Skocz do zawartości
diabeł

z czego wykonać tło niebieskie do akwarium ? farba ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam.zastanawiam sie z czego mozna wykonac tylne tlo w baniaku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze najlepsza będzie folia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie folia. Psikasz wodą z odrobiną płynu rozkładasz folie i szpatułką wyciskasz wode, 5 minut i zrobione, a z farbą to wszyscy wiedzą jak to jest.

Edytowane przez kwadrat221 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki ladny odcien foli to gdzie mozna kupic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym strzelał w czarne tło,zrobiłem niebieskie i teraz żałuje,co to juwela to przecież szyba porośnie glonami wapiennymi i z tej fototapety nie będzie już tak ładnie wszystkiego widać.

Edytowane przez Turborower2000 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym strzelał w czarne tło,zrobiłem niebieskie i teraz żałuje,co to juwela to przecież szyba porośnie glonami wapiennymi i z tej fototapety nie będzie już tak ładnie wszystkiego widać.

A ja miałem przez jakiś czas czarne tło i teraz wróciłem do niebieskiego i takie wolę. Według mojej oceny przy niebieskim tle jest optycznie więcej światła. A szyba jak będziesz czyścił to ci nie zarośnie glonami wapiennymi


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chce sie miec tlo, to czysci sie szybe;)

Niebieskie daje wiecej swiatlai morski kolor, ale czarne przy odpowiedniej glebi akwa oddaje piekno korali I ryb, gdzie przy niebieskim troche sie to zlewa.

Tapety juwel itp.hm. sam przykleilem taka I po pol roku naszlo powietrze w 3 miejscach. Nie szlo go zbic I zrobily sie paski na cale akwa od gory do dolu :/

Powiedzcie lepiej co teraz z tym zrobic jak akwa pod sciana? Rece wsadze ale za akwa nie wejde, zeby zdjac tapete I zalozyc nowa...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą przy niebieskim jest więcej światła :)

martinniemczyk jak na razie mam tapetę juwela od miesiąca ale nie przyklejałem jej tylko odrobina oleju i bach do szyby,bąble wycisnąłem za pomocą plastikowej szpatułki i jak na razie jest ok :)

Teraz to raczej będzie Ci ciężko cokolwiek zrobić jak masz akwa przy samej ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup niebieską PCV na wymiar wyciętą, łatwiej będzie ci igłą lekarską przyczepiać do niej zwierzaki :) a jak masz możliwość i niechżesz zwierzaków na tylniej szybie to przyklej od zew. Strony folię czarną lub niebieską, tutaj muszę się zgodzić z kolegami niebieska daje więcej światła ale również zmienia kolorystykę w baniaku na bardziej niebieski, z drugiej strony czarny kolor pochłania światło nie odbija go może plus może minus sam zadecyduj.

Co do PCV to pamiętaj, że ma pęcherzyki powietrza w sobie i wypływa więc najlepiej by było przykleić ją na jakiś klej może być nawet sylikon jak nie masz wody w akwarium jak masz to pozamiatane i tylko ratuję cię jakaś pleksi z folią o ile nie masz dostępu do tylniej szyby :)

Powodzenia

PS. Folie kupisz w każdym sklepie z artykuami papirniczymi format A0 lub A1


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kleilem na seaview gel I tez szpatulka (tak jak na olej)

Bylo idealnie, ale poszly te bable, a pozniej na cala dlugosc I wyglada, ze tam gdzie odeszlo, to poprostu wyschlo I sie juz nie da:(

Pol roku bylo ok. Miedzy akwa a sciane swobodnie reke wsadze, ale I tak nie widze rozwiazania.

Dobra.

Nie zasmiecam tematu juz. Jak ktos ma jakies idea to niech da na priv.

Thx


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folie tez kupisz w każdym markecie budowlanym typu Obi czy Castorama

Wielokrotnie kleiłem taką folię i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że najlepiej klei się na płyn do naczyń zmieszany z niewielką ilością wody. Do wyciskania bąbli zawsze używam karty na punkty Payback ( jest dosyć sztywna )

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam zrobione tło z fototapety Juwel , przyklejona specjalnym klejem też Juwel ( jest w formie "oleju" ) , wyszło bardzo ładnie , na razie wszystko trzyma .

Pozdrawiam .

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uwielbiam niebieskie tła - mam i czarne i blue i polecam niebieskie - czarne mnie dołuje - a choruje na fototapetę juwel`a - pewnie zamontuje niedługo :) - może trochę więcej pracy ,ale efekt :)


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieskie tło folia jest do kupienia w erybce ja wybrałem czarne i kupiłem w sklepie papierniczym


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest czarna folia, moim zdaniem fajniejszy kontrast i efekt. Folie dostaniesz w każdej pracowni reklamowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze zdaje egzamin folia do wykladania oczek wodnych, badz.... poprostu odpowiednio przyciety gruby worek na smieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pomalowaną szybę czarną farbą w sprayu i jestem bardzo zadowolony.Źadnych bąbli i odchodzących narożników jak ma to miejsce przy foliach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy właściwym położeniu folii nic nie odchodzi i nie ma żadnych bąbli. Warunki sa tylko dwa: szyba musi byc idealnie czysta przed nałożeniem folii i trochę czasu, dosłonie kilka dni by odparowała spod folii woda i jest git. Poza tym zawsze jak sie komuś znudzi jest możliwość bezproblemowego zmiany tła choćby na inny kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pomalowałem sobie tylną szybę lakierem epoksydowym. Epoksyd dobrze się trzyma podłoża i jest twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam wszedzie plexy ale nie umie znalesc takiej jasnej a calego arkusza nie chce kupywac zastanawiam sie czy mozna silikonem niebieskim tylna szybe razem z kominem przejechac i gotowe bo farba chyba odpada jak ma byc w wodzie


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

spienione niebieskie PCV kupowałem w Castoramie 1,5m x 0,5m x3mm .. niecałe 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.