Skocz do zawartości
grzeniu

Czy wavebox działa z Tunze Wavecontroller 7092?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zrobione w kominie pudełko do waveboxu i pompę 6055 czy ten konytroler Tunze Wavecontroller 7092 sprawdza sie i da sie dobrze ustawic niewysoką falę?

Prosze o opinie jesli ktoś używa a najlepiej o porównanie z kontrolerem 7096.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem na etapie zakupu odpowiedniego sterownika i myślę o zastosowaniu dosyć taniego 7092. Może ktoś coś podpowie czy zastosowanie go w połączeniu z 6055 jest dobrym rozwiązaniem...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod oba podłączy się waveboxy.Ten tańszy kontroler działa tylko z dwoma pompkami i można ustawić tylko tryb pulsacyjny.

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze Wavecontroller 7092 jest w tym celu, jest to nowsza wersja starego kontrolera, gdzie wcześniej ustawiało się falę pokrętłem, co było delikatnie mówiąc upierdliwe.

Z doświadczenia wiem, że niby pompy w waveboxach i te sterowalne to samo, jednak te nie dedykowane szybciej kończyły swój żywot.


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler 7096 jest "nowszą" wersja kontrolera 7095 i one są funkcjonalnie porównywalne, jeśli nie identyczne. Różnią się natomiast sposobem wprowadzania ustawień: w 7096 przez dedykowaną aplikacje instalowaną na PC a w 7095 przez pokrętła. Warto wspomnieć że ten "nowoczesny" 7096 jest suuuper łatwo uszkodzić przy pierwszym podłączeniu do komputera, co nie grozi wersji pokrętłowej.

Natomiast rzeczony 7092 (też posiadający pokrętła), jest czymś zupełnie innym i dużo uboższym, sterującym tylko dwoma pompkami (czy te urządzenia są tyle warte ile kosztują to inna sprawa ;))

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie zdecydowałem się na 7096 i jest super. Sama regulacja jest całkowicie bezproblemowa i maxymalnie dokładna to znaczy do 0,01sekundy. Wszystko działa i nie było z tym problemu co innego że jest niewykorzystana do końca jedynie fotokomórka która daje światełko nocne i wyłacza waveboxa na noc. Przy małym akwarium i zastosowaniu uchwytu dedykowanego do Waveboxów jest słyszalny i dobrze że w nocy nie pompuje. W przyszłości chce wykorzystać jeszcze te możliwosci jakie ma , w obecnym lub następnym :) zbiorniku.

Nie wiem czy w 7092 jest funkcja Wavebox i pomimo ustalonego czasu załączania pompy i odstępów miedzy załaczeniami dzieje sie tak samo jak w 7096 ze w pewnym momencie zatrzymuje na jeden czy dwa impulsy pompe żeby pudełko WB wypełniło sie w pełni woda.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.