Skocz do zawartości
Rebciu

Ostrzeżenie - wałki na targowisku

Rekomendowane odpowiedzi

-Warto jeździć na zloty, poznawać ludzi z całej Polski. Świat wygląda wtedy zupełnie inaczej ......

......bardziej w kolorze cytryny (cytrynówki) :wine:

Luft ominąłeś bardzo ważny szczegół :)


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i tutaj ziarnko prawdy znajdziesz

alkohol obnaża prawdziwe oblicze człowieka, który na tacy pokazuje co osoba sobą reprezentuje


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja korzystania z targowiska użytkownikom zarejestrowanym dłużej niż rok, jest wg mnie ok...

Czyli ja nie mógłbym kupować, tak? Hmmmm, trochę szkoda :)

Prawda jest jednak taka, że osoba, która decyduje się na zakup przez targowisko wpłacając pieniądze na konto bierze pod uwagę udział w transakcji niezabezpieczonej, a przynajmniej słabo zabezpieczonej. Nie wiem czemu sami szukacie rozwiązania systemowego, które sprytni i tak obejdą.

Moja rada jest taka: Coś kosztuje 100zł i jesteś gotów zaryzykować - twoja decyzja, możesz stracić, albo zyskać. Jak kosztuje 1000zł to sprzedawca nie powinien być zaskoczony prośbą o wystawienie na allegro. Obciążenie kosztami wystawienia można ustalić w ramach negocjacji cenowych.

Nie jest przecież tak, że kupujemy coś na targowisku bo jest to artykuł codziennego użycia dostępny tylko tu. Kupujemy żeby zaoszczędzić, albo kupić coś wyjątkowego, a skoro tak to warto się dwa razy zastanowić na co i komu dajemy swoje pieniądze.

To co może zrobić administracja to jedynie znaleźć miejsce na targowisku na umieszczenie klauzuli w stylu:

" Minister zdrowia ostrzega, że palenie papierosów jest szkodliwe i może powodować.... bla bla bla"....


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Likwidacja targowiska to dość drastyczne posunięcie, bo wiele osób ucierpi przez kilku palantów. Moim zdaniem nie tędy droga.

Targowisko to tylko miejsce, stworzone dla naszej wygody i pomocy - tablica ogłoszeń, za które forum w pełni zdecydowanie nie może odpowiadać. W końcu trudno ręczyć za wiarygodność setek osób, a i tak znajdą się ludzie, którzy balansując na krawędzi dobrego smaku i regulaminu będą sobie dłubać jakieś interesiki.

Każdy musi wyrobić sobie sam opinię o wiarygodności różnych sprzedających i ocenić, do jakiej kwoty i komu warto zaufać, a kiedy lepszy będzie odbiór osobisty lub rezygnacja z zakupu.

Sam odbiór osobisty zresztą również nie daje nam dużej gwarancji. Ja dla kompletnego baniaka zrobiłem 500 km i w zasadzie z zakupu jestem zadowolony, ale sprzedającego bym nie polecił. Gwarancji pełnej uczciwości nikt nam nie da, po prostu trzeba o tym pamiętać.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cYg to są tylko pomysły

A wszystko sprowadza się, tak jak to już inni napisali, do pewnego zaufania...nie wiem czemu odnoszę wrażenie, że kiedyś mniej było takich akcji...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując to co tutaj napisaliście prawidła są takie

-Ten kto się tutaj udziela regularnie jest bardziej wiarygodny od osoby anonimowej

-W przypadku zakupu czegoś droższego sprzętu, gdy mamy chocby cień niepewności poprosić mozna o wysyłke za pobraniem z opcja "mozliwosc otwarcia przy listonoszu".

-W przypadku zakupu życia temat rzeka: wiele czynników wplywa na ryzyko niepowodzenia (pogoda, złe pakowanie, uszkodzenie paczki mimo dobrego pakunku) - to nie sklep i trzeba mieć swiadomosc podejmowanego ryzyka

-Każdy kto szuka "okazji" na targowisku powinien być świadom ryzyka jakie podejmuje kupując coś od osoby, której osobiście nie zna

-Warto jeździć na zloty, poznawać ludzi z całej Polski. Świat wygląda wtedy zupełnie inaczej (rośnie wiara w ludzi i przyjaźnie)

- czasami jest tak jak mawia przysłowie "co tanio kosztuje, dwa razy kosztuje" - niestety wielu ludzi traktuje targowisko jak śmietnik sprzedając sprzęt niepełnowartościowy jako sprawny w pełni (sam zakupiłem pompe obiegowa AB 2000/1 bez nasadki na ośkę - jako kompletną). Także lepiej dopytać się i mieć podkładkę pozniej, ze sie dopytało, a nie miałczeć, że sie zostało nabitym w butelkę.

