Skocz do zawartości
ramus 590l

regulacja głośności durso w kominie .

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie zainstalowałem ostatnio sobie durso po pozbyciu się wszystkiego z komina czyli bi-obali gąbek i waty i pozostawiłem samoczynny spływ wody do sampa po czym nastąpiły trudności z opanowaniem poziomu wody w kominie i zarówno hałasu pluskoczącej wody wpadającej prawie na samo dno komina więc zainstalowałem durso poziom wody mam na poziomie 1cm poniżej grzebienia i wszystko ok gdyby nie hałas z dziurki w korku od trójnika przez które słychać bulgotanie zawór spływowy mam otwarty na max spływ rura 32 dopływ rura 25 pompa obiegowa nj4500 morze jakieś sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo było.. na razie przykręciłem spływ na tyle by podniósł się poziom wody w kominie zakrywając kolanko i spływ - chwilowo pomogło


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też wpadłem na ten pomysł troszkę wyciszyło cały spływ i woda tak nie wali do sampa jak Niagara. pozdrawiam.dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucić durso i zrobić standatdowy spływ ze ściętą po skosie rewizją i po sprawie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie mogłem opanować durso i zrobiłem to, co Tomasz napisał powyżej. Święty spokój, a jak bywa że się woda nawet leciutko podniesie pchnięta Vortechem, to sobie smyknie rewizją, nawet jak sobie siorbnie po drodze to tak cichutko że ledwie słychać.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,jesli mogę podepnę się pod temat bowiem trapi mnie ten sam problem,wlasnie problem z wyciszeniem spływu,tradycyjnie ponacinana rura splywowa 32,rewizja 25 scieta,pompa obiegowa atman 303[jeśli dobrze pamiętam 2000L/G,[2m podnoszenie do góry] ,problem mam i z glosnoscia spływu jak i po przykręceniu zaworu zrzutu poziom wody w komorze z obiegowka drastycznie spada,pompa jest niemal odslonieta,wiec zalorzylem durso do komina[w zaslepce wężyk odpowietrzający] -nastaje cisza ale niestety po ponownym zalaczeniu obiegu system cos jednak niechce się odpowietrzyć,woda w kominie gwałtownie przybiera kosztem niemal suchoty w komorze obiegowej,mi wlasnie zalerzy na MAX otwartym zaworze-do skrecania zaworu mam dylemat-czy nie lepiej aby woda splywala szybciej co da wieksza ilość przepompowanej wody przez system?azeby woda przelewala się delikatnie rewizja musiałbym zawor skrecic więcej jak "polowe" wiec wszystko sobie "leniwie" plynie,czy na durso [w zasplepce] pomoglaby gumowa membrana jak pokazywal kolega imperator?,pozdrawiam grzegorz


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle rozplanowany sump niestety. A niby dlaczego sądzisz że pełne odkręcenie da większą ilość przepompowanej wody?Wody przeleci tyle ile poda pompa, a chyba nie ją skręcasz.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu,

niech sobie plynie "leniwie". Jak napisal Tomek, pompa podaje zawsze tyle samo. Jesli spietrzysz wode w kominie i przez to zaczyna brakowac wody pompie to znaczy, ze masz za malo wody w obiegu, sam wiesz :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc Stasiu ,dzięki i za twoja odpowiedz,skrecilem jeszcze trochę zawor i jest cisza, sek w tym iż jak nawet w takim stanie doleje do komory 3-4litry jednorazowo[dla zobrazowania sytuacji-mam dolewke diy] to i tak woda dźwiga się w kominie a nie w komorze pompy,dzwiga ona wode na wysokość 110cm i naprawdę w akwa robi dos dobra cyrkulacje,wyglada to tak jakby była za "silna" i naprawdę zastanawiam się nad jej zdławieniem lub wymiana na slabsza,komora pompy ma wymiar 20cm szerx20cm wys ,na scislosc na te pompe jest duza komora,bo zmiescilbym w niej jeszcze jedna szt,znow jak mocniej odkrece zawor kosztem glosnosci spływu-jest w miare oki-pompa jest zatopiona około 3cm,zas co do ilości wody w systemie mam jej 220L i to już maks moich możliwości,moze kiedyś tam pewnego dnia hahaahahhaa p.s.sorki za ten "podkreslnik" nie mogę paskudztwa wylaczyc,enter tez przestal dzialac,chyba klawiatura odmawia posluszenstawa,za wszelkie bledy sorki,zas autora tematu przepraszam iż zaśmieciłem ci watek,jeszcze raz sorki


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzes,

pal szesc te podkreslenia;

woda w kominie bedzie sie "dzwigac" do poziomu rewizji, a potem juz przestanie. I w takim momencie trzeba sprawdzic, ile wody jest w komorze pompy. Gdy ten poziom wyrownasz, to ustawiasz na nim czujnik dolewki i idziesz spac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także miałem problemy z durso, wywaliłem i zrobiłem tak jaki pisze Tomasz i wody nie słychać, nawet jak czasami przejdzie rewizją. Szkoda zabawy na durso.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja się podepnę pod temat :) jeśli można

po przejściu na większe akwarium z kominem - wydawało mi się, że wyregulowałem zaworem wysokość wody w kominie - jeden dzień był spokój, a po tym jednym dniu poziom wody w kominie obniża się.

zauważyłem też że nie ma stałego poziomu w sumpie - co skutkuje tym, że dolewka wariuje.

