Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież moje drzwi dla Ciebie Deborka zawsze stoją otwarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wsadzilem skalkę z sumpa z rurowkami dla chełmonka. Rzucił sie natychmiast i gęsto zarośniętą skalkę opendzlowal w pare min... Przy okazji chciałem sie pochwalić nowym pięknym doktorkiem z Hawajów. Ma swoje pare sekund w filmiku ;)

Parametry juz z grubsza opanowane. NO3 spada i juz mam 4. Zejdę na 2-3 i tak zostawię. Postanowiłem tez utrzymywać Kh na poziomie 7,4.

Jakos czuje ze tak bedzie dobrze. Mam pare ładnych nowych koralików ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no szybko Ci ten luk "zaruscial". Bardzo fajnie to wyglada. Obserwuje temat od jakiegos czasu i to wszystko by AF ? Ta acanthastrea nie bedzie miala za malo swiatla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze i gdzie do tego ma się teoria że w akwa wysokim wiecej niz 50 cm będzie coś tam niedoświetlone,

ja teraz ma 60 cm i nie mam takiego problemu dla tegi następne to stawiam min 75 cm wysokosci !


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

Wszystko by AF. Jedynie peletki nie od nich ;)

acanthastrea daje rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem na zywo tego doktorka w jednym ze sklepow :) Byc moze tego samego. Szkoda ze byl duzy i w mojej kaluzy by mial malo przestrzeni bo bym go kupil :) Kolorki ma bajka. Sewer znasz dokladna nazwe gatunkowa ? Szukalem troche po powrocie z wizytacji sklepowej ale nie znalazlem :p

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem na zywo tego doktorka w jednym ze sklepow :) Byc moze tego samego. Szkoda ze byl duzy i w mojej kaluzy by mial malo przestrzeni bo bym go kupil :) Kolorki ma bajka. Sewer znasz dokladna nazwe gatunkowa ? Szukalem troche po powrocie z wizytacji sklepowej ale nie znalazlem :p

To Labroides Phthirophagus i mega fajna to rybka


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ma obłędne kolory. Głowa intensywnie żółta, tłów granatowy a ogon fioletowo- różowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano widzicie - w internecie kolory troche odmienne od tego co widzialem na zywo ;) Jakos na google malo tego fioletu na ogonie, w rzeczywistosci wydawalo mi sie ze jest bardziej fioletowy :D Jakby ktos widzial taka eSeczke to dajcie znac ;P


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety rynek nasz nie rozpieszcza co do wybory gatunków a o wyborze rozmiarów no to loteria


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmiczny zbiornik! Mistrza się nie krytykuje, ale nie uważasz że zbiornik jest już lekko przerybiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrza... Oj tam daleko mi jeszcze ... Ależ oczywiście ze uważam ze przerybiony z tym ze tak miało byc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle coś poszło coś przyszło... Na filmiku widać gonioporę niebieską ( moja nazwa bicolor blue goniopora ;) ). Jeszcze się ślini i nie otwiera na filmie ale już wieczorem wystawiła czułki. Jest obłędna , ma dwa odcienie niebieskiego. Jasny i ciemny, podzielone na długości. Jak się zacznie jutro otwierać dorzucę fotkę. Mam nadzieje że jej będzie dobrze u mnie. Mój białobrody już załatwił mi dwie zielone goniopory i dwie catalophyllie :(. Skubie i odrywa kawałki. Natomiast czerwonej gonio się nie czepia. Może niebieską oszczędzi...

Pare ładnych nowych akr, dwie wesophyllie no i poprzestawiałem delikatnie niektóre koraliki.

Jak zwykle krótki filmik z ajfona ;) a i ubiegając komentarze... Tak zbiornik jest przerybiony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany, ale przepiękny masz ten zbiornik! Czy wiesz może jaka to odmiana tej czerwonej goniopory? Mjodność 10! :thumbsup:


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Mjodność 10! :thumbsup:

niezła skala :) ale oddaje klimacik baniaczka . Piękny :)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz fajniej się to wszystko kręci :clap:

Twój ''arch'' był wzorem dla mnie przy dzisiejszym układaniu skały. Co prawda jest sporo mniejszy od Twojego ale mam ten wymarzony łuk :smiling:


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ;) Niestety nie wiem jaka jest nazwa tej goniopory. Jest tu mnóstwo ekspertów... Pomożecie ?

Felek bardzo fajnie to u siebie ulozyles. Mini Arch super! :)

Poniżej fotki goniopory niebieskiej

Jakos sie jeszcze w pełni nie otwiera ale nie widzę zeby biały podgryzał wiec moze nie bedzie źle ;)

3r9h.jpg

9tn3.jpg

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubie przerybione zbiorniki :thumbup::clap:


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał ma tego doktorka z Hawajów ( Labroides phthirophagus ) Słyszałem ze nie jest łatwo go utrzymać. Choć u mnie bardzo aktywny, je wszystko i goni pokolce zeby je czyścić. Nawet strigosus na ogół bardzo pokojowy po "czyszczeniu" goni doktorka z 20sek. zeby mu sie odgryźć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest zwierzak zjawiskowy bardzo, rekompensuje w 100 % cenę

co do trudności to nie mam pojęcia, bo "znam" jeden egzemplarz, który ma się b dobrze od ponad pół roku


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Daniel,

Tak zrobię... Na łuk to raczej bym jej nie kładł ale spróbuje jej znaleźć miejsce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.