Nie każda okazja jest okazją.

pozdrawam

luft

a ja połamany cyrkulator... i usłyszałem od sprzedawcy, że to wina poczty ;)

Luft pozdrowienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja połamany cyrkulator... i usłyszałem od sprzedawcy, że to wina poczty ;)

Luft pozdrowienia ;)

Kolego skoro powiedziałeś A, dopowiedz i B

Do tej pory miałem 2 przypadki zniszczenia przez poczte falownika, zgłoszone przez kupującego

1) Aquael 2600 - początki sprzedaży tego modelu w moim sklepie dobry rok temu jak nic. Firma Aquael niestety pakuje je w zbyt małe pudełka i trzeba umieć je pakować do wysyłki, by nie łamały się na łączniku. Kupujący słusznie zwrócił uwagę na problem. W zapytaniu moim co robimy dalej, powiedział, że sobie już pokleił. Obecnie znając serwis Aquaela od razu bym mu powiedział, że dostanie nową część, a tak sprawa została na tym, że klient sobie pokleił i nie miał pretensji prosząc jedynie, żeby lepiej to pakować by kolejni klienci nie mieli tego samego problemu. Od tamtej pory specjalnie pakuje Aquael 2600 i te falowniki dochodzą w 99,9% przypadków w całości.

2) JVP 102 - pęknięty przód. Na drugi dzień posłałem nową część.

Jeśli jesteś Kubku przypadkiem A, nawet i teraz możemy wrócić do sprawy i dokonać wymiany wadliwego sprzętu(jeśli ktokolwiek to czyta i jest ta osoba również proszę o kontakt). Jeśli jednak mówisz o czymś innym, napisz to dokładnie tutaj żeby wszyscy przeczytali o co chodzi.

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak Ci odpisalem, nie wyrobilem sie z przeyskami, mialy wyjsc jutro dopiero - niestety :/ W pw zaoferowalem Ci zwrot pieniedzy.

2ego pazdziernika miales kase na koncie ,, dzisiaj jest 11 przesylki nadal nie ma ,,,,,

widze zreszta w Twoim poscie WYPRZEDAZ ze nie tylko u mnie ,,,,,

gratuluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt nie zamyka "Targowiska", choc sama mysl o tym jest niepokojaca. Kto chce zamkniecia ? Ci co zle kupili? To niech nie kupuja. Sa sklepy. Zadnych odpieniaczy, pomp, szczepek korali ? Allegro czy Ebay to jest tez bez tego Forum. Tam kto nie chce ryzykowac (mysle, ze ryzyko jest podobne) to niech tam kupuje. Forum jako takie, ulatwia jedynie kontakt i jesli komus kupiec nie ufa, to niech szuka gdzie indziej "okazji".

Zawracanie glowy.

Veto.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Jeszcze nikt nie zamyka "Targowiska", choc sama mysl o tym jest niepokojaca. Kto chce zamkniecia ? Ci co zle kupili? To niech nie kupuja. Sa sklepy. Zadnych odpieniaczy, pomp, szczepek korali ? Allegro czy Ebay to jest tez bez tego Forum. Tam kto nie chce ryzykowac (mysle, ze ryzyko jest podobne) to niech tam kupuje. Forum jako takie, ulatwia jedynie kontakt i jesli komus kupiec nie ufa, to niech szuka gdzie indziej "okazji".

Zawracanie glowy.

Veto.

i po problemie :D

Staszku tak jak piszesz :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za ogólnie napisałem.

Bardziej chodziło mi o "likwidację" tylko działu Sprzedam w obecnej formie. Reszta działów pozostała by bez zmian, a Sprzedam tylko przez np Allegro. I sprzedający musiałby w poście wstawić linka do aukcji.

Stasiu - kto chce zamknąć ? A np ja, bo widzisz - ty rozumiesz ideę forum - forum ma ułatwić kontakt, natomiast inny działają na zasadzie " Wydymali mnie na forum, no to analogicznie Administrator czy Moderator jest zobowiązany mi pomóc" . Moi Zieloni przyjaciele wiedzą o czym piszę - a piszę o dziesiątkach PW jakie dostajemy.

I nie piszę tego, dlatego że mi z tym źle czy chcę się poskarżyć - bardziej mi chodzi o chronienie WAS / NAS - klubowiczów którzy chcą coś kupić.

