Skocz do zawartości
tist

Jak podtuczyć rybę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

wczoraj moje kochanie przywiozło mi do domku prezent a mianowicie Acanthurus Japonicus. Rybkę, o której często wspominałam, że mi się podoba.

I teraz tak... rybcia bardzo energiczna, ma apetyt (dość duży) ale jest strasznie wychudzona. Czy jest jakiś sposób żeby ją jakoś podpaść?

Z góry dziękuję za odpowiedź


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem częste karmienie w małych ,bardzo małych ilościach powinno pomóc. np. 6-7 razy dziennie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli je i nie przybiera na wadze to konieczna jest obecność innych pokolców i zjadanie ich odchodów.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śpiesz się z tą dietą, daj mi troche czasu. Przecież dopiero co go dostałaś. Karm normalnie i patrzy czy rośnie mu brzuch.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować ale czy przez tak częste karmienie reszta obsady nie zacznie tarzać brzuchami po piasku? Nie mam niejadków w baniaku... jak widzą jedzenie nie ważne w jakich ilościach to się na nie rzucają....


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do innych pokolców to w baniaku jest zebrasoma....

Ok dam jej trochę czasu może rzeczywiście sama przybieże... ale szczerze mówiąc pierwszy raz widze tak chudą rybę (widać jej kręgosłup)

Edytowane przez tist (wyświetl historię edycji)

8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karm co chwile, na przemian mrozonki z algami nori, mozesz tez mrozonki moczyc w witaminach i czosnku. Ktos na forum pisal o tranie dla trudniejszych pokolcow, zycze powodzenia i zdawaj relacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tym tranem? Moczyć w nim jedzenie czy bezpośrednio do wody? I jaka może być reakcja ukwiału na coś takiego? Witaminy znosi bez problemów z czosnkiem różnie ale tranu jeszcze nie używałam...


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za link... Białych kropek jeszcze nie ma, wali ładną kupkę, skrzela są różowie (więc raczej nie cyjanek), ryba aktywna ma apetyt. Jedynie wygląd harta niepokoi. Poczekamy zobaczymy w razie co poinformuje o zmianach

A tak na marginesie czemu wszyscy piszą o cyjanku za każdym razem kiedy ktoś ma kłopoty z rybką?


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze dokladnie jakie mrozonki podajesz i czy je nori bez problemu? Walcz o rybę, japonicus jest tego wart :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak mróżonki: artemia z czosnkiem i coś co się nazywa marine mix (artemia, kryl, mysis). Nori wiszą na szybie i gdyby nie zebrasoma to by się tam rozpuściły (chociaż jak coś się oderwie z klipsa to wyłapuje z toni). Próbowałam dawać spirulinę ale nic z tego, pokarmu w granulkach czy płatkach nie chce, za to skubie mi dzikie małże i wszelkie glony ze skały


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak:

1.Podawaj wysokolaryczny pokarm... Artemia jest pusta wlasciwie, czyli dawaj kryl, lasonogi... Do oporu

2. Skoro wyłapuje drobinki nori, to wez namaczaj nori w szklance i przecieraj palcami w akwarium, na kształt drobinek :)

3. Najlepiej nori zmieszać z lasonogami i podawać kilka razy dziennie, do tego jeśli zdecydowalas sie na tran, to artemia w nim i podawaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

japonicus to ryba roślinożerna i mięcho powinno być dodatkiem a nie podstawą diety. Dawaj mu spirulinę, mój zaczął ją jeść pewnie kopiując zachowanie innych ryb po mniej więcej 10-14 dniach, mięso wcinał od początku. Twój musi jakoś te dwa tygodnie przeżyć.

Życzę powodzenia ale jeśli jest mocno wychudzony to rokowania są słabe.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poko jest wychudzony to tlusty robal z nori 50/50 bedzie raczej ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nic mu nie będzie. A mogę dać im trochę brokuł lub innej zieleniny?

Teraz dopiero widzę jak tłusta jest zebrasoma, poza tym zrobiła się aktywniejsza ale nie atakuje japonicusa...


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro je nori, to podawaj do oporu az brzuszek mu sie zaokragli. brokula raczej nie dotknie nawet..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego wogóle jest taka chuda. Czy w transporcie ją głodzili czy co :question: Sklep, z którego przyjechała cieszy się zdrowymi rybami. Dzwoniłam do nich dzisiaj po jakieś informacje, rybka była z piątkowej dostawy i podobno nie sprzedają ryb które nie przyjmują pokarmu więc raczej nie ich wina... Ciekawa jestem?????


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest o tej rybie, niestety nie zakończył się dobrze. Może coś Ci to pomoże

http://nano-reef.pl/topic/13042-problem-z-acanthurus-japonicus/


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największym błędem jest to że kupiłaś wychudzonego japonicusa. To nie o to chodzi że je. Może jeść i mimo to nie przybierać na wadze bo:

1. ma przetrzebioną flore bakteryjną i tu pomoże tylko obecność innyvch pokolców, co jest znacznie łatwiejsze w sklepie. U Ciebie potrzebuje standardowego karmienia, odchodów i świętego spokoju. A rady kolegów doprowadzą do jedynie do zasyfienia wody.

2. był łapany na cyjanek i tu nic nie pomoże.

Tak czy inaczej szanujący się sklep nie sprzeda pokolca z zapadniętymi bokami a rozsądny akwarysta takiego nie kupi.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokolce jedzą banany?!


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałam na początku nie ja go kupiłam lecz dostałam w prezencie. Gdyby był po cyjanku miałby czerwone skrzela mój ma różowiutkie. I w baniaku jest tłuścioch zebrasoma, może to niewiele ale póki japonicus się nie podciągnie żadnej nowej ryby nie wpuszczę do zbiornika i tak ma wystarczająco stresu z aklimatyzacją w nowym domu


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak łatwo było rozpoznać rybę łapaną na cyjanek to już dawno by nikt nie łapał bo nikt by takiej nie kupił, więc przestań wierzyć w bajki.

Poza tym tak, pokolce jedzą banany.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem od pokolców, ale zgodnie z opinią kolegów - artemię wywal do śmieci i nie podawaj więcej swoim rybom. To nie jest pokarm dla ryb morskich. Co do spiruliny, to przeczytaj w składzie ile jej rzeczywiście jest w karmie, i... tez odpuść. No chyba że masz dobrą 100% spirulinę.

Powodzenia z rybką!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.