Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

@przemek nie czytając jeszcze Twojej rady dokładnie daj zrobiłem. Bez pompki cyrkulacyjnej. Złapałem lineatusa wraz z czterema innymi rybami ...

Lineatus juz raczej do mnie nie wróci. Piękna rybcia ale agresor. Bedzie sie cieszył ktoś inny ;)

Dokładnie minutę po tym jak wylowilem pasiastego bialobrody zaczął pływać po całym akwarium i jeść ... Cuda Pany cuda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam cuda Seweryn. Jakbym cię ganiał i tłukł przez cały dzień, to też byś się chował nie jadł :rofl: :rofl:


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przewidujesz spotkanie lesukosternon vs achilles?

Chłopaki strzelą browca i sztama czy jednak kumite, bo obawiam się trochę tego drugiego

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się okaże ... Na pewno będę przygotowany na przedzielenie akwarium gdyby nie chcieli palnąć po browcu a woleli próbę sił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest trochę poobdzierany ale czuję że się wyliże.

lv8e.jpg

W sobotę achilles przyjedzie na wizytację... Chyba że się nie wykuruje do tego czasu... Jestem dobrej myśli bo Tomek Z Erybki powiedział że się nim zajmie... (piszę tak żeby Tomka zmotywować... ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w piątek ogladnac mojego Achillesa w Erybce. Ładniutki tyle ze łobsypany...

Chłopaki dzielnie walczą żeby go uleczyć. UV włączone, moczą jedzonko w rożnych specyfikach. Achilles mega aktywny, pływa i cały czas skubie. Wyglada ze musi ospę przejść jak bialobrody i juz ;)

Jak tylko kropeczki mu zejdą zabieram go do domku ;)

http://youtu.be/seNr77kaFNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to ten, który był w Zabrzu, ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna rybka życzę powodzenia z aklimatyzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jest to ten z Zabrza. Ten Achilles pływa w zbiorniku wystawowym w Panoramie (promenadzie - mylą mi sie ;) ) juz ponad dwa miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie w domu od środy. Dzisiaj mierze Kh a tu 4,7... Okazało sie ze sie przygiął wężyk od Ballinga z płynem Kh i nie podawał ... Takie historyjki sie zdarzają :( Taka sytuacja...Nie widzę raczej skutków ubocznych póki co ale z doświadczenia wiem ze akry potrafią strzelić focha po czymś co sie wydarzyło miesiąc wcześniej ...

Powoli podwyższam dawkę Kh żeby doszło do 6,7 jak było. Chciałbym to zrobić w dwa tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo tylko na reaktorze ,koniec butli przespałem ,ciągle nie było mnie w domu a kh przy dzisiejszej obsadzie potrafi w dwa dni spaść na 4,7 z 8 .Zanim zrobiłem z tym porządek straciłem dwie spore acry ("podciąganie sukienek")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz myślałem ze sie wiwinę... Jutro zanurzenie spróbuję uskutecznić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pstrykalem zdjęcia w wodzie ale słabo coś wychodzą. Nie będę ich wrzucał. Coś jeszcze pokombinuje jak bedzie coś lepiej to zamieszczę zdjęcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miałem dzisiaj dzień dziecka ;)

Właśnie skończyłem aklimatyzację rybek z marzeń ;)

Achilles od Seba pływa i juz po ciemku stawia sie białemu...

Jak bedzie ostra zadyma stawiam przegrodę. Dam im szansę się zaprzyjaźnić ;)

Ale to nie koniec...

Tomek z Erybki tez sprawił mi prezent na ten dzień dziecka. Co prawda zapłaciłem za to ale prezent warty zapłaty. Pseudoanthiasy bimaculatus... Marzenie morszczaka. Jeszcze nie widziałem na żywo ale ze zdjeć i opisów jest czad. Szczęśliwa siódemka ich :) U Tomka w 1000 wysp jest ich "trochę" wiecej... Dodatkowo 7 Evansisow i super wargacz tez bimaculus. Jutro będą zdjęcia ;)

Trochę tych rybek doszło mam nadzieję ze Odpieniacz AF stanie na wysokości zadania i utrzyma NO3 w ryzach. No nic kładę się za dużo emocji jak na jeden dzień ;)

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak konkretna obsada rybna.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli twój achilles to ten z filmiku to kozak sztuka Ci sie trafiła! :)

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten... Tyle ze biały ostro leje czarnego i nie odpuszcza. Myślałem ze sie obejdzie bez siatki ale widzę ze trzeba bedzie zakładać. Poczekam do wieczora...

Zeby było ciekawiej rano wstaje a tu prądu w domu nie ma. Bezpiecznik wywalony. Okazało sie ze dzikus, którego mi żal było do kibla wyrzucić i mieszka w sumpie przeciął kabel od pompy odpieniacza... Sukinkot jeden!!!

Kabel gruby jak... Na szczęście szybkie wsparcie producenta odpieniacza i wyobraźcie sobie ze juz mam zastępczą pompę w akwarium po paru godzinach... Chylę czoła za taki serwis posprzedazowy. Dziękuję

Anthiasy piękne zobaczymy jak się będą miały za parę dni.

Aż żal patrzeć co ten biały wyprawia....

Tu anthiasy ale filmik nie oddaje ich piękna

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać że achilles podobnych rozmiarów co białobrody, także ostra rywalizacjia. Będzie bardzo ciężko aby się dogadały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer, czy to cycloseris celowo postawiłeś na skałce? Pytam bo mam takie samo i podpowiedziano mi żebym postawił na piasku. Ponoć to jedyny albo jeden z niewielu koralowców twardych który potrafi się poruszać.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.