Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Narozrabialam :) tak tylko zapytałam,jak się nazywa, bo bardzo ładny, choć jakoś do acropor mnie nie ciagnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz widziałem tzw "Bycze Rogi"

Nawet miałem u siebie ale nie utrzymałem

Nie dałem rady

Trzy tygodnie i padła

Piękna acra

Tak że wiec coś tam mamy z tego co wymieniłem

Ale dwa razy tylko tego korala widziałem

Kwestia gdzie szukamy


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acropora sp. One już tak mają, i trzeba by być doskonałym znawcą taksonomii koralowej, biogeografii i identyfikacji gatunków poglądu J.Verona, by jednoznacznie po strukturze szkieletu zidentyfikować gatunek i pochodzenie korala, jeden koralowiec występujący w różnych częściach oceanu, może się bardzo mocno różnic strukturą budowy, i ten sam koral będzie wyglądał jak całkiem inny gatunek, uzależnione jest to od wielu czynników, takich jak cyrkulacja, światło, temperatura, biologia i wiele innych, to samo miejsce lubi się powtarzać u nas z zbiornikach, gdzie nie ma możliwości stworzenia dwóch systemów o identycznych parametrach technicznych jak i biologicznych, dlatego moim zdaniem można bawić się w zgadywanki, a pewności i tak nikt nam nie zapewni bez dokładnej analizy struktury szkieletu koralowca. ;)

@ANT wymienione przez ciebie krale to deepwater-y, moim zdaniem ten do tych nie należy, z pewnością nie jest to gatunek podobny do A.lokani, A. turaki, A. granulosa.

Jaki by nie był gatunek, jedno trzeba przyznać.. piękny Koral :)


"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego zmierzałem

Dlaczego wieksza ilość ma a.maja sp. i tyle

Ok tzw - te pospolite tak zwane niby dla nas

Ta A. co ma pełną nazwe jest od razu ciekasza ,droższe/ musze ja miec jak kto woli

Tak czy siak każdy ma racje

Ale i tak bede przy swiom

Budowa szkieletu,szpatułki i takie tam jak juz szukamy pełnej nazwy

Dla mnie to może być

A.niebieska , zielona

Wystarczy reszta sp.


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Seweryn

Z tego co widze masz chyba lampe ati hybryd. Moglbys podzielic sie jakimis spostrzezeniami na jej temat. Jak wysoko masz ja zawieszona? Jak dlugo swiecisz t5 i led? Jestes ogolnie z niej zadowolony? Pozdrawiam

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ją dość długo ale zastąpiła ja 2 lampami t5 Aquaforest 8+4x54. W Ati ledow używałem tylko przez trzy godziny rano jako wschód i wieczorem jako zachód i potem tylko niebieskie światło.

Sent from phone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem ją dość długo ale zastąpiła ja 2 lampami t5 Aquaforest 8+4x54. W Ati ledow używałem tylko przez trzy godziny rano jako wschód i wieczorem jako zachód i potem tylko niebieskie światło.

Sent from phone

Dzieki

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwile tu nic się nie działo... W skrócie opiszę co się w tym czasie wydarzyło. 

W związku z moimi ciągłymi podróżami i brakiem czasu moje Akwarium zostało zlikwidowane we wrześniu 2016. Nie miał kto się nim opiekować podczas gdy mnie nie było. Za każdym razem jak wyjeżdżałem trochę się bałem co zastanę po powrocie.  Nawet miałem poważny plan przeprowadzki w inne miejsce... finalnie koralowce pojechały do coralfarm i albo zostały sprzedane w całości albo po pocięciu pojechały do klientów w całej Europie... :) 

Poniżej parę zdjęć z likwidacji. 

http://nano-reef.pl/gallery/image/61988-20170314_082141_resizedjpg/

http://nano-reef.pl/gallery/image/61985-20160902_125734_resizedjpg/?imageSize=large

http://nano-reef.pl/gallery/image/61987-20160902_125752_resizedjpg/?imageSize=large

http://nano-reef.pl/gallery/image/61986-20160902_125743_resizedjpg/?imageSize=large

http://nano-reef.pl/gallery/image/61984-20160902-125717-resizedjpg/?imageSize=large

Powiem wam że przez jakiś czas poczułem ulgę. Mogłem sobie wyjechać i nie myśleć co tam się dzieje. Nawet przez jakiś czas mi się to podobało :) 

Jednak po dwóch miesiącach jak okazało się że na razie nie będę się przeprowadzał zaczęło mi brakować chlupania w domu... 

