Skocz do zawartości
sebmccane

Fotoradary częstochowskie i inne ...

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

małe pytanie do zamieszkałych w Częstochowie jaka prędkość obowiązuje na odcinku od skrzyżowania Aleja Jana Pawła z aleją Wojska Polskiego do następnego skrzyżowania Legionów z Wojska Polskiego oczywiście mowa o kierunku w stronę Katowic. miałem tam dziś przygodę a mianowicie jadać sobie około 70 km\h widziałem pomarańczowy błysk. Dlatego też pytam jakie jest tam ograniczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, ja tam trochę zwalniam, bo jakieś ograniczenie jest, ale chyba nie aż do 70-tki. Jutro mogę sprawdzić jeśli nie wypowie się nikt bardziej wiarygodny ode mnie.

Zawsze mnie zastanawiała "rozdzielczość" radarów. Tzn. co się dzieje jeśli jadą dwa samochody (jeden 60, drugi 110) i są obok siebie w momecie pomiaru fotoradaru.

Krążył kiedyś po sieci taki filmik jak jakiemuś ciągnikowi został zaliczony wynik 130 bo w tym momencie wyprzedzał go motocykl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli na zdjęciu są dwa pojazdy to nie powinienies dostać mandatu ,bo i nie wiadomo komu zmierzono prędkość . tak mi się wydaje :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs byłbym wdzięczny gdybyś mógł zerknąć na to organicznie sam jestem ciekawy tego czy ten błysk był dla mnie czy dla kogoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była reklama Kawasaki. Prędkość 263 :)

Ale istota problemu pozostaje.

Nie wiadomo jak było, ale tam są trzy pasy, dlatego o tym pomyślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była reklama Kawasaki. Prędkość 263 :)

Ale istota problemu pozostaje.

Nie wiadomo jak było, ale tam są trzy pasy, dlatego o tym pomyślałem.

:thumbup::thumbsup::thumbup:

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się mylicie :) leciałem sobie 98km/h na trasie Piotrków Trybunalski- Łódź (w miarę dobra dwupasmówka) i było ograniczenie przed skrzyżowaniem do 70 km/h poszedł piękny błysk z ukrytego radaru w krzakach... ale obok mnie jechała audi spokojnie miała mijając mnie ok 150-160km/h po 3 miesiącach przyszedł mandat, więc zadzowniłem udając głupiego, że to nie moja prędkość tylko pojazdu wyprzedzajacego mnie, zostałem szybko wyprowadzony na prostą... jak sie okazuje te nowsze fotoradary potrafią wyłapać nawet do 6 samochodów i ich prędkości sa zaznaczne na zielono, czerwono, niebiesko itd. moje auto było w ramce niebieskiej, natomiast audi miała czerwoną. Także ja dostałem mandat i kierowca audi.

Sebastian w Twoim przypadku może być tak, że leciał ktoś lewym pasem z większą prędkością i pyknęło zdjęcie , jeśli miałeś przepisową radar Cię nie zaznaczył.

P.S.

Kiedyś mój znajomy w Warszawie testował sobie te nowe radary, za każdym razem jak jechał strzelało mu zdjęcie bez względu czy jechał 30km/h czy 70km/h, przejechał tak z 5-6 razy żeby sprawdzić o co chodzi... jak się okazało po jakimś czasie przyszło mu 6 mandatów :) nie za prędkość... za nie zapięte pasy hehe radar cykał zdjęcia każdym samochodom i chyba na tej podstawie to stwierdzili :p


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs byłbym wdzięczny gdybyś mógł zerknąć na to organicznie sam jestem ciekawy tego czy ten błysk był dla mnie czy dla kogoś innego.

Spoko, spróbuję się skoncentrować. W swoim mieście to się zauważa znacznie mniej znaków niż w obcym :)

edytka.