Ale jak będzie to zobaczymy - na razie są to TYLKO WOLNE PRZEMYŚLENIA - nic więcej.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal, Ty potrafisz;

wstaw "z automatu" przed kazdym ogloszeniem sprzedazy, ze strony dogaduja sie na wlasne ryzyko i inne takie formulki i bedzie pozamiatane. Niech to dotyczy i tych co chca kupic i tych co sprzedaja. Kilku, jak tu fajnie kolega napisal, "palantow" robi z siebie glupka i albo nie placi albo nie wysyla, Ty odczekujesz pare chwil na wynik dyskusji i ostrzysz gilotyne. Nieuczciwych nikt nie chce miec u siebie na forum i dotychczas to funkcjonuje calkiem dobrze. Bardzo podoba mi sie delikatny sposob zegnanie tych z kolejnym kontem. To "pa" zawsze mnie rozsmiesza.

Gratuluje :police:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze stawiam na kulturalne pożegnanie :p


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2ego pazdziernika miales kase na koncie ,, dzisiaj jest 11 przesylki nadal nie ma ,,,,,

widze zreszta w Twoim poscie WYPRZEDAZ ze nie tylko u mnie ,,,,,

gratuluje

wlasnie doszlo po 10 dniach,, ale doszlo ,,, zatem nie aktualne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna myśl- oszukał Cię ktoś z Katowic- dzwonisz do zaufanej osoby z Katowic i ta idzie i puka do mieszkania oszusta ... ;>


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szarykruk@

a co to ma być??? Forum windykacyjne?? :p


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rekin1 zauważ że nie mówiłem nic o przybijaniu kolan długimi gwoździami do podłogi : ) a tylko zapukaniu do drzwi :)


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna myśl- oszukał Cię ktoś z Katowic- dzwonisz do zaufanej osoby z Katowic i ta idzie i puka do mieszkania oszusta ... ;>

....i? No i co dalej? Co cwańszy oszust założy Ci sprawę o nachodzenie, nękanie, straszenie, grożenie itp i jeszcze będzie na prawie. A osobie postronnej jeszcze się oberwie za wp......nie się do nie swoich spraw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

e tam. Ja was wszystkich lubię… ;)

Może za ogólnie napisałem.

Bardziej chodziło mi o "likwidację" tylko działu Sprzedam w obecnej formie. Reszta działów pozostała by bez zmian, a Sprzedam tylko przez np Allegro. I sprzedający musiałby w poście wstawić linka do aukcji.

o to mi właśnie chodziło

A! uważajcie ślązacy jak zapukam do drzwi:)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na polskie prawo- to że jest po Twojej stronie jeszcze nic nie znaczy.

Raz pomagałem tak znajomemu po zapukaniu do drzwi okazało się, że to tylko skleroza zepsuty telefon, zepsuty internet itp itd. Ale pieniądze to ma i już oddaje. I było po sprawie.

Oszukując trzeba pamiętać, że na każdego cwaniaka znajdzie się większy cwaniak.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie by bylo jakby przy kazdym ogloszeniu byl konieczny podany kontakt

w sensie gg , telefon ,, bo to pw ,, to wiecie jak jest ,,,,

ale to musialo by byc tak ze przy rejestracji te dane obowiazkowo musialby by byc podane nie koniecznie widoczne ale obowiazkowo podane ,,

wtedy mozna by sie zwrocic do moda zeby podal kontakt ,,, jakby juz wszystko zawiodlo ,,,

co nie zmienia faktu ze te minium jak gg czy tel przy ogloszeniu to dobry pomysl wg mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj dajcie już spokój,jak się coś kupuję to się czeka na szybką dostawę sami wiecie jak to jest niecierpliwość itd...lepiej wspólnie znaleźć rozwiązanie problemu tych czarnych owcy co to zaburzają spokój na targowisku...czuwaj.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dołożył do tej listy takie coś żeby np ktoś kto chce coś sprzedać miał jakieś minimum napisanych postów,nie drastycznie ale te np 50 szt,i był na forum np co najmniej 3 miesiące


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dołożył do tej listy takie coś żeby np ktoś kto chce coś sprzedać miał jakieś minimum napisanych postów,nie drastycznie ale te np 50 szt,i był na forum np co najmniej 3 miesiące

To już zaczynam nabijać sobie posty... na wypadek jakbym kiedyś chciał coś sprzedać ;)

troche kiepski pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

a ja proponuje założyć reputację do targowiska + komentarze. tak jak choćby na allegro. Ja 99% zakupów na allegro robie od ludzi którzy nie mają żadnych negatywnych komentarzy i mają dużo sprzedaży z pozytywnymi opiniami. A jesli chodzi o nasze targ. to biorę pod uwagę ilość napisanych postów, ludzi znanych wszystkim, udzielających się, i z reputacja, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.