Skocz do zawartości
Rebciu

Ostrzeżenie - wałki na targowisku

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie wziąłbym udział w dyskusji ale to nie ma sensu z dwóch powodów:

1. To jest temat do ostrzeżeń - piszcie sobie o Amber Gold a nie o kurierach i poczcie polskiej.

2. Moim zdaniem paczka źle zabezpieczona, a jak dobrze zabezpieczona to źle obliczona konstrukcja odpieniacza - drgania, przeciążenia nie mogą uszkadzać sprzętu! Telewizory, laptopy podróżują przez pół świata wszystkim co się da (statki, samochody, wózki widłowe, paleciaki, robotnicy) i wszystko żyje, gra i buczy. Chyba że karton nosił ślady buta to co innego.

Takie jest moje zdanie, aczkolwiek nie chcę wytykać palcem winnego - nie znam szczegółów.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wziąłbym udział w dyskusji ale to nie ma sensu z dwóch powodów:

1. To jest temat do ostrzeżeń - piszcie sobie o Amber Gold a nie o kurierach i poczcie polskiej.

2. Moim zdaniem paczka źle zabezpieczona, a jak dobrze zabezpieczona to źle obliczona konstrukcja odpieniacza - drgania, przeciążenia nie mogą uszkadzać sprzętu! Telewizory, laptopy podróżują przez pół świata wszystkim co się da (statki, samochody, wózki widłowe, paleciaki, robotnicy) i wszystko żyje, gra i buczy. Chyba że karton nosił ślady buta to co innego.

Takie jest moje zdanie, aczkolwiek nie chcę wytykać palcem winnego - nie znam szczegółów.

Konstrukcja odpieniacza nie była liczona do transportu tylko do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wziąłbym udział w dyskusji ale to nie ma sensu z dwóch powodów:

1. To jest temat do ostrzeżeń - piszcie sobie o Amber Gold a nie o kurierach i poczcie polskiej.

2. Moim zdaniem paczka źle zabezpieczona, a jak dobrze zabezpieczona to źle obliczona konstrukcja odpieniacza - drgania, przeciążenia nie mogą uszkadzać sprzętu! Telewizory, laptopy podróżują przez pół świata wszystkim co się da (statki, samochody, wózki widłowe, paleciaki, robotnicy) i wszystko żyje, gra i buczy. Chyba że karton nosił ślady buta to co innego.

Takie jest moje zdanie, aczkolwiek nie chcę wytykać palcem winnego - nie znam szczegółów.

Zgadza się,to tak na przyszłość może wysyłając towar proponuję przyłożyć się do tematu przesyłki bo okazuje się,że to bardzo ważny temat z powodu którego są potem kłótnie.Wiadomo,że kupujący chciałby mieć towar dostarczony za najniższą cenę,ale może jednak odpowiedzialność dostarczenia towaru powinna spaść na sprzedającego.Sprzedający powinien wystawiając towar na sprzedaż określić warunki dostarczenia wraz z ceną,tak jak to jest na allegro.Fabryczne opakowanie odpieniacza to zazwyczaj styropian,ale jeśli nie mamy oryginalnego opakowania to trudno zapakować w karton by przesyłka została dostarczona w całości.

Może koledzy często wysyłający taki towar opiszą jak sobie z tym radzą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wysyłam to demontuje osobno wszystko co wystaje z obudowy do osobnego kartonu (pompy mają swoją mase i przy delikatnym obchodzeniu poczty czy kuriera eliminuje uszkodzenia od przysłowiowego rzucania)nigdy nie było problemu

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karolu i Mariuszu jesteście dwójką dorosłych dojrzałych facetów. Mam do Was gorącą prośbę, schowajcie animozje i dogadajcie się. W mojej skromnej ocenie czytając komentarze dotyczące tego odpieniacza można to, załatwić tak jak to robią dzentelmeni. Jest to nauczka dla Was obojga. Każdy ma swoje racje. Nikomu nic fizycznie się nie stało, żadne życie nie ucierpiało, więc krzywdy moralne można naprawić.