Więc postanowiłem postawić znów zbiornik ale tym razem z innym założeniem. Chciałem zbiornik , który nie byłby tak wymagający jak ten poprzedni. Oglądałem sobie różne filmiki i postanowiłem że pójdę w kierunku Soft i Lps . W listopadzie zalałem od nowa to samo akwarium , z tym samym sprzętem. Powrzucałem skałę, potem piach itd. 

Moje nowe akwarium ma już dzisiaj pół roku. Miałem oczywiście parę przygód po drodze... 

Dojrzewanie ( choć dość łagodne ) , potem przydarłem DINO z jakąś niesprawdzoną szczepką... Dino dało mi trochę w d... Myślałem że z nim nie wygram. Próbowałem różnych sposobów. Podwyższałem Ph do 9 przez tydzień ... lejąc pewien specyfik , który wytrącił mi Ca do poziomu 240 w parę dni... Nie pomogło ... Dawkowałem antybiotyk Metronizadol w połączeniu z zaciemnieniem ... trochę pomogło ale wróciło ... Potem powtórzyłem kurację ... znów wróciło ... byłem bliski się poddać i restartować znów zbiornik... Potem zastosowałem eksperymentalny produkt AF i w końcu udało mi się tego kur...a pozbyć . Nie piszę tu tego jako reklamy bo nawet nie wiem czy ten produkt wejdzie do sprzedaży (przepisy itd) tylko jako opis przygody. Z drugiej strony nie specjalnie się do tego na codzień przykładałem. 

Dzisiaj jest to zbiornik prawie bez obsługowy. Robię podmiany co 10dni 10%, Component 1,2,3+ się leje. -Np pro na pompce , leje sobie bakterie, AF vitality i amino raz na jakiś czas w kropelkach i jakoś mi zbiornik sobie leci. 

W najbliższych miesiącach bardziej się za niego zabiorę i dołożę trochę pięknych lpsów. Może jakąś ciekawą rybkę upoluję... Niech sobie rośnie. 

Poniżej filmik z wczoraj. Nie ma czym się na razie chwalić ale będzie lepiej ;) 

https://www.youtube.com/watch?v=sJIAiqVoOXA

Założę nowy wątek z nowym akwa ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gonioporki ekstra :) A co to za wielki rybol leży na piachu miedzy skałami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest George... rekinek bf871e28770dd239444f031ef46b7305.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Jednak nie będę zakładał nowego wątku. W końcu to jest to samo akwarium. Tylko inne w środku ;)502e62e0dedeeca349f99d9042f09f67.jpgb965cdf4653b351dde6271e175ac1ab5.jpg315cabe7de45d1407e0aa3d7a4d222e7.jpg95da0c9ea9f4e1ea16e58820362f0513.jpgabcdc76d9a410204b794b6f744d33110.jpgc0d65863c6fe910c9eec60e08d8ea57a.jpg0a30e8e9e542a48985ef3aa5b491b1bb.jpgbe7e6ddf7e80886fb8d7643f1c4cfaf5.jpg3197ed752c56be3521ba560fbdd6ba06.jpg2b90a8a04d9a5b8f99b0620255fe9bf6.jpg1c3d10bab3cd7cfc160d3da1b4a3df9b.jpg2430dd34043e3ee0ea106f839f11b42c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekinek... a on ma tam jak płetwy rozprostować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę jest już duży... niby sobie pływa ale jednak przyniosę go do większego zbiornika 1700l . Będzie mu tam lepiej.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Już bardzo słabe światło Led i trudno o dobre zdjęcie. cec091eddd44c3394b4b1436a8c0c657.jpg23cce945f4fc1b0f7e931576a34d5a75.jpg147d5dcab238dddff1b263e3e696c434.jpg065c40d1d4ffd65a6ad13a07bc7a2d3f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie powrót , wiele osób się martwiło że znalazłeś sposób na nieuleczalną chorobę morską i zaczniesz hodowlę mrówek :P