Dziwna sprawa. Ja tę historię o pasach znam odkąd się w ogóle pojawiły fotoradary. Nie ufałbym bezgranicznie temu znajomemu :)

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo chyba wiem :) miałem rękę oparta o szybę i o twarz i wygląda na to ze fotoradar mi zrobił zdjęcie za pseudorozmowę przez telefon.

tak sobie myślę na podstawie tego co napisał Mr_Garden. Zastanawia mnie jednak czy możliwe ze taki fotoradar rozpoznaje sylwetkę w ten sposób??

to się mylicie :) leciałem sobie 98km/h na trasie Piotrków Trybunalski- Łódź (w miarę dobra dwupasmówka) i było ograniczenie przed skrzyżowaniem do 70 km/h poszedł piękny błysk z ukrytego radaru w krzakach... ale obok mnie jechała audi spokojnie miała mijając mnie ok 150-160km/h po 3 miesiącach przyszedł mandat, więc zadzowniłem udając głupiego, że to nie moja prędkość tylko pojazdu wyprzedzajacego mnie, zostałem szybko wyprowadzony na prostą... jak sie okazuje te nowsze fotoradary potrafią wyłapać nawet do 6 samochodów i ich prędkości sa zaznaczne na zielono, czerwono, niebiesko itd. moje auto było w ramce niebieskiej, natomiast audi miała czerwoną. Także ja dostałem mandat i kierowca audi.

Sebastian w Twoim przypadku może być tak, że leciał ktoś lewym pasem z większą prędkością i pyknęło zdjęcie , jeśli miałeś przepisową radar Cię nie zaznaczył.

P.S.

Kiedyś mój znajomy w Warszawie testował sobie te nowe radary, za każdym razem jak jechał strzelało mu zdjęcie bez względu czy jechał 30km/h czy 70km/h, przejechał tak z 5-6 razy żeby sprawdzić o co chodzi... jak się okazało po jakimś czasie przyszło mu 6 mandatów :) nie za prędkość... za nie zapięte pasy hehe radar cykał zdjęcia każdym samochodom i chyba na tej podstawie to stwierdzili :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też kiedyś mignął i po tylu latach nic nie przyszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest ograniczenie do 90 , musiało błysnąć komuś innemu . Znak ograniczenia jest zaraz za skrzyżowaniem z ul. Jana Pawła .


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

al. Wojska Polskiego (przelot DK1 przez Częstochowę) pomiędzy ulicami Jana Pawła II (skrzyżowanie z McDonald's) a Legionów ograniczenie 80 km/h. Ustawiony jest po lewej stronie drogi na pasie rozdziału jak jedzie się w kierunku Katowic. Tablice są..http://fotoradary.ne...ags/czestochowa w myśl przepisów o fotoradach ma do 10km zapas... czyli do 89km nie powinien Ci cyknąć. Szczerze nie pamiętam w historii tego fotoradaru kiedy byłby on nabity i tak jak Michałko tez jestem przekonany iz tam jest do 90, gdyż ograniczenie jest dopiero za światłami.

Rano będę przejezdzac... spr to na 100% :D

Edytowane przez Landryn (wyświetl historię edycji)

200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często tam bywam,ale te fotoradary dla mnie są za wolne chyba bo nic nigdy nie dostałem,hehe.Dobra,żonka z Częstochowy mnie hamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotoradar ustawiony jest bezpośrednio przed skrzyżowaniem z ulicą Legionów myślę że w odległości około 100 m przed światłami. tak sobie myślę że to nowy fotoradar i czy może on rozpoznawać sylwetkę człowieka kierującego pojazd??jadać w tamtym miejscu miałem oparta rękę o szybę i twarz wyglądało to tak jakbym rozmawiał przez telefon. wcześniej mr garden pisał o tych pasach i tak sobie myślę czy to ustrojstwo może działać na zasadzie rozpoznawania sylwetki??poza tym myślę że jest tam ograniczenie do 70 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90km/h mozesz spac spokojnie.


200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to skąd ten błysk??mam nadzieję że obejdzie się bez mandatu i punktów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może akurat ustawiali fotoradar i wtedy robią każdemu patrząc czy jest dobrze ustawiony. Albo to atrapa - tzn. tylko lampa z czujnikiem bez rejestratora.