PS. Życie płata różne figle i może kiedyś usiądziecie razem przy flaszce i będziecie sie smiać z tego razem, jak się "obsmarowywaliście" na nano-reef'ie.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak: wina jest po obu stronach ale jedynie faceci umieja sobie dac po mordach a potem isc na piwo. Po mordach juz bylo wiec Panowie teraz piwko ;)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z wątku chciałbym przeprosić kolege michalp, do którego nie dotarła w całości paczka wysłana przeze mnie. Worek z koralowcem rozszczelnił się, na dodatek poczta nie zostawiła avizo i w konsekwencji czego koralowce po prostu padły.

Wystawiam sobie pałe z zachowania.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak wysyłacie odpieniacz lub coś innego kruchego to tylko paczką ubezpieczoną czyli jak tu 800zł i koszt taki to 35zł

Odbiorca paczki musi sprawdzić przy doręczycielu czy sprzęt zakupiony niema uszkodzeń,jak są to spisuje się protokół i jeżeli sprzęt jest uszkodzony a pudełko ma brak uszkodzeń to wina wysyłającego a jak ma pudło uszkodzenia to poczta płaci

Moim zdaniem powinna być jeszcze fota pudła


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to wina kupującego. Ponieważ kupując tak kruchy a zarazem nie za tani przedmiot nie powinniśmy oszczedzać na przesyłce. Jak pisał Mariusz dobrze zabespieczył przedmiot. Kupujący powinnien wręcz zażądać przesyłki kurierskiej UBEZPIECZONEJ. Wiadomo jak poczta traktuje paczki. Kurier jednak troszeczkę łagodniej je traktuje. PozdrA

Edytowane przez MR_CUBE (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ,dwóch dorosłych facetów,a fochy macie jak moja 4-letnia córcia,dla mnie sprawa jest oczywista-wysyłający powinien tak zapakować towar,żeby ten dotarł w całości do odbiorcy ,znając kruchość sprzętu powinien

wymusić taki rodzaj przesyłki,żeby nie było pretensji,sam kupiłem odpieniek z przesyłką i doszedł cały(pocztą polską)

elegancko zapakowany bez żadnych uszczerbków i pracuje do tej pory

pozdrawiam

Edytowane przez markus892 (wyświetl historię edycji)

100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goście, ta szopka którą tu odstawiacie jest żenująca. Podobno jesteście dorośli i mówicie tym samym językiem. I w prostej sprawie nie możecie znaleźć jakiegoś kompromisu? W jakim celu temat trafił na forum? Aby się licytować po czyjej stronie stanie więcej adwokatów? puknijcie się może w główkę najpierw co?

Rozumiem że podobny temat może trafić jako ostrzeżenie, ale w momencie gdy któryś powie drugiemu żeby go pocałował w d... Ale gdy druga strona wykazuje chęć dogadania się, to powinno się chyba dyskutować o zakresie ustępstw a nie pluć na sebie. Z tego co czytam to chyba żadnemu z Was nie chciałbym czegokolwiek wysłać ani nic od was otrzymać. Pozdrawiam.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz hehe spokojnie....chlopaki sie dogadaja na pewno, zobacz, temat dobrnal do strony 16 tej. Postawilem zaklad z zona ze do strony 25-tej bedzie ugoda.

No chlopaki, dogadywac sie bo nie chce przegrac, (nie lubie sprzatac kuchni)...

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem tak ...

Sprzedający sprzedaje towar i zabezpiecza towar jak potrafi ... kupujący chcę towar odebrać dobry taki za jaki zapłacił ... ale między nimi trafi się kurier/poczta która rozbije ten towar ... więc ja się pytam kto ponosi odpowiedzialność za towar który przykładowo ja powierzyłem komuś, komu zapłaciłem żeby go dowiózł cały i zdrowy ?

