Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam takie pytanie, jak wygląda podłączenie czujników w akwarium, które nie ma sumpa ani panelu...

Chodzi mi o to, że martwi mnie to czy dolewka nie będzie się często załączać kiedy to tafla wody będzie skakać góra-dół. Myślę nad AquaTrendem albo Tunze Nano Osmolator.

Jak by wyglądało to gdyby np. cyrkulację puścić tak aby tafla wody w jednym z rogów akwarium była spokojniejsza.

Ma ktoś z was tak zrobione? Widział ktoś z was coś takiego, że tak się da i ma to jakiś wymierny sens. Jeśli tak to prosiłbym o jakieś zdjęcia lub linki.

pozdrawiam

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup dolewkę z opóźnieniem załączenia i problem z głowy.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł.

A jeszcze takie pytanie do was drodzy forumowicze. Znacie może kogoś kto by wykonał coś takiego i aby to w miarę tak estetycznie wyglądało? http://nano-reef.pl/topic/26999-uklad-opozniajacy-automatyczna-dolewka/page__st__20

Jeśli macie jakieś propozycje to prosił bym o pw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez po prostu plywak dolewki umiescic w cylindrze, ktory ma w dnie wywiercony kilka milimetrowy otwor. Poziom wody w takim cylindrze bedzie spokojnie stabilny.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do cylindra o którym pisze Stani dorobiłbym otwór przelewowy powyżej poziomu wody a poniżej krawędzi akwa żeby jeśli coś się zatka, coś z cylindra odparuje, coś zawiesi to żeby górą rurki mogło się też przelać i zalać czujnik zanim poziom dolewanej wody przekroczy krawędź akwa. Ot tak na wszelki wypadek :whistle:


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w taki typ dolewki Levelautomatic Evolutioni i wszystko masz z głowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z dolewka bedziesz mial jedynie gdy bedziesz mial falownik, przy zwyklej cyrkulacji woda az tak nie zmienia poziomow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze ma takie opóżnienie więc polecam Water Level 5017.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się jeśli można, bo trafia mnie już (autocenzura)...

Zacząłem kombinować z dolewką ....

Najpierw na jednym czujniku pływakowym... Przy 12V "sklejał się" tzn, zaczynał lać, ale nie rozłączał - układ był prosty - czujnik, zasilacz i pompa, podpięte pod czasówkę. Wlewała mi całość "na jeden raz".

Potem była pompa El Kosmito - u mnie - totalna porażka, mimo wymiany elektrod (sond) na pojedyńcze i umieszczone ok 15 cm od siebie, twierdziła że jest woda... Na sucho działała. W szafce już nie. Po zanurzeniu w solance zero. Autor pomysłu dobitnie dał do zrozumienia że jestem za głupi żeby używać jej. Po prostu przerosła mnie. Przyjąłem to z pokorą.

Zastosowałem zamiast sond czujniki pływakowe. Działały przez jakiś 3 tygodnie. Potem przestały reagować. A po wpięciu czujników pływakowych, na krótko, w układ zasilacz-pompa, znowu następowało "sklejanie styków" - to znaczy, załączały układ i nie rozłączały..

Tym razem był to podwójny czujnik pływakowy z aqua trendu.

Już nie mam więcej koncepcji związanych z automatyczną dolewką...

Obecnie negocjuję z Zoną młodą studentkę do dolewania wody, ale nie przechodzi :(


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dale , co to być ma ??? na co ta ''gimnastyka '' kup dolewke tunze i po ... a wtedy usądz spokojnie wypij piwko.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z dolewka będziesz miał jedynie gdy będziesz miał falownik, przy zwykłej cyrkulacji woda az tak nie zmienia poziomów

Nic mylnego.. czujnik ustawia się w punkcie "zero" jeśli ów dolewka nie posiada opóźnienia.

