Skocz do zawartości
Rebciu

Ostrzeżenie - wałki na targowisku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość edi

w sumie i racja, prawie nikt z nas nie prowadzi sklepu, żeby sobie taką opinie wyrobić, a trwało by to b.długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie powiem tylko tyle że :) Można fajne graty/życie kupić na targowisku. Kupowałem parenaście/dziesiąt razy i było OK

Zostałem oszukany tylko raz i to przez moda :) sprytny taki miał nick. Także nie polecam tego pokemona.Osobiście jestem za targowiskiem na NR.

pozdrawiam Janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez tutaj zrobiono w balona...ale cóż, uważam ze takie rzeczy do nas wracają i mam nadzieje ze straci tysiackroc tego co ukradł, mam nadzieje ze to przeczyta i wspomni kiedyś moje słowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie i racja, prawie nikt z nas nie prowadzi sklepu, żeby sobie taką opinie wyrobić, a trwało by to b.długo.

i tu jesteś w głębokim błędzie ;) ręka do góry kto jeszcze nie ma własnej firmy i występuje na NR ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własną firmę to miałem jak jeszcze forum w planach nie było, więc kubek rozwiń swoją myśl bo nie rozumiem.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilbym to, ale tu w Niemczech zabroniono stac z jedna reka w gorze.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilbym to, ale tu w Niemczech zabroniono stac z jedna reka w gorze.

Stani przestan! Przez ciebie wycieralem monitor.... :clap:

....


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 50% na forum wchodzę tylko dlatego że jest dział Targowisko nie muszę grzebać i szukać np na Allegro by coś znaleźć.Lecz czytając te posty w tym dziale jako ostrzeżenie jednak bezpieczniej czuje się na Allegro niż tu na forum.Dlatego w prosty sposób wystarczy aby w samym dziale targowiska "Sprzedam" wklejać tylko linki do stron aukcji na której dany przedmiot się znajduje np ( Sprzedam Odpieniacz Firmy ...........) link do aukcji..................... i wystawiajmy sobie dane przedmioty gdzie nam pasi i na jakich aukcjach chcemy.


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat Ostrzezenie, a ostatnie 3 strony to piana. :popo:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Grzechu tak jak napisałeś.To forum to istna kopalnia wiedzy akwarystyki morskiej i niech tak zostanie a Targowisko nie jest mu pisane niech się zajmują tym firmy które się w tym wyspecjalizowały choćby np Allegro.


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquel,

czesto sprzedawalem tu jakis odpieniacz lub szczepki. Czasami kupilem cos innego.

Ty po prostu chcesz, zeby mi i innym te mozliwosc zabrac ?

Jaki masz cel w takiej pisaninie? Ochrona mnie i innych ? Chron sie sam i kupuj na allegro czy w sklepie, ale nie wtracaj sie w sprawy, w ktorych nie uczestniczysz. Tu przechodza spore pieniadze i duze transakcje (sam kiedys kupilem dzieki targowisku szczepki za prawie tysiac, sprzedalem odpieniacze za jeszcze wiecej). Mozesz dac sobie i innym spokoj ?

Targowisko to miejsce, gdzie mozesz cos kupic lub sprzedac, a nie "musisz". Nie podoba Ci sie, to tu nawet nie zagladaj, ale zeby zamykac innym ? Czy tak nisko oceniasz wiarygodnosc forumowiczow, ze nie dajesz Targowisku w Polsce szans ?

Grzes :thumbup:

"Temat Ostrzezenie, a ostatnie 3 strony to piana. "


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,ja wcześniej napisałem żeby założyć osobny temat ,ale jak ktos zacznie to końca nie ma, ja też zostalem oszukany raz ,ale jak się z dzieciakami robi interesy to tak potem wychodzi ,jak dla mnie ,targowisko musi zostać :ninja:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani bez urazu ale nie napisałem aby targowiska nie było bo sam sobie nie wyobrażam tego jak by go nie było tylko jako np zabezpieczenie wystaw sobie przedmiot gdzie tylko chcesz i jakiej aukcji chcesz a w dziale targowisko link do niej i tyle.


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze to inaczej;

gdy wystawie na Allegro to nie dam na Targowisku, bo po co, skoro forumowicze nie chca. Robie wlasnie odwrotnie; gdy wystawiam na Targowisku, to nigdzie indziej, zeby tylko forumowicze mieli z tego pozytek.

Bez urazy, ale jesli nie masz zaufania do sprzedajacego, to popros go o wystawienie na Allegro czy gdzie zechcesz. To czy sprzedajacy sie zgodzi, zalezy juz tylko od niego. Ja bym nie wystawial na Allegro bo dla mnie to tak, jakbym chcial szczepki od Seba i poprosil o wystawienie na niemieckim Ebayu... Globalizacja, Panie! :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Stasiu za głos rozsądku. Bo gdyby nie Ty to już wyjechałbym we właściwy dla siebie sposób...

Jak widzę takie wypociny wszelkich "ulepszaczy" to sama cegła się klei do dłoni. Kiedyś kupiłem samochód na giełdzie i okazało się że miał przestawiony licznik. Że ja też nie wpadłem na pojechany pomysł żeby postulować zamknięcie giełdy albo przymus wystawiania samochodów na allegro... Nie chcesz kolego nie kupuj. Chcesz przez allegro pisz do gościa moze się zgodzi wystawić, a jak nie - nie kupuj . Jesteś przecież wolnym człowiekiem, chyba ze nie...

A co do adminów i zawracania im d*py. Rozumiem to oczywiście, ale do targowiska należy dołączyć punkt programu że "redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń" i po herbacie.

