Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie zaśmiecać wątku kolegi który wrócił z Egiptu otworzyłem nowy temat do wymiany poglądów.

Kolega użył obraźliwego określenia "brudasy" w stosunku do mieszkańców Egiptu. Inny podpisał się pod tym określając "syf ,kiła i mogiła"

Moja wypowiedź jest taka, zwierająca zresztą pytania.

Ile razy byliście w Egipcie?

Czy byliście u nich w domach?

Czy znacie ich podziały klasowe?

Czy znacie struktury społeczne i państwowe?

Jeśli odpowiecie sobie na te pytania pozytywnie to może pogodzicie się z opinią europy że polak to złodziej i oszust.

Byłem w Egipcie kilkanaście razy, byłem w domu Egipcjanina, Beduina i Araba.

Nie widziałem pomimo ubóstwa brudu ani walający się śmieci czy odpadków ani wszy wielkości biedronki.

Sterylna czystość.

Śmieci zalegające w miejscach publicznych są niedoskonałością działania państwa a nie ludzi.

Czy kultura która ma parę tysięcy lat więcej niż europejska nie utonęła by w śmieciach i zniknęła zjedzona przez pasożyty gdyby to była prawda?

Wypowiedź kolegów o syfie panujący w Egipcie bardzo mnie zabolała i zniesmaczyła.

Panowie. Siedźcie w domu.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Byłem w Egipcie kilkanaście razy, byłem w domu Egipcjanina, Beduina i Araba.

Hejka

ale nie byłeś w domu i na ogródku mojej sąsiadki !

w domu syf , śmierdzące jedzenie, a na ogródku szczury mieszkają i do mnie na ogródek w nocy wchodzą bo ona je karmi

brudasy pakistańce

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyjeździe zachowują się zupełnie inaczej.

Byłem swego czasu w akademiku dla obcokrajowców.

Co tam się działo i jak wyglądało, lepiej nie mówić.

A w ojczyźnie inaczej.

Jak to zrozumieć????

Ale tu mówimy o krajach i ich rdzennych mieszkańcach w ich ojczyźnie.

PS. Współczuję sąsiedztwa.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Moi sasiedzi urodzili sie tu w angli i mowia ze to ich kraj i jest czego wspolczuc ale im

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BAU, raczej tego określenia używa się w stosunku do imigrantów. Zresztą utarło się, że brudas to po prostu śniady. W Polsce złą opinię robią tzw. rumuni, a raczej cyganie, w Anglii, czy Niemczech, pakistańczycy i turcy. Osobiście uważam się, zgodnie z lewicową nomenklaturą, za rasistę, jednocześnie szanuję każdego człowieka jako osobę. Jeśli jednak jakaś nacja przyjeżdża do obcego kraju i robi tam syf, to trudno, aby rdzenni mieszkańcy przymykali oczy. I właśnie te, plemienne, zachowania i brak asymilacji, powodują, że ludzi zaczyna się nazywać brudasami, ciapatymi itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BAU, raczej tego określenia używa się w stosunku do imigrantów. Zresztą utarło się, że brudas to po prostu śniady. W Polsce złą opinię robią tzw. rumuni, a raczej cyganie, w Anglii, czy Niemczech, pakistańczycy i turcy. Osobiście uważam się, zgodnie z lewicową nomenklaturą, za rasistę, jednocześnie szanuję każdego człowieka jako osobę. Jeśli jednak jakaś nacja przyjeżdża do obcego kraju i robi tam syf, to trudno, aby rdzenni mieszkańcy przymykali oczy. I właśnie te, plemienne, zachowania i brak asymilacji, powodują, że ludzi zaczyna się nazywać brudasami, ciapatymi itd.

Określenie dotyczyło rdzennych mieszkańców a nie imigrantów.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Egipcie kilkanaście razy, mieszkałem i pracowałem także przy wykopaliskach w Aleksandrii. Mam(miałem) tam wielu przyjaciół i znajomych. U wielu byłem w domach, gościnie, uroczystościach rodzinnych. Owszem, nasze kultury się różnią, standardy higieny także, lecz tutaj im mieszkańcy bardziej wykształceni tym ta różnica mniejsza lub wręcz jej nie ma.

Jeśli jednak ktoś zapomina że to on jest tam gościem (turystom) i jedyne co umie powiedzieć to "brudas czy syf" to mu szczerze współczuje. Sam wielokrotnie spotkałem się z takimi wypowiedziami, ciekawe tylko że zawsze pochodziły z ust elegancików chodzących w skarpetkach i sandałach lub tym co myślą że skoro alkohol jest w cenie wycieczki dostępny od rana do wieczora toteż od rana do wieczora należy go spożywać. Sądzę, że wypowiedziami tych którym słoma wystaje z butów nie warto się przejmować. Zawsze byli i będą, niezależnie od narodowości i szerokości geograficznej.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyjcie się po lasach dookoła siebie w naszym pięknym kraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak egipcjanin ma wielblada i worek prosa to jest bogaty czy biedny?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazywanie kogokolwiek brudasem jest określeniem samego siebie!