Jeśli posiada to montuje się normalnie, jej opóźnienie jest tak wysterowane (można to przestawić, rozbierając sterownik), że by załączyła się po około 5 sekundach, a jak wiemy ruch fal trwa znacznie krócej przy falowniku.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z dolewka będziesz miał jedynie gdy będziesz miał falownik, przy zwykłej cyrkulacji woda az tak nie zmienia poziomów

Nic mylnego.. czujnik ustawia się w punkcie "zero" jeśli ów dolewka nie posiada opóźnienia.

Jeśli posiada to montuje się normalnie, jej opóźnienie jest tak wysterowane (można to przestawić, rozbierając sterownik), że by załączyła się po około 5 sekundach, a jak wiemy ruch fal trwa znacznie krócej przy falowniku.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem że te wszystkie dolweki pracują na czujnikach pływakowych.

Pewnie skończy się na wyrobie samodzielnym, opartym bardziej na mechanice, niż elektronice.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na sąsiednim forum forum Leszek opisał jak zbudować samemu dolewkę prosto i przejrzyście, zapewne dawałeś bezpośrednio na pięcie z pływaka na przekaźnik dlatego ci skleja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. A jeśli to nie naruszenie zasad, można prosić o linkę na PW ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używa którejś z automatycznych dolewek Aqua Trend - Levelautomatic lub Shark?

Jeśli macie je wystarczająco długo by wyrobić sobie opinię, to będę wdzięczny za kilka słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale@ jak będziesz podłączał pomę bezpośrednio pod czujnik to zawsze będzie Ci się sklejał i jego żywot będzie bardzo krótki.

Czujniki pływakowe wytrzymują bardzo mały prąd i zawsze należy stosować przekaźniki.

Czasem warto kupić gotowy, fabryczny produkt, niż uprawiać DIY bez odpowiedniej wiedzy i wywalać pieniążki w błoto...

pozdrawiam

Łukasz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiał Bałtroczyk "A kto bogatemu zabroni" :) ?

A poważnie, po prostu fun większy. Ale jak już wiem jaką drogą iść, wyważę otwarte drzwi ponownie :)

Dziękuję za podpowiedź.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem że te wszystkie dolweki pracują na czujnikach pływakowych.

Pewnie skończy się na wyrobie samodzielnym, opartym bardziej na mechanice, niż elektronice.

Tunze nie pracuje na pływakowym lecz na czujniku optycznym .

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem dolewke sam i nie jestem elektronikiem a kosztowało mnie to:

1.czujnik pływakowy na allegro kupiłem go za 15zł

2. stary zasilacz kupiony na rynku z wystawek niemieckich 3zł ( stary zasilacz od telefonu)

3.gotowy przekaźnik w sklepie elektronicznym 5zł

4.gniazdko 230V ( z wystawki) 2zł

izolacji i drucików nie licze bo miałem

koszt całości 25zł a roboty przy tym na 15min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A MI BYŚ NIE ZROBIŁ ??? OCZYWIŚCIE ZAPŁACĘ


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A MI BYŚ NIE ZROBIŁ ??? OCZYWIŚCIE ZAPŁACĘ

powiem tak jestem medykiem nie elektronikiem więc zrób sobie sam

całość umieściłem w gniazdku 230v i nawet ładnie wygląda

jeśli ma ktoś pytania proszę dzwonić 512-776-512

post-15926-0-60601200-1365751311_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A DASZ LINK DO TEGO PRZEKAŹNIKA


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze tańszy ale jeśli masz możliwość kupienia w sklepie to kup tam chyba wyjdzie taniej o koszt przesyłki

http://allegro.pl/przekaznik-6vdc-axicom-i3134879335.html

http://allegro.pl/przekaznik-jqx14fa-5vdc-1cs-ster-5v-wyj-16a-230v-i3163206823.html

http://allegro.pl/przekaznik-mocy-relpol-rm84-12v-dc-8a-2p-jqx-115f-i3151982246.html

jest tego od za....

wszystko zależy jaki masz zasilacz

na przekaźniku powinno być w jakim napięciu chodzi i nie powinno być większe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.