Skocz do zawartości
kuba503

Obyczaje na targowisku

Rekomendowane odpowiedzi

Super szybko zalatwiony klopot :) mysle ze teraz o wiele przejrzysciej beda prowadzone tranzakcje :) wszystko czarne na bialym. Dziekuje za pomoc Chudemu112 i SkoczkowiPL i mysle ze wielu forumowiczow sie do tego przylacza!!!

Robie edit testowo

Luft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha teraz widze. Jest historia kazdego posta


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :) Zawszę służę pomocą Pozdrawiam

Hmmm tylko zróbcie aby ludzie też to widzieli :) Bo chyba Admin i Mod to tylko widzi pozdrawiam

Edytowane przez Chudy112 (wyświetl historię edycji)

Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak, tylko musze ustawienia posprawdzać ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak prosił w łączenie edycji postów jak i tematów bo nerwicy można dostać .

A co do tematu ... kolego sprzedający decyduje komu sprzedaje , jak napisali koledzy wyżej puki nie ma zaliczki rezerwacje są niezobowiązujące.


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zaliczka miala isc ale potoczylo sie inaczej. Dla mnie wazniejsza sprawa jest ukrocenie edytowanie postow aby tranzakcja byla czytelna dla obu stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do edytowania postów w dziale sprzedam zdecydowanie powinno być bo robi się przez to bajzel w poście i ciągłe dopisanie masakra ,ale za WAŁKI NA FORUMOWICZACH URWAĆ ŁEB I WSADZIĆ DO :mooning


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz kazdy post (nie tylko na targowisku) bedzie mozna edytowac tyle ze zostanie historia sprzed edycji?

Gorzej jak ktos wyedytuje dlugi post zeby orta poprawic :p

Ale mi sie podoba i tak :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze już działa.

Dzięki wtyczce z trzymaniem historii edycji, przywracamy na całym forum możliwość edycji postów.

:baby:

Jarek dzięki raz jeszcze za podpowiedz. :wine:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze już działa.

Jarek dzięki raz jeszcze za podpowiedz. :wine:

Rafał powinieneś plusa mu wstawić :p:)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ta modyfikacja już "się pisze ;) "


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja pierwszego dnia modowania targowiska zobaczylam " czy ktos panuje nad targowiskiem?":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pierwszego dnia modowania targowiska zobaczylam " czy ktos panuje nad targowiskiem?" :)

i niestety jest Tam coraz większy chaos ;)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który w tym tygodniu się skończy i nastanie zamordyzm :p


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał ,

nie widzę abym widział :-P co wcześniej napisałem przed edycją .

Chyba że tylko Ty masz taką moc :-)

TO DZIAŁA :_)

Super i teraz kasujcie sobie do woli ;-P

Edytowane przez Snakecharner (wyświetl historię edycji)

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rewolucyjne rozwiazanie wielkiej wagi


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie pisać ale już drugi raz po prośbie o rezerwacji u sprzedającego i dalszej rozmowie czy tam mailowaniu (trwało to około 3 godzin) dostaje info że nie aktualne. Wiadomo że sprzedający sam decyduje komu sprzedaje ale bez przesady . Skoro decyduje się na odbiór osobisty względnie wszystko obgadane bądź opisane w mailach a tu nie aktualne. Średnio wierze że nagle znajomi się przypomnieli. Zadatek nie ma problemu tylko gorzej jak jest akurat weekend. Wiem że zawsze chce się sprzedać szybko i dużo zarobić ale chyba jakieś zasady obowiązują. Przykład szukałem akwarium znalazłem zarezerwowałem i patrze drugie ogłoszenie praktycznie identyko mówię ale fart . Dzwonie w poniedziałek ( po swoje ) a tu sorry nie aktualne. Dzwonie po drugie sorry sprzedane (zostałem z palcem w nocniku). Ja jako kupujący po rezerwacji powinienem czuć się pewnie i nie szukać dalej .Dziś praktycznie też przesiedziałem cały dzień przed komputerem pisząc wiadomości i czekając na odpowiedz. Sami domyślcie się co było dalej .... Prośba do sprzedających szanujcie swój i czas innych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabster, jak widzisz, nie dla każdego "słowo droższe pieniędzy". Są tacy co i śmietankę by z g...a zlizali, jak by się im rozlała. Ale są i tacy, co do "interesu" dołożą, byle by tylko z twarzą wyjść. Osobiście, na różnych forach (zwłaszcza astronomicznych) spotkałem się z takim zjawiskiem. Niesmak pozostaje.

Jeśli, miałbym coś do powiedzenia w takiej kwestii, wprowadził bym zasadę - wystawiasz ogłoszenie - obowiązuje pierwsza deklaracja z wątku. Robisz kogoś w wała - masz zakaz "wjazdu" na giełdę - zarówno jako kupujący, jak i sprzedający.

Jak kogoś szacunku w domu nie nauczyli, trzeba innymi metodami.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% poparcia Dale. Widzę że wiesz o co kaman :) a zapomniałem dodać najlepszy tekst sprzedającego : przecież to były luźne rezerwacje :) .

Edytowane przez Zabster (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste, wszelkie uzgodnienia musiałyby być publiczne.

