Skocz do zawartości
pablo75

naświetlacz led cob 10W , 20W , 30W .... 150W

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , mam pytanko czy takie naświetlacze nie były by alternatywą do naświetlania zbiorników ?

Diody COB daja naprawde mega światło a jeszcze do tego sa zamontowane w tych oprawach czyli radiator jest , całość zabezpieczona przed wilgocią itp.

Link do przedmiotu : http://allegro.pl/naswietlacz-halogen-led-cob-20w-10-30-50-krakow-i2976016133.html

Interesuje mnie tylko jaką moc maja takie oryginalne ledowe lampy i najważniejsze ile daja lumenów bo tutaj w tych obudowach 150W daje nawet 12000lm . Oczywiscie dla mojego przyszłego akwa to za dużo ale mysle nad np dwoma albo trzema 20W które dają 1900lm (czyli 5700lm) . Odnośnie niebieskiego to trzeba by było jeszcze pomyslec .

Akwa bedzie miało wymiary 110/50/50

czekam na podpowiedzi i sugestie w temacie oswielenia dla mojego akwa

pozdrawiam

PABLO

Edytowane przez pablo75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5700im to mniej niż 1 zarnik 150w(BLV 150w 14000K-6800lm) czyli na twoje akwarium nie zabogato.Chyba ze dopalisz t5.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój szwagier montuje to czasem jako oświetlenie banerów. Są dwa typy - zimny i ciepły.

Jednak przy CXA na 20W w tej obudowie wymiękało. Śmiem więc twierdzić,że nie ma tylu lm.

Cree CXA daje tyle bez problemu - i to nie tylko w deklaracjach sprzedawcy.

Jednak nie znajdziesz CXA powyżej 5000K.A to nie podejdzie pod morszczynę.Pod słodkie owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj lampy halogenowej do ledów bo wiadomo ze lumenów bedzie mniej na ledach

trzeba porównać z gotowymi rozwiazaniami z diodami CREE itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę (chociaż mogę :p ) to seb oświetla takimi refugium.

Nad gloniska myślę jak znalazł :)

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli chcesz porównywać z gotowymi rozwiązaniami Cree to ten wnalazek wypada cienko.Pomijając fakt że przy tak zwartej strukturze musi chodzić na znacznie mniejszych prądach niż znamionowe bo by się ugotowało. Takze ta arytmetyczna suma lm jest i tak zdrowo naciągana. Ale żeby nie było że znowu piszę że się nie nadaje. Nadaje się oczywiście, tak jak maluch do wożenia piachu, niby da się ale wywrotka zrobi to lepiej.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie znajdziesz CXA powyżej 5000K.

no właśnie a w tych cob temp. swiatła 6500K wiec juz na morszczyzne sie nada :) tylko chciałbym wiedziec np ile daje lumenów taki chinczyk 120W lub 60W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę (chociaż mogę :p ) to seb oświetla takimi refugium.

Nad gloniska myślę jak znalazł :)

Pozdrawiam

Puszczają na takich słodkie to i glony pójdą.

no właśnie a w tych cob temp. swiatła 6500K wiec juz na morszczyzne sie nada :) tylko chciałbym wiedziec np ile daje lumenów taki chinczyk 120W lub 60W

A nie lepiej pomyśleć o sprawdzonych rozwiązaniach z Cree?

Koszty wcale nie są dużo wyższe - zasilacz do CXA to ok, 35zł. CXA to ok,60zł. I masz pewne rozwiązanie

Wracając do temperatury barwowej - Cree selekcjonuje ledy pod tym względem i masz pewność- lub prawie pewność - że kupujesz to co chcesz. A tu? Na ile te 6500K to prawda a na ile deklaracja bez pokrycia. Glony i rośliny pójdą - u mnie rosło zielsko pod żarówką a ta ma niecałe 3000K, szło też pod 6500K.

Jest jeszcze kilka innych firm produkujących dobre ledy - np.Osram ,Luminus - ale Cree jest w tym najlepsza...

Zresztą maja te oświetlacze często na hurtowniach elektrycznych -idź i sam się będziesz mógł przekonać jak to swieci.

Ja widziałem w praktyce - dlatego przestałem szukać tańszej alternatywy dla Cree led..

Edytowane przez Komarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby co ma wyjść?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cały temat, tylko on tam ma więcej "K" ma...czy u nas tez takie same lampy można dostac (te niebieskie)? Jak tak to na sumpie mogę przetestowac i zobaczymy co z tego wyjdzie. Widac na stronie piękny baniak i tyle!

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kukajcie tutaj:

http://www.reefcentr...d.php?t=2254399

ciekawe co z tego wyjdzie

img1073p.jpg

jak widac na załączonym obrazku że mega przeswietlone (za dużo tych naświetlaczy i za mało niebieskiego) ale mam chytry plan który powinien u mnie wypalić , juz niebawem sie dowiecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że chytry traci dwa razy. Dwie diody za 40zł dają o połowwięcej światła niż ten wynalazek, więc ja tu widzę raczej brak racjonalnego myślenia a nie "chytrość" czy oszczędność.

