Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Co poza BioDigestem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

Co poza BioDigestem o podobnym działaniu dajecie? Sposób pakowania i dawkowania tego preparatu mnie męczy i chciałbym go czymś innym może skuteczniejszym zastąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz do wyboru sporo preparatów bakteryjnych tego typu, od Nite Out 2 od microbe lift przez zeobak aż po komplet biogro. Brać wybierać decydować i niczego nie żałować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Tak wiem ale dlatego was pytam co lejecie. Pewnie są gorsze i lepsze. Co macie sprawdzone. I wygodne do dawkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZEObak jest wygodny, trzymasz w lodowce małą buteleczkę i podajesz krople lub kilka co kilka dni, do tego jest bardzo stężony i skuteczny zwłaszcza jeśli połączysz go z jakimś źródłem węgla. Microbe Lift świetnie nadaje się do większych akwariów, podłączasz pod pompę dozującą i masz problem z głowy, codziennie mniejsza ilość i stała porcja bakterii ląduje w akwarium. Co do Biogro się nie wypowiem ale sporo osób to poleca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całą chemia jest tak że ile zwolenników tylu i przeciwników a każdy idzie swoja droga bo jak wiesz każde akwa jest inne


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Bakterie leje się chyba by poprawić jakość wody by łatwiej procesy denitryfikacji zachodziły itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie, leje się przy starcie akwarium aby miec pewność, że zaszczepimy właściwe kultury.

Potem, z uwagi, że podwajają swoją ilośc co kilkanaście godzin, dolewanie nie ma żadnego sensu.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już gdzieś pisałem,że leję bo inni je leją i taki jest marketing firm,ale od jakiegoś czasu myślę by zaprzestać całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie, leje się przy starcie akwarium aby miec pewność, że zaszczepimy właściwe kultury.

Potem, z uwagi, że podwajają swoją ilośc co kilkanaście godzin, dolewanie nie ma żadnego sensu.

P.

Teoretycznie tak,ale w praktyce po jakims czasie z kilku szczepow zostaje tylko 1 najsilniejszy i w dodatku najcześciej ten niezbyt pozyteczny,dlatego dodaje sie bakterie żeby utrzymac róznorodność szczepow bakterii.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Dawkowanie:

Przeciętna dawka: co dwa tygodnie

Więc jest zalecane lać co jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś byłem zwolennikiem mieszania różnych bakterii,ale w sklepie proponują tylko jeden rodzaj.

I tu sie zgadza,tylko że w jednym opakowaniu jest kilka szczepow,np:w Biodigest az 9.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lejcie lejcie, na pewno nie zaszkodzi - a może i pomoże (producentom).

Swoją drogą ciekawe jak się mają u forumowiczów parametry wody do ilości lanych bakterii?

Ja nie używałem nigdy i raczej się nie skuszę (przeżyłem dwa dojrzewania).

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

piotr7 - akwarium morskie można założyć tak żeby nie było czegoś takiego jak "dojrzewanie" czyli jedna wielka plaga. To że ty nie umiesz tak założyć akwarium i panicznie boisz się "dojrzewania" świadczy o tym że nie masz zielonego pojęcia o tym co piszesz. Proszę w przyszłości nie odradzaj innym czegoś o czym nie masz zielonego pojęcia bo nigdy tego nie stosowałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Lejcie lejcie, na pewno nie zaszkodzi - a może i pomoże (producentom).

Swoją drogą ciekawe jak się mają u forumowiczów parametry wody do ilości lanych bakterii?

Ja nie używałem nigdy i raczej się nie skuszę (przeżyłem dwa dojrzewania).

P.

Czyli co ? Nie lać bakterii?? Nie lać wódki - lepiej do użytku wewnętrznego ;-)? Balling i podmiany wody też ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiesteta;

temat wodki, Balling, podmiany wody nie maja z laniem bakterii nic wspolnego.

Bakterie wystepujace w zbiorniku potrzebuja substratu, na ktorym moga sie zadomowic. "Zadomowione" walcza z innymi, tworzac "wspolnoty". Zasiedlaja wolne powierzchnie i nie dopuszcza do nich innych. Gdy te inne wlewamy, natrafiaja one na zorganizowane kolonie "starych" i nie maja szans na zamieszkanie.

To dobry biznes. Niektorzy, zamias po roku lub dwoch wlac ampulke z nadzieja, ze moze bardziej zroznicuja populacje, dolewaja co tydzien, codziennie, a teraz nawet wyczytalem, ze dozuja automatycznie pompkami. Hura.

Lepiej za piec lat wymienic jedna mala zywa skale.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Zalecenia z Bio jest właśnie co 2 tygodnie lać porcję preparatu. A na temat podmian też różne poglądy widzę. Część ludzi by robić to częściej a część by mniej optuje.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lej co 2 tygodnie, skoro tak ktos zaleca...

Podmieniaj lub nie, to Twoja decyzja. Poniewaz masz dwie sprzeczne odpowiedzi, mozna na te tematy dyskutowac bez przerwy.

Nie ma gotowego przepisu i kazdy pisze z wlasnego doswiadczenia.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam bardzo ladny zbiornik ktroy nigdy nie widzial kropli bakterii. A ze parametry ma bardzo dobre mozna przyjac ze to co przyszlo z piaskiem, koralami i skala da rade zasiedlic calosc. Ja osobiscie stosowalem bakterie i od czasu do czasu stosowal bede. Te lepsze produkty juz zostaly wymienione w watku.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

znam bardzo ladny zbiornik ktroy nigdy nie widzial kropli bakterii. A ze parametry ma bardzo dobre mozna przyjac ze to co przyszlo z piaskiem, koralami i skala da rade zasiedlic calosc. Ja osobiscie stosowalem bakterie i od czasu do czasu stosowal bede. Te lepsze produkty juz zostaly wymienione w watku.

Jak zwykle chyba wypośrodkowanie daje optymalne efekty. Ale fakt kilka preparatów tu wymienionych na wygodny system aplikowania w postaci zakraplacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotr7 - akwarium morskie można założyć tak żeby nie było czegoś takiego jak "dojrzewanie" czyli jedna wielka plaga. To że ty nie umiesz tak założyć akwarium i panicznie boisz się "dojrzewania" świadczy o tym że nie masz zielonego pojęcia o tym co piszesz. Proszę w przyszłości nie odradzaj innym czegoś o czym nie masz zielonego pojęcia bo nigdy tego nie stosowałeś...

Albo ja się niezrozumiale wyrazilem albo Tobie nie chciało sie pomyśleć: dojrzewanie, czyli ustalenie pewnej równowagi biologiczno-chemicznej, jest zawsze w nowym akwarium, a że czasem jest to parę plamek na piasku to już zależy jak to akwarum zakładasz. Ja miałem na myśli, że udało mi się ten etap przejść b. gładko.

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaforest - dobre tanie Polskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.