Skocz do zawartości
Gość

Co wkładamy do akwarium najpierw? Korale czy ryby?

Rekomendowane odpowiedzi

Walker

liczmy że za korale zapłacimy 10zł za sztukę a za rybę 50zł lub 100zł to co będzie szkoda ?? Korala czy Ryby jak dla mnie to ryby by było szkoda ja wiem koral to też żyje itp no ale dla mnie by było szkoda ryby.

Glony to nie rośliny tylko glony :baby: . O ile wiem to jedyne rośliny morskie to tzw. trawa morska którą żywią się m.innymi żółwie i krowy(morskie oczywiście) inaczej diugonie. Offtopując w akwarium słodkowodnym nie ma znaczenia co najpierw, ryby czy rośliny, to zależy od biotopu (holender vs malawi). W morskim podtrzymuję stanowisko najpierw ryba-y potem korale i więcej ryb, oczywiście rozłożone w czasie .

I tu się z tobą nie zgodzę że glon to glon poczytaj trochę to sam zobaczysz że tak nie jest nie które glony zaliczają się do roślin.


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker

liczmy że za korale zapłacimy 10zł za sztukę a za rybę 50zł lub 100zł to co będzie szkoda ?? Korala czy Ryby jak dla mnie to ryby by było szkoda ja wiem koral to też żyje itp no ale dla mnie by było szkoda ryby.

I tu się z tobą nie zgodzę że glon to glon poczytaj trochę to sam zobaczysz że tak nie jest nie które glony zaliczają się do roślin.

Ta, a rośliny do glonów :clap:

http://pl.wikipedia....g/wiki/RoĹliny

Nie offtopujmy, temat jest jasny i nie dotyczy tego czym się różnią glony od roślin.

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ta, a rośliny do glonów :clap:

http://pl.wikipedia....g/wiki/RoĹliny

Nie offtopujmy, temat jest jasny i nie dotyczy tego czym się różnią glony od roślin.

Ale dotyczy tego co najpierw wpuszczamy. Wiele osób sądzi, że korale dlatego, ze myli je z roślinami. Sam miałem podobny przypadek na Tablicy. Jakiś modek - wagarowicz na biologii przeniósł moje ogłoszenie z o sprzedaży koralowca z działu zwierzęta do działu rośliny. Dopiero po mojej stanowczej interwencji ogłoszenie wróciło do właściwego działu. Rośliny jako nie obciążające a wręcz tworzące ekosystem i w konsekwencji czego potem warunki dla ryb w akwarystyce słodkowodnej faktycznie dajemy jako pierwsze. Stąd tu też ważne jest wytłumaczenie, że koralowce należy w morskiej traktować jak inne zwierzęta pod względem oddziaływania na ekosystem oczywiście. Bo wytrzymałość wiadomo bywa różna ale to się tyczy i zwierząt innych.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Walker

liczmy że za korale zapłacimy 10zł za sztukę a za rybę 50zł lub 100zł to co będzie szkoda ?? Korala czy Ryby jak dla mnie to ryby by było szkoda ja wiem koral to też żyje itp no ale dla mnie by było szkoda ryby.

Z tego co napisałeś wynika że szkoda Ci kasy a nie zwierzaków. Ale przede wszystkim to chyba szkoda z Ci czasu na czytanie działu dla początkujących...

Ps. Gdzie się kupuje korale po 10zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mili państwo, koledzy i koleżanki.

Kolega brdow20009 w swoim poście zacytował post kolegi Peniek:

W słodkim najpierw sadzimy rosliny a potem wpuszczamy ryby to w solniczce też raczej ta kolejność,z tym że zamiast roslin -korale.

Ja bym zrobił tak jak kolega pisze w roślinnym właśnie się najpierw sadzi roślinki potem rybki i tak powinno się robić w Morskim akwarium. Ale jak przeczytałem to całe co ludzie piszą żeby najpierw ryby potem korale i zdania są podzielone. I tutaj bym się ciężko zastanowił czy ryby czy korale ale jak pisałem ja bym najpierw dał korale po sprawdzeniu parametrów wody w akwarium dał bym ryby.

Przeczytajcie jeszcze raz posta kolegi Peniek i pomyślcie gdzie on pomyślał o tym, że korale to rośliny.

Założyłam ten temat właśnie z ciekawości "co powinno być pierwsze" i jak stara szkoła nakazała wkładać najpierw korale (zwierzeta:) ) to tak też zrobiłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłam ten temat właśnie z ciekawości "co powinno być pierwsze" i jak stara szkoła nakazała wkładać najpierw korale (zwierzeta:) ) to tak też zrobiłam.

Naprawdę stara szkoła mówi że pierwszym zwierzakiem w akwarium morskim powinna być ryba - o dziwo słodkowodna :-P. Ale tych czasów i metod chyba niewielu juz pamięta ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę stara szkoła mówi że pierwszym zwierzakiem w akwarium morskim powinna być ryba - o dziwo słodkowodna :-P. Ale tych czasów i metod chyba niewielu juz pamięta ;-)

a i owszem, bardzo stara szkoła, Poecilia sphenops, inaczej black molly :turned:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w akwarium pierwszymi zwierzakami były 2 chromisy. :thumbup: a później dopiero koralowce.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

a i owszem, bardzo stara szkoła, Poecilia sphenops, inaczej black molly :turned:

Ale jest w wielu opisach, że one lubieja słonawą wodę. Chociaż jak się nie mylę te trzymane w słodkiej należy do słonej powoli adaptować stopniowo zwiększając zasolenie. I chyba najlepiej to znoszą nie te czarne tylko żółte i te największe odmiany. Fajne sąsiedztwo błazen i molinezja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w sumpie molinezje zaglopletwe, rozmnazaja sie juz dobre 2lata.

Co do tematu jak dla mnie:

1. Testy

2. Ryby i scisla kontrola baniaka, zwlaszcza no3 i po4

3. Korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

W sumie to najpierw wkładamy do zbiornika nasze własne palce by zeskrobać glony, dokonać manipulacji przy sprzęcie czy rafie :smiling:

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.