O możliwości sterowania ich już nawet nie wspominam.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz mylisz sie, jeżeli naświetlacze które tu zostały zastosowane jako niebieskie są naświetlaczami RGB, to kolor niebieski możesz regulować, czyli zmienić z jasnobłękitnego na ciemno niebieski. Dodanie koloru różowego również wchodzi w grę i wszystko za pomocą małego pilota, więc nie uważam, żeby były jakiekolwiek problemy tym bardziej, że ściemniać takie ledy też można.

Pozdrawiam

Piotr


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie pisałem że są jakieś problemy tylko niska efektywność

po drugie kolega nie pisze o epistarach rgb, te mają jeszcze gorszą efektywność.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że chytry traci dwa razy.

kolego , nie jestem chytry tylko mam chytry plan , a to wielka różnica ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że niezależnie od efektu, pozostanie Ci satysfakcja że spróbowałeś, a w razie niepowodzenia, dosyć gotowizny, by baniak nie stracił.

Powodzenia i czekam na ciąg dalszy :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej, te oświetlacze występują w dwóch wersjach- ciepła i zimna.

Najlepiej podjechać na hurtownię ze sprzętem oświetleniowym, zagadać i sprawdzić czy Ci pasuje.

A przełożenie koszta-efektywność to już inna sprawa

Na allegro widziałem kiedyś zdjęcie kostki roślinnej oświetlonej czymś takim. Zielsko rosło piknie.

Zawsze pozostaje jeszcze alternatywa- w obudowę takiego oświetlacza wsadzić 1-2 XM-L :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimna zimnej też nierówna. Mam u siebie takie dwie, 10W, obie niby po 6500K, ale różnicę w barwie widać gołym okiem. Co do chytrości i montowania Cree, to nie zapędzałbym się z ocenami. Te naświetlacze świecą, a nie każdemu chce się bujać z lutowaniem, driverami, zasilaczem, itp. Tu kupuje się zapakowaną lampę, najwyżej trzeba dołożyć kabel z wtyczką, montaż łatwy, dziesięć minut i gotowe.

Na 110/50/50 to trzy po 20W powinny być optymalne, ale do tego obowiązkowo aktyniczne T5, inaczej będzie żółto. U siebie na 97x70x45h mam właśnie 2x10W LED i i 3X39W T5 (2x niebieskie 1x15,000K) i światła jest IMO wystarczająco (choć mam same miękkie). Glonów zielonych mam szczątkowe ilości. O wiele więcej ich było w poprzednim setupie, na samych T5, więc teoria o tym, że takie LEDy napędzają wzrost glonów raczej odpada. Ta żółtawa barwa światła z naświetlaczy może się nie podobać, ale dla mnie, gdy odpalę same T5 zbiornik wygląda martwo i szpitalnie, naświetlacze dodają mu życia.

Zresztą, czy na głębokości około metra na prawdziwej rafie macie same temp. powyżej 10,000K? Chyba nie :)

Edytowane przez ZenonPL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby co ma wyjść?

....zupa pomidorowa

tj. rozwiazanie rzekł bym dla "leniwych" jak napisał ZenonPL - kabel, wtyczka, i sru nad baniak.

Ciekawe jak bedzie baniak wygladał za miesiąc, dwa...., sześć..... - tańsza alternatywa gotowych lamp led :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla "leniwych"

tańsza alternatywa gotowych lamp led :)

Dla leniwych to własnie taka jest gotowa lampa led

bo przy naswietlaczach tych "cob" to pare minut trzeba poswiecic a gotowa lampa led sru na baniak i gotowe :)

Ja własnie mysle zeby jedna t5 aktyniczną dac i 2x20w i 1x30w te naswietlacze , jak narazie to sie rozgladam bo jeszcze ciekawi mnie ksenon :) - nie lubie gotowych rozwiazań bo te bardzo ogranicza człowieka , wręcz nie rozwija :)

Pozdrawiam

ps. gdyby nikt nie robił experymentów to dziś nie mieli byśmy zwykłej żarówki

Edytowane przez pablo75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam , szukam i... co to jest "naświetlacz" ??? kolejny chamski chwyt marketingowy ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akurat 4500k i do FO się chyba nada co? ale można też już znaleźć naświetlacze LED 10W 15000k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten "halogen LED" 30W nad refugium w wersji zimnej, Jak dla mnie to świeci bardzo żółto, podobnie jak świetlówki 6500k w moim roślinniaku. Nad refugium polecam, spaghetti rośnie w najlepsze, jakaś caulerpa też się zaplątała i się rozrosła mocno. Jeśli miałby wisieć nad rafą, to musiałby być mocno doświetlany niebieskim światłem i nie wiem co by z tego wyszło, ja tam bym sobie odpuścił.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.