Ktoś Cię naciął to policja jeśli wieksza suma, i oczywiście ostrzezenie na forum o oszuście. Ale raczej bez głpich postulatów zamykania targowiska czy przymusie nabijania kasy allegro...

Tak to widzę.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilbym to, ale tu w Niemczech zabroniono stac z jedna reka w gorze.

Witam

Zawsze możesz wytłumaczyć że pokazujesz poziom śniegu w Bawarii :ninja: :ninja:

Żeby nie było off topu chociaż nie kupuję i nie sprzedaję, to w stu procentach zgadzam się z Twoimi dalszymi postami.

Wolny wybór każdego co do metody zawierania transakcji, a nie od razu jak mi nie pasuje lub ktoś mnie oszukał, lub ja kogoś :rofl:;) ;) ;) to zamykać


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech podniesie rękę ten kto choć raz nie kupił na Targowisku czegoś w dobrych pieniądzach,wolę sprzedawać życie tutaj niż na allegro przynajmniej w tych 80% widać do kogo idzie i do jakich warunków trafia,a co do kupna sprzętu to jak najbardziej proponuję zacząć kupować sprzęt za pobraniem...i za wcześniejszym ustaleniem jak wysyłam czym za ile i czy ubezpieczamy czy nie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że oszuści są wszędzie i tylko czekają żeby kogoś przewieźć i nie ma na to złotego środka, to poprostu zależy od człowieka.

Pamiętajmy że targowisko jest miłym dodatkiem do tego forum i jak ktoś napisał wcześniej nikt nikogo nie zmusza do korzystania z niego.

Nie oczekujmy od modów żeby za nas wszyskiego pilnowali i za nas załatwiali...nasze zakupy nasze ryzyko. Nie można też popadać w paranoje że wszyscy są źli.

Allegro też ma swoje zabezpieczenia a i tak przekręty się trafiają.

Edytowane przez Lacmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kilku zdań to zdziwiło mnie trochę i wk... stwierdzenie o nabijaniu kasy allegro. Chyba komentujący nie zrozumiał. Wydaje mi się, że pomysły z allegro wzięły się nie z chęci dania zarobku temu portalowi, a z chęci ochrony i FORMALIZACJI transakcji. Kupując na allegro zawieramy pełnowartościową umowę kupna-sprzedaży. Ma to chyba większe i lepsze dla nas znaczenie niż kupno na czarnym rynku, którym można uznać targowisko. Celowo o tym w ten sposób napisałem! I do diabła irytują mnie takie sformułowania bo niby martwimy się o dobro kraju, nie chcemy być oszukiwani i okradani, a z drugiej strony kombinatorzy handlujący poprzez takie targowiska nie odprowadzają od tych "tysięcy" podatków, nikt nie wie czy przedmioty te pochodzą z legalnych źródeł i nikt nie wie gdzie udać się gdy towar jest niezgodny z "umową" bo nie bardzo można udowodnić fakt istnienia jakiejkolwiek "umowy".

Czytając takie postulaty dotyczące przeniesienia transakcji na portale aukcyjne ja osobiście widzę raczej dobre intencje, a nie jak moi przedmówcy zło i pieniactwo. Widzę próbę i pomysł polepszenia obecnie panującego standardu.

Stani podnieść rękę nie oznacza wykonywać gesty o jakich myślisz ale może to zbyt skomplikowane, a być może nie znasz innych form podnoszenia ręki ;-)

i nie sądzę, że taka forma o której ty pomyślałeś byłaby akceptowana i dozwolona w jakimkolwiek kraju...

i jak się akceptuje niską jakość w sklepach i robienie nowicjuszy w du... to dlaczego nie akceptuje się tego co się dzieje na targowisku. Przecież to taki głos ludu zostałem wydy... to teraz ja będę się odwdzięczał tym samym.

Przykład z ostatnich postów koledze w erybce sprzedano decorę z isopodami lub podobnym pasożytem i co ktoś się z erybki pokwapił odpisać mu na posta? Przecież wiemy, że koledzy z tego sklepu biorą czynny udział w tym forum. Czym to się różni od sprzedania poprzez targowisko, co by było jakby tak kolega koledze na targowisku zgotował taki los? Miałby prawo być zbanowany, opisany w ostrzeżeniach, mógłby zbierać cięgi za swój czyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze to inaczej;

gdy wystawie na Allegro to nie dam na Targowisku, bo po co, skoro forumowicze nie chca. Robie wlasnie odwrotnie; gdy wystawiam na Targowisku, to nigdzie indziej, zeby tylko forumowicze mieli z tego pozytek.

Bez urazy, ale jesli nie masz zaufania do sprzedajacego, to popros go o wystawienie na Allegro czy gdzie zechcesz. To czy sprzedajacy sie zgodzi, zalezy juz tylko od niego. Ja bym nie wystawial na Allegro bo dla mnie to tak, jakbym chcial szczepki od Seba i poprosil o wystawienie na niemieckim Ebayu... Globalizacja, Panie! :thumbup:

W 100% się zgadzam.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie se spokój i zacznijcie lepiej doradzać niż bić pianę

zróbmy topic z ostrzeżeniami jak był (bez spamu) i jak ktoś chce niech kupuje na targowisku jak nie chce to niech nie kupuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiQ - tak będzie :) niech się wygadają - jutro rozdzielę ... do osobnego wątku.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek, przenies swoje zakupy i sprzedaze na Allegro i daj innym spokojnie cos kupic lub sprzedac na targowisku.

"a być może nie znasz innych form podnoszenia ręki ;-)" wiem, nie mogles sie powstrzymac a ja zartowalem. Wez na nieco luzu i daj zyc innym a gon oszustow.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.