Ja mam za to brać odpowiedzialność ? ... kupujący ? .. NIE !!! firma przewozowa która podjęła się dostarczenia przesyłki, TAKIEJ JAKĄ NADAŁEM do miejsca docelowego a ja za to zapłaciłem !!!

Koniec i kropka .... jeżeli komuś coś powierzam, dodatkowo płacę za to, to chcę aby to dotarło całe i zdrowe !!!


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też nie rozumiem tych, którzy piszą, że to wina kupującego, że paczka nie była ubezpieczona albo że nie było naklejki szkoło/ostrożnie - przecież to sprzedający wysyła i to on ma obowiązek zadbać, żeby wysyłka była zrobiona dobrze - kupujący nic nie może bo niby jak ?

co do głośności pompy to rzecz względna i tu pewnie do porozumienia dojść się nie da ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz pozwalamy sobie na dyskusje w tym temacie (i oceny)...

Sprzedający powinien odkręcić pompę od całości - skoro pisze że konstrukcja nie była "obliczona" na przeciążenia związane z wstrząsami.

Kupujący wydając taką kasę nie powinien skąpić na kosztach przesyłki, tylko zapłacić za ubezpieczoną przesyłkę na warunkach szczególnych.

A nie zwalać teraz winę na "tą złą pocztę". Skoro "każdy wie lepiej, jak tam traktują paczki", to po co wysyłać ?

ps. kupułem przez internet (i sprzedałem) ponad 1000 przedmiotów. I dopiero raz przyszła do mnie uszkodzona przesyłka - świetlówki zawinięte w folię - na szczęście spisałem odpowiednie dokumenty i dwa dni opóźniej miałem nowe świetlówki w domu.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pompa wyłamała ściankę odpieniacza tylko trójnik od odpływu,a ta część wklejona jest na stałe. Więc nie widzę związku pompy z uszkodzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może pompa nie jest uszkodzona, a podczas wstrząsów coś się jej przestawiło i trzeba ją po prostu rozebrać i od nowa złożyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zabieram glosu w takich sprawach ale rozkreciliscie sie panowie ze hoho :D

Proponuje przyjac sprawdzone rozwiazania by uniknac takich akcji wlasnie.

Ebay :

Sprzedawca ma obowiazek sprzedac towar zgodny z opisem

Sprzedawca ustala cene przesylki

Obowiazkiem sprzewdawcy jest bezpieczne zapakowanie przesylki

Obowiazkiem sprzedawcy jest wybor bezpiecznej metody przeslania produktu

Sprzedawca moze wykupic ubezpieczenie ktorego cena uwzgledni w kosztach przesylki

Kupujacy ma obowiazek zaplacic za kupiony towar

W przypadku braku oplaty ebay sciga kupujacego. W kazdym innym wypadku wine ponosi sprzedajacy.

Czy jest to dobre? Nie - bo zawsze po d*pie sprzedajacy dostaje. Ale i TAK bo dzieki temu z gory zada sie oplaty za pokrycie ubezpieczonej prsesylki i kupujacy tez to rozumieja.

Nikt nie jest swiety. Przyznam se kiedys rozbilem grzalke i napisalem po hamsku ze doszla peknieta...

Edytowane przez chodi (wyświetl historię edycji)

Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co ta dyskusja napisałem co myślę i tyle,i po co te plusy i minusy....?

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem sprostować pewną sprawę którą kiedyś tutaj opisałem,dostałem odpowiedź od poczty i chciałem się z nią podzielić żeby rozwiać wszelkie wątpliwości cyt.

