Skocz do zawartości
giant19s

Hydor SlimSkim nano 135

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, kolezanki morszczaki... czy ktos jest w stanie mi powiedziec ktoredy zasysa wode ten odpieniacz?

Myslalem ze gora tam gdzie sa wyciecia podobne go grzebienia. Niestety u mnie tam wody nie zasysa gdyz nawet przy minimalnym zanuzeniu nie zasysa filmu powierzchniowego. Czy u mnie cos nie tak jest czy on faktycznie zasysa ta wode gdzie indziej?

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak właśnie myślałem i tego byłem pewnie. Jednak od wczoraj coś jest nie tak gdyż nie zasysa powietrza górą :/ Woda przy grzebieniu stoi nieruchomo. Nawet po ustawieniu grzebienia powyżej powierzchni wody odpieniacz ciągle pracuje dalej i poziom wody się nie zmienia. Czyżby zaciągał wodę dołem?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa gdyż u mnie też zaobserwowałem to samo. Wydaje mi się, że na początku pobierał wodę przez grzebień ale teraz woda stoi i tak jak u ciebie zbiera się film :( Chyba dziś po powrocie do domu zacznę coś kombinować !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami w takich przypadkach pomaga porządne wyczyszczenie odpieniacza.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też na początku zasysał przez grzebień....

Również po powrocie do domu wyciągnę go i rozbiorę i zobaczę co jest nie tak.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odpieniacz tak ma.trzeba go często czyścić.I przy ustawieniu trzeba powiesić go na takiej wysokości patrząc na poziom wody w obudowie żeby woda w odpieniaczu była poniżej poziomu grzebienia,wtedy zbiera calu film z powierzchni.Jak się zapcha to spada mu wydajność i jest tak jak piszecie. U mnie pomagało wyczyszczenie albo powieszenie troche wyżej odpieniacza.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) mam pytanie czy udało ci się coś zmienić w pracy twojego Hydora? Ja co prawda nie czyściłem go jak zalecali koledzy z forum ( oceniłem na oko, że nie jest to potrzebne, przeleciałem tylko po grzebieniu szczoteczką ) ale testowałem różne ustawienia:całego odpieniacza jaki i samego kubka i nic. No może może nic to przesada ale przesuwanie w górę i w dół kubka lub odpieniacza wpływało bardziej na sposób pienienia czyli na such lub mokro a nie na moc spływu.

P.S. Czy czyszczenie odpieniacza, takiego jak hydor nano polegać miało by na wyszorowaniu wszystkich części???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez ostatnio kupilem hydora i powiem szczerze mam watpliwosci co do jego zbierania filmu z powierzchni. Jest od miesiaca w zbiorniku. Dzis specjalnie przelozylem na przednia szybe by go testowac. Teoretycznie koncowka jest wystawiona poza komore odpieniania by zaciagac wode przez waska szczeline gdzie wlot do niej jest poprzez grzebien. Grzebien we wodzie na 5mm. Zasysanie wody przez niego jest minimalne. Na pewno nie wystarczajace zeby zebrac film z wody. Podczas pracy dalem suchy pokarm dla korali na powierzchnie by zobaczyc czy zacznie go zbierac z powierzchni. Pokarm nawet nie byl dociagany do grzebienia. Jesli sie przytka zasys powietrza na maxa to zaobserwowalem minimalny ruch w strone grzebienia ale i tak go nie zebral. Pinienie dosc srednie. Wczesniej na kostce lipowej i pompie 150 duzo lepiej szlo odpienianie. Przerobilem wszystkie poziomy zanurzenia go. Na logike to pompa dzialajaca na maxa i gdzie grzebien wystaje tylko milimetr ponad wode powinna az obnizyc poziom wody w komorze za grzebieniem. Nic takiego sie nie dzieje. Testowalem wiekszy i mniejszy model. Jak dla mnie to one maja za slabe pompy. Wirnik w wiekszym modelu widac jak sie obraca. Nie jest w "zamknietej komorze. Moze wec pobierac wode i z tulejki ktora ma wejscie w komorze z grzebieniem i z boku wirnika. Skutek jest taki ze woda jest pobierana tez z wnetrza odpieniacza co jak dla mnie daje mielenie tej samej wody a nie nowej zasysanej. Romyslam jak przerobic to by zasysal tylko i wylacznie nowa wode przez grzebien bo wtedy bedzie super rozwiazaniem jako odpieniacz wewnetrzny. Jak dla mnie to wada konstrukcyjna ze wirnik ma dostep do wody ktora jest w odpienku a nie jest" zmuszony do ciagniecia wody przez ta tuleje co wchodzi do komory z grzebieniem. Ciezko tez by zabudowac samemu ten wirnik bo to wlasnie tamtedy wychodzi mieszanka wody i powietrza. Skutek jest taki ze wirnik meli wode ktora jest juz w odpienku podajac tylko nowe powietrze, przez co piana jest skromna mmo ze we wodzie jest co przerobic lecz ta woda dostaje sie do niego w minimalnym stopniu. Jak naucze sie wrzucac filmy to dam film z testu. Chcialbym byc w bledzie. Jesli ktos ma jakis pomysl to z checia skorzystam..

Mozna poprawic przeplyw wody przez odpieniacz w nastepujacy sposob. Wiertelko 4 i rozwiercic 6 otworow nad wirnikiem gdzie zasysana jest woda. Te otwory sa malutkie i jesli bedzie cos plywac we wodzie np szczatki glonow to na bank sie zapchaja i przeplyw bedzie minimalny

Edytowane przez bob (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie jest niestety tak samo z Hydorem 250, nic nie zbiera filmu z powierzchni, gdy wrzuciłem troszkę suchego to kręci się wewnątrz odpieniacza przy grzebieniu, poradziliscie sobie z tym problemem?

Pozdrawiam


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.