W Polsce także była "afera" bo kolesiowi z busa który miał ograniczenia prędkości wbudowane fabrycznie przyszedł mandat za zbyt nadmierną prędkość. Tylko w tamtym przypadku sąd 15 instancji dopatrzył się wystającego koła ścigacza przy zderzaku :) Także była sprawa z karetką na sygnale i SM, skończyło się na zwolnieniu komendanta SM też po latach boju w sądzie.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szybko !!!

Każde urządzenie znajdujące się przy drodze tj FOTORADAR według obowiązujących przepisów powinno być oznakowane i ZAŁADOWANE !! Nie ma czegoś takiego jak atrapa i aby błyskały na postrach !!!

Nie każdy fotoradar może robić zdjęć na drogach wielopasmowych kwestia modelu :smiling:

Co do zdjęć to teraz nie są one teraz wysyłane tylko informacja, jeśli chcesz zobaczyć to tylko SĄD, jeśli na zdjęciu jest inny pojazd lub nawet jego część to zdjęcie nie jest obrabiane (może tak napisze -- NIE BYŁO wcześniej ) teraz no cóż (KTO WIE ) !!! PATRZ WYŻEJ !!

Na chwilę obecna właścicielami fotoradarów jest tylko ITD oraz SM Wpisz nazwę ulicy na stronie wujka google a wyskoczy co i jak na temat miejsca i danego urządzenia Pozdrawiam


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 km/h


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są urządzenia którymi można sterować fotoradar i nawet komuś robić żarty.

Jest taki film w necie jak gość cyka ludziom fotki i prawdopodobnie manipuluje prędkością.

Jeśli jadą 2 auta które znajdują się na zdjęciu to nie ma opcji mandatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jadą 2 auta które znajdują się na zdjęciu to nie ma opcji mandatu.

Czyli znaczy to, że wystarczy się umówić, że nikt nie zwalnia przy radarze i jedziemy równo obok siebie 170, gwiżdżąc na wszystko?

A co z tym, co napisał Mr_Garden o możliwości pomiaru dla kilku pasów jednocześnie? Teoretycznie wydaje się to dość proste do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie postawili fotoradar który robi foty w obie strony, w przypadku dwóch aut zaznacza na fotce auto które przekrozyło prędkość tj. nadjeżdżające czy odjeżdżające, więc pewnie opcja z kilkoma pasami tez istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli znaczy to, że wystarczy się umówić, że nikt nie zwalnia przy radarze i jedziemy równo obok siebie 170, gwiżdżąc na wszystko?

A jak udowodnisz czy samochód obok nie jechał 50 i w momencie fotki ?

Inaczej mówiąc jechał przed tobą a ty go mijasz z większą.

Mandat można dostać ale możesz go odmówić jest to przypadek powszechnie znany i już przewałkowany na niejednym forum motoryzacyjnym.

U mnie postawili fotoradar który robi foty w obie strony, w przypadku dwóch aut zaznacza na fotce auto które przekrozyło prędkość tj. nadjeżdżające czy odjeżdżające, więc pewnie opcja z kilkoma pasami tez istnieje.

W większości te żółte wychwytują przeciwną stroną ulicy pozostawione na wysepkach ale po drugiej stronie od szkieł można dać gazu.Pod warunkiem że ustawiony jest po to by wyłudzać pieniądze a nie faktycznie zapobiegać, ale nawet taki straszak odwraca oko i skupienie od ulicy w poszukiwaniu go...

Niech se na wiejskiej w sraczu postawia tą skrzynkę.

Kwestia czasu kiedy każdy w aucie będzie miał sprzęt do resetowania lub też oszukiwania tej puszki.

Niektórzy już mają. Trzeba będzie ją oddać na złom i wydać kilka tysięcy na nową......nową....

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli na zdjęciu są dwa pojazdy to nie powinienies dostać mandatu ,bo i nie wiadomo komu zmierzono prędkość . tak mi się wydaje :)

i tu się mylisz ,może być nawet 4 pojazdy i tak wskażą tego co przekroczył prędkość no chyba że w PL są gorsze radary niż na zachodzie europy w co bardzo wątpie.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

ograniczenie na tym odcinku drogi wynosi 70km/h z tego co kolega wyżej pisał.Także nie wiem czy ten błysk dotyczył mnie. Dzięki koledzy za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.