1 minutę temu, rafik73 napisał:

Może będe bezlitosny ale to level niżej od tego co było :(

Tak delikatnie bym to określił . 

Pozdrawiam :( 

Rafał , ja mam dwa zbiorniki , wiele osób przechodzi obojętnie obok zbiornika z SPS i pyta gdzie jest ten drugi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, egon24 napisał:

Wreszcie powrót , wiele osób się martwiło że znalazłeś sposób na nieuleczalną chorobę morską i zaczniesz hodowlę mrówek :P

Rafał , ja mam dwa zbiorniki , wiele osób przechodzi obojętnie obok zbiornika z SPS i pyta gdzie jest ten drugi ?

Grzesiek to jest tylko moja opinia . 

Wiem o czym pisze Seweryn . Zawsze sobie i znajomym mówiem , że nigdy nie będe więźniem swojego akwarium . 

Ale to tylko czysta teoria . Wakacje max tydzień . 

I wciągu tego tygodnia odpieniacz przelewa 7 razy . :) 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , wakacje to zmora Nasza , niby człowiek wyjeżdża a tak naprawdę myśli o tym co zostało , dlatego ja obstawiłem zbiornik już rok temu załogą serwisową . :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rafik73 napisał:

 

I wciągu tego tygodnia odpieniacz przelewa 7 razy . :) 

Wystarczy zdjąć kubek na ten tydzień :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zbiornik,no i Catalaphyllia,moj ulubiony koral...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bo w tym nie sps'owym więcej się dzieje ;) mi tam się bardzo podoba.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kto miał takie akwarium jak to co miałem doskonale wie że obsługa nie ogranicza się do czyszczenia kubka raz w tygodniu :)
Po tylu latach chyba potrzebuje chwili przerwy od tego obowiązku....
Rafik to prawda że to nie ta sama liga... tyle że może sprawiać tyle samo frajdy. Sklamalbym gdybym powiedział że mnie nie kuszą spsy... zwłaszcza jak widzę niektóre piękne zbiorniki albo koralowce z np Australii w Coralfarmie.
Z drugiej strony wiem że powolutku sobie zbuduje zbiornik z przepięknymi lpsami , który będzie równie pięknie wyglądał. Nie będę miał scisku jak będę wyjeżdżał na kolejne 3tyg w świat... ;)
Loricula super rybka. Mam ja od zawsze. Moje nowe odkrycie to rogatnica Auromarginatus. Chyba jedyna rogatnica Reef Safe. Przefajna. Oczywiście miałem znów przygodę z Achilesem... efekt podobnie jak poprzednio ... zdechł (pomimo ze po miesiecznej kwarantannie) i pociągnął że sobą z 10 rybek ... coś nie mam do niego szczęścia.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Catalophillia to też mój ulubieniec. Mam dwie z Australii. Jedna jest faktycznie duża. Jak parę innych koralowcow była że starego akwarium. Całe szczęście że się nie sprzedała i sobie na mnie czekała

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

22 minuty temu, rafik73 napisał:

To była metafora ;) 

Zajarzyłam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2017 o 22:38, sewer napisał:

Moje nowe odkrycie to rogatnica Auromarginatus. Chyba jedyna rogatnica Reef Safe. Przefajna.

Dzięki za to info, dla mnie BOMBA:)

a jak się zachowuje w stosunku do pozostałych ryb? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo spokojna rogatnica. Absolutnie bezstresowa. Nie dotyka koralowcow, ignoruje ryby , krewetki ją nie interesują. Idealna rybka [emoji4]

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.