Jak delikatnie przykręce spływ - znowu poziom wody w kominie się podnosi i nie nadąża spływ...

nie ukrywam, że zaczyna mnie to trochę martwić, bo nie wiem co z tym zrobić... albo jak to wyregulować. Przynajmniej tak, zeby poziom w sumpie był stały... (oczywiście nie mówimy tu o parowaniu wody)

na spływie mam założone sitko


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze pompa jakas nierowna ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nj 1200 - wydaje mi się, że pracuje cały czas tak samo :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa może chodzić nierówno, kiedyś był o tym wątek. Ktoś tez kiedyś pisał aby na spływie założyć dwa zawory, podobno pomaga wyregulować poziom wody. Ja tego nie posiadam ale użyłem rewizji jak opisał Tomasz i wszystko hula od wielu miesięcy bezproblemowo i w ciszy.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cicho jest - tylko jak ogarnąć wahania wody w kominie i w sumpie?

akwarium jest u mnie w pokoju - wiec jesli jest jakiś hałas to nikomu nie przeszkadza. Bardziej chodzi mi tu o poziomy - bo nie umiem tego ustawić i nie umiem tez w związku z tym ustawić dolewki.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zetnij rewizję pod większym kątem i ustaw tak aby zawsze przelewało.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@MojeSumienie

Tak się dzieje gdy masz masz skoki napięcia w sieci , a koledzy dobrze radzą .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro spróbuje to zrobić, mam nadzieję, że to podziała


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziała, próbowałem różnych patentów a skończyło się na lekkim przelewie przez rewizję, jest spokój i cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFkru

Źle rozplanowany sump niestety. A niby dlaczego sądzisz że pełne odkręcenie da większą ilość przepompowanej wody?Wody przeleci tyle ile poda pompa, a chyba nie ją skręcasz.

No właśnie ja musiałem pompę skręcić :hope: błąd konstrukcyjny pojemnika przelewowego do wydajności pompy (niestety nie wziąłem tego pod uwagę) szerokość grzebienia 16cm więc pompa AT 303 nie nadąża z pompowaniem ale już NEW JET 2300 przy pełnym przelocie pracuje jak szalona i grzebień nie wydala z przelewaniem woda przelewa się ponad i dlatego ku moim rozgoryczeniu musiałem ją stłumić :wallbash: przez co cyrkulacja słabsza a i potencjał pompy niewykorzystany :rant:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz bajpas zrobić z powrotem do pierwszej komory sumpa. W ten sposób pompa pracuje na nominalnych parametrach i nie buczy a dodatkowo w przyszłości możesz podłączyć filtr lub co tam chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFkru

zawsze możesz bajpas zrobić z powrotem do pierwszej komory sumpa. W ten sposób pompa pracuje na nominalnych parametrach i nie buczy a dodatkowo w przyszłości możesz podłączyć filtr lub co tam chcesz

No właśnie tez tak już wcześniej sobie zaplanowałem :yes refugium osobno obok sumpa na bajpasie nadwyżka powinna wystarczyć do cyrkulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem o tym w dziale DIY

http://nano-reef.pl/topic/49110-cichy-komin-zaworek-imperatora/

Jedyne co musialem zrobić to po pół roku wymienić gumkę na nową, bo tamta sparciała


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję.

Nie chodzi nawet o głośność, ale o poziom wody w kominie. Jest niestabilny i nie wiem co jest przyczyną. Poziom wody się zwiększa. Prawie zalewa korek od durso i przelewa się rewizją.

Akwarium 325l

Sump 112 l

Pompa RD 2500

Powrót, 2,5 cm, spływ i rewizja po 3.2 cm

Wygląda to jakby wody do akwarium wpływało więcej niż spływ jest w stanie przyjąć. Wydawało mi się że pompa jest za słaba, a tu takie cyrki. Spada poziom wody w komorze pompy, a rośnie w kominie. Nagrałem filmik. Nie wiem jak to ustabilizować na nieco niższym poziomie wody w kominie. Tak by nie przelewało się przez rewizję. Czy ktoś ma pomysł, co może być przyczyną?

Edytowane przez diver (wyświetl historię edycji)

325l + 112l (dwie komory), 380 l netto w obiegu

Oświetlenie 2x Giesemann Teszla,Led 65W

cyrkulacja JebaoRW-8, Tunze 6055 i 6045.

Odpieniacz WhiteSkim 200

Start 01.02.2015

http://nano-reef.pl/topic/71524-325l-wyrafowany/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.