"W ramach przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego nie natrafiono na ślad raportowania przedmiotowej przesyłki,który wymagany jest w przypadku stwierdzenia na danym etapie jej opracowywania faktu uszkodzenia opakowania lub zaistnienia innych zdarzeń,mogących mieć wpływ na ubytek zawartości.Informujemy,że każda przesyłka-niezależnie od rodzaju podlega w czasie transportu określonym procedurom technologicznym(między innymi załadunkowi i rozładunkowi,przewozowi różnymi środkami transportu),stąd opakowanie przesyłki winno gwarantować bezpieczeństwo zawartości.W związku z powyższym do obowiązku nadawcy należy zabezpieczenie przesyłanej zawartości tak,aby zamortyzować skutki transportu i opracowania,a opakowanie oraz jego wypełnienie powinno chronić zawartość tak,aby nie uległa uszkodzeniu ani przez nacisk,ani kolejne wykonywane czynności,którym każda przesyłka podlega w czasie przemieszczenia.Wymóg ten w przypadku reklamowanej przesyłki nie został spełniony,bowiem zawartość uległa uszkodzeniu.Z przykrością informujemy,że z analizy udostępnionego opakowania wynika,że nadawca nie dostosował rodzaju opakowania do przesyłanej zawartości.Użyte w tym przypadku opakowanie(karto-wewnątrz małe kartoniki)nie dawało gwarancji bezpieczeństwa przesyłanej zawartości.Uprzejmie informujemy,że do przesyłania tego typu zawartości Poczta Polska S.A.oferuję przesyłki nadane z usługą "ostrożnie"gwarantującą pełne zabezpieczenie przesyłanej zawartości.Przepraszamy za wszelkie kłopoty i niedogodności związane z przedmiotową reklamacją.Jednak biorąc pod uwagę całość zgromadzonej w sprawie dokumentacji nie znajdujemy podstaw do uwzględnienia reklamacji za zasadną i zadośćuczynienia zgłoszonych roszczeń"

Flaki z olejem ale teraz sprawa jest już wyjaśniona nic dodać nic ująć.Pzdr.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Kiedys pracowalem jeden dzien na sortowni w uk... i tam nie patrzyli czy to tv czy zwykla paczka.... auto wjezdzalo i szybko szybko zeby chwila przerwy bylo, wyj... na to maja co tam jest... co innego kiedy wysyla sie kurierem i opisuje sie paczke, za kazdy razem jak wysylalem dochodzilo bez problemu, ostatnio Chodiemu wyslalem odpieniacz, zapakowany byl w gazety i doszedl caly... kurier to kurier, poczta to poczta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys pracowalem jeden dzien na sortowni w uk... i tam nie patrzyli czy to tv czy zwykla paczka.... auto wjezdzalo i szybko szybko zeby chwila przerwy bylo, wyj... na to maja co tam jest... co innego kiedy wysyla sie kurierem i opisuje sie paczke, za kazdy razem jak wysylalem dochodzilo bez problemu, ostatnio Chodiemu wyslalem odpieniacz, zapakowany byl w gazety i doszedl caly... kurier to kurier, poczta to poczta ;)

No masz racje.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy macie z tym kurierem, pracuje w branży i wierzcie mi na słowo poczta czy kurier jeden c**j. Chyba że wysyłasz paczkę, którą ubezpieczyłeś na 100k zł i w górę to wtedy są achy i ochy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... kurier to kurier, poczta to poczta ;)

Jaaasne. Pragnę tylko nadmienić, iz w ciagu ostatniego czasu to właśnie kurierzy, raz wysłali mi żywą skałę na drugi koniec Polski (nawet nie przeprosili za zwłokę, a takiego zlania i arogancji jakiej doświadczyłem od panienki z bok-u, nie znalazłem nigdzie indziej), a drugi kurier połamał mi świetlówki zapakowane w tubę i oznaczone "ostrożnie szkło".

W tym samym czasie świetlówki wysłane normalna paczką - pocztą - doszły bez problemu (jak ponad tysiąc innych przesyłek - do tej pory).

ps. u mnie nadal cisza :( Ale mam nadzieję że Kolega w końcu wyzdrowieje.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.