Też miałem kiedyś przygodę z gościem, który wystawiał test na sprzedaż. Napisałem, poprosiłem o rezerwację i numer konta (wysyłka) a on mi na to, że cena już poszła do góry bo jest kilku chętnych. Może Ci chętni byli...a może nie :)

Ot cfaniaczki...

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A mnie w targowisku kole troche wiecej rzeczy;)

Ale zwroce uwage na jedna..

Jezeli sprzedajacy pisze w ofercie:odbior osobisty.

Po co zasmiecamy forum tekstami:wyslesz?

A jak napisze sprzedajacy: nie

To na to forumowicz:Jakbys wysylal to wezme..

Po co?

Jaki jest cel smiecenia forum-nie rozumiem.

Wszystkie takie zapytania zadawajcie na PW.

Dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje, ze przygoda (malo mila) Zabstera, moze tez byc inaczej interpretowana. Nie mowie tu o czyms takim jak przypadek Niejednego z nas, tylko moge sobie wyobrazic te wymiany maili przez 3 godziny (moze chodzilo o cene, dodatkowe pytania) i Zabsterowi juz sie wydawalo, ze skoro rozmawia to jest rezerwacja. Moze po tych trzech godzinach ktos inny napisal do sprzedajacego: "biore, podaj nr konta do przelewu"... Kazdy taki przypadek jest inny, poza tym, towar rezerwuje sprzedawca a nie kupujacy. Czasami takie rezerwacje ida tez w plecy sprzedajacego, gdy ktos juz sie dogadal i po kilku dniach jednak rezygnuje a w tym czasie byl inny chetny.

Jak dla mnie to rezerwacja jest pewna po dogadaniu sie co do ceny i wysylki i trwa przez okreslony okres, w ktorym kupujacy ma zrobic przelew. Ten okres warto sobie okreslic konkretnie, bo co zrobic gdy podalo sie nr konta (czyli kupujacy moze w kazdej chwili wplacic), ale minely juz 3 tygodnie a kupujacy nadal siedzi cicho.

Kazdy taki przypadek jest denerwujacy, ale to zalezy od nas, czy rozmawiamy konkretnie czy najpierw chcielibysmy cos zarezerwowac a potem popytac, czy babcia ewentualnie w tym miesiacu tez pozyczy. Juz tak mialem. Na szczescie "pozyczyla".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Stani oczywiście w tym co piszesz jest bardzo dużo racji ( Rezerwacja powinna być zrobiona po ustaleniu ceny , odbioru i terminu ).

Wszystko mi pasowało tylko do ustalenia był termin więc poprosiłem o rezerwację do wieczora i podanie numeru telefonu aby ustalić termin odbioru (zrobiłem to nawet przez prywatną korespondencję na forum). Wiem co piszę i wiem co to jest rezerwacja, zaliczka, zadatek (taka branża) . Dostałem numer odpisałem jestem zdecydowany. Nie lubię nękać ludzi w weekendy szczególnie wieczorem wiec napisałem że zadzwonie około 20 aby sprzedawca odebrał telefon ( dużo ludzi nie pracuje w weekendy i lubi mieć święty spokój). Moja wymiana maili trwała tak długo gdyż sprzedający pewnie miał coś lepszego do roboty niż siedzenie przed kompem ( doskonale to rozumiem przecież to sobota). Ja odpisywałem w ciągu max 3 minut bo mi zależało na transakcji. Czasem sam coś sprzedaje i wiem jacy są czasami ludzie ( to za drogo czemu tak tanio a poczekasz a wyślesz). Dlatego teraz robię rezerwację max na 3 dni i finito. Sprzedający zawsze ma łatwiej bo w razie czego ma następnego chętnego w kolejce (jeśli faktycznie jest duże zainteresowanie i miał szanse sprzedać innemu chętnemu).

Prowadzę morskie akwarium od półtora roku (wiem że to krótko) ale wszystkie problemy jakie miałem rozwiązałem za pomocą opcji szukaj w forum. Nie lubię zawracać głowy innym z pytaniami np. czy to dino czy cyjano ? pomocy umieram .

Nie mam pretensji do sprzedających i kupujących . Mam tylko prośbę szanujmy siebie i nasz czas .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora, jesteś Moderatorem - takie wpisy typu "wyślesz ?", przy zaznaczonym odbiorze osobistym, to typowy spam. Pomijając już brak szacunku do ogłoszeniodawcy, czy choćby netykiety. Więc masz wszelkie prawo wysłać w kosmos taki post, a autorowi, oczywiście w celach wychowawczych, ku pożytkowi ogólnemu dołożyć "kreseczkę". Zgodnie z zasadami oczywiście.

Niejeden z nas, a jest zapis w regulaminie że nie można na giełdzie "zarabiać", czy prowadzić licytacji ? Sprzedający postąpił jak gówniarz, osobiście, chciałbym znać takie osoby, żeby w przyszłości, mieć jak najmniej wspólnego z nimi.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadek napisany przez Niejeden z Nas jesli sie powtórzy zglaszajcie zielonym. Jak napisal Dale jest to w regulaminie i licytacje na NR potepiam bezwzglednie. Dla takich "kolegów" nie ma tutaj miejsca


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.