy na lampy. No i nie chciałem samych LED bo wszyscy w koło narzekali że T5 ładniejsze kolory, więc w gre wchodziła jak już to tylko mieszanka. Przypadkiem w Poznaniu w sklepie dowiedziałem się o firmie po sąsiedzku praktycznie. No i mam "hybrydę" ledową model i moc jak w stopce, ale widzę że nazwa firmy jest delikatnie mówiąc niechciana na forum więc nie podaję bo i tak wytnie. W każdym razie lampa robiona na moje zamówienie na wymiar, w zeszłym tygodniu dostałem aplikację na tablet i teraz śmigam placem :) Wszystko działa jak trzeba i pieniądze zapłaciłem dużo mniejsze niż zapłaciłbym za inne lampy tej mocy. Jedyna upierdliwość to szyba która jest wsuwana ze "złego" boku i muszę lampę zdjąć znad akwarium gdybym chciał świetlówki wymienić - ale nie dogadaliśmy się przy zamówieniu i tak wyszło. Świece 2gi miesiąc i póki co jestem bardzo zadowolony i mogę polecić z czystym sumieniem.


Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich wyborach ja zadaje sobie pytanie inne: "co zrobie jak ta piekna lampka mi przestanie swiecic?" (uwazam ze nie ma takich ktore sie nie kiszą, jedne wczesniej drugie pozniej) Mi kiedys tak okazyjnie kupiona lampka zapsula sie po 2 mcach. Firmowa, jak ma dobry serwis to wyslesz i pomoga. Na inne sam sobie odpowiedz co bedzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do końca - próbowałem kiedyś to mi wyszedł potworek za 2 tysiące że mnie żona chciała na twarz wywalić z tym razem z akwarium. Sprzedałem i kasy nawet 60% włożonej nie odzyskałem, tak że DIY fajna rzecz ale nie zawsze ma się dostęp do narzędzi żeby zrobić coś co wygląda po ludzku a jak zaczniesz zlecać to ci wyjdzie cena jak ze sklepu :(


Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

totet a jak z kolorami korali w porównaniu do poprzedniej lampy?


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zamówiłem lampę z modułami 3 kolorowymi - tymi Z3D co są na sklepie. I wziąłem 4x T5 + 4x ledy, czyli dokładnie Galaxy 90 jak na stronie sklepu. Jak przyszła (sam przywiozłem w sumie) to na samych ledach świeciło identycznie (albo mi się wydaje) jak Black Python CRP co go miałem wcześniej tylko wiecej baniaka doświetlało no bo lampa 3x dłuższa. Po dopaleniu świetlówkami jest zupełnie inny o niebo lepszy efekt. Natomiast zachciałem więcej mocy (teraz świece na 50-60%, ale przyszłościowo) i po wymianie na te nowe moduły 4ro kolorowe których wziąłem 2 więcej jestem naprawdę zadowolony. Świetlówki ATI.Nie umiem zdjęć zrobić żeby kolory oddało tak jak widać w naturze a baniak jeszcze młody...

17636d37f4f7fee5med.jpg

Edytowane przez totet (wyświetl historię edycji)

Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.