Skocz do zawartości
Tester

Rozwalona niedziela

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze wlasnie skonczylem robote przy zbiorniku, a wlasciwie to jeszcze nie skonczylem tylko ogarnalem tyle o ile, a zrypany jestem jakbym dwie tony wegla przerzycil ...

Mial byc zwykly weekend przy akwarium. Zaplanowana robota: to troche w sumpie posprzatac. Ostatnio zmienilem obiegowke i chcialem tez poprawic laczenie. Tak poprawilem ze puscil srubunek i woda ciurkala po rurze (cale szczescie ze do akwa). Zero szans na dostanie sie od dolu i od gory. W jakiejs karkolomnej pozycji probowalem dokrecic nakretke reka. Krecila sie calosc w kominie. Zadnym kluczem nie bylo szansy sie dostac...

totalnie wsciekly musialem:

-spuscic wode z sumpa

- porozlaczac i powyjmowac wszystkie sprzety z sumpa

- zanurkowac do szafki i rozkrecic szuflady i bok

- przesunac sump w miejsce szuflad

- zanurkowac pod akwarium i rozkrecic cala hydraulike komina zeby moc dojsc do feralnego srubunku

- dokrecic srubunek kluczem

Nastepnie wykonalem wszystko w odwrotnej kolejnosci.

Dodam jeszcze ze na skutek przelewania wody i przesuwania sumpa w komorze dsb mialem brazowa zupe wiec musialem wybrac piasek i przy okazji wyczyscilem sump.

Porzadek w sumpie ze mucha nie siada

PS

Kocham moje hobby ;)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha Bartek smiem twierdzic, ze po 2 tonach wegla nie bylbys tak zmeczony :-) wlasnie wczoraj tylez przerzucilem i dzis czyszczenie sumpa. Napiecie nieporownywalne :-)

Zte Lefonu Pisz Ese


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedziele praca w .......... się obraca. Złośliwość rzeczy martwych :blushing: . Jedynym plusem tej draki jest czysty sump

Pozdrawiam


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ogladam moby dicka hehe


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi funghia zdycha :( i nie mam pojecia zupelnie dlaczego biorac pod uwage ze w nocy ja karmilem i wygladala jak milion dolarow

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi funghia zdycha :( i nie mam pojecia zupelnie dlaczego biorac pod uwage ze w nocy ja karmilem i wygladala jak milion dolarow

Może niedojrzałe akwarium?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezle sie narobiles po tym jak masz to tam upchane. Ale co z piaskiem z DSB? mozna go ponownie teraz uzyc po ruszeniu?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - mialem takie bagno ze balbym sie uzyc go jeszcze raz. Poza tym mialem na dnie sporo aiptasii wiec jakiegos zalu nie mialem. Wystartuje z nowym DSB bo i tak musze przerobic sump bo jest za wysoki.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale patrząc na fotkę Twojego akwarium warto zaryzykować tydzień na urazówce :clap:

A i pielęgniarki fajne pewnie :thumbup:

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.