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Egipcie jakieś dziesięć razy. Widziałem raczej sporo więcej od przeciętnego turysty. To inna kultura higieny. Ta sama szmata do stołu jak i do przetarcia popielniczki. Z wodą podobnie. Dosstęp do wody tzw. czystej jest statystycznie znikomy. Hotele w większości mają zamknięty obiek wody użytkowej i odsalaną do uzupełnienia, co ma istotny wływ na jej parametry :) Do tego podział na prawą i lewą dłoń też z niczego nie powstał. Pracownicy hoteli pochodzą głownie z małych miejscowości z głębi kraju, tam woda to skarb a higiena ma małe znaczenie. Widziałem w jakich warunkach rozbiera się mięso i jak się je sprzedaje. Egipt to inny standart czystości i tyle a brud lepiej tam widać na domiar złego.

widziałem też turystów przez dwa tygodnie w jednym zestawie śniadaniowo- kolacyjno- wycieczkowym. W turcji zamknięto bar w basenie (dostępny z wody) ze względu na rosjan wypijających po kilka litrów piwa, od rana do obiadu, bez podnoszenia tyłka z krzesła. Reszta świata nie jest lepsza od Egipcjan. W europie brudu tak nie widać-zarasta zielenią i przykrywa go śnieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Egipcie jakieś dziesięć razy. Widziałem raczej sporo więcej od przeciętnego turysty. To inna kultura higieny. Ta sama szmata do stołu jak i do przetarcia popielniczki. Z wodą podobnie. Dosstęp do wody tzw. czystej jest statystycznie znikomy. Hotele w większości mają zamknięty obiek wody użytkowej i odsalaną do uzupełnienia, co ma istotny wływ na jej parametry :) Do tego podział na prawą i lewą dłoń też z niczego nie powstał. Pracownicy hoteli pochodzą głownie z małych miejscowości z głębi kraju, tam woda to skarb a higiena ma małe znaczenie. Widziałem w jakich warunkach rozbiera się mięso i jak się je sprzedaje. Egipt to inny standart czystości i tyle a brud lepiej tam widać na domiar złego.

widziałem też turystów przez dwa tygodnie w jednym zestawie śniadaniowo- kolacyjno- wycieczkowym. W turcji zamknięto bar w basenie (dostępny z wody) ze względu na rosjan wypijających po kilka litrów piwa, od rana do obiadu, bez podnoszenia tyłka z krzesła. Reszta świata nie jest lepsza od Egipcjan. W europie brudu tak nie widać-zarasta zielenią i przykrywa go śnieg.

:police: święte słowa

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazywanie kogokolwiek brudasem jest określeniem samego siebie!

Bzdura kompletna.

Rozejrzyjcie się po lasach dookoła siebie w naszym pięknym kraju

Czy las może być brudny czy zaśmiecony ?

Co ma to wspólnego z "brudasami" ?

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdurą jest wyrażanie opinii o ludziach patrząc na nich z Góry. Brudnym może być każdy komu los nie sprzyjał i mógł np. wylądować na ulicy... nie życzę tego przedmówcy bo wiem że nie chciałby usłyszeć o sobie "brudas"


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz czy ktoś wyraża opinie z góry bo jak sądzę jest to opinia strzelana w ciemno.

Jeśli ktoś jest śmieciarzem to zaprzeczasz temu że jest on brudny i śmierdzący budzący obrzydzenie jeśli ty kupujesz bilet i wsiadasz do autobusu a w cenie tego wąchasz syf?

Budzi we mnie obrzydzenie jak jadę do centrum na zakupy i muszę na to patrzeć.

Dla mnie w afryce ci co są chorzy na aids to niewykształcone brudasy które rżną się z kim popadnie.

Można teoretyzować,dyskutować ale fakty są faktami.

Jak ktoś ma współczucie i żal to się nie nadaje do ciężkiego tematu, powinien zająć się pomocą społeczną lub sadzić truskawki.

Nie pochwalam patologii powinny być odpowiednie służby które się tym zajmują chociaż na skale przeżycia i odosobnienia marginesów ze społeczeństwa gdyż wpływają negatywnie np na dzieci które idą na zakupy z mamą albo babcią.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoj podpis ma razacy blad ortograficzny... czy to znaczy ze jestes brudasem z adidasem? :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoj podpis ma razacy blad ortograficzny... czy to znaczy ze jestes brudasem z adidasem? :D

Można zapomnieć portfela ale nie o umyciu dziecka.

Czy to znaczy że jesteś idiotą jak zapomnisz portfel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze można przeczytać tu o refleksjach z poszanowaniem dla innych kultur

Czytajac niekture posty przypominaja mi sie absurdurdalne sytuacje z przeszłości

Kiedy to urlop ktos dostal bo dal slownie upust swym emocjom w oftopie

Co konczylo sie urlopem. Czasami wiec gra nie warta świeczki

Takze zycze milej polemiki


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys po przejechanii 350km zostalem cofniety z lotniska bo zapomnialem portfela wlasnie w ktorym byl paszport, dowod i prawko :) zapominalskim bym sie nie nazwal w tamtej sytuacji :D

Ale tu akurat sie z toba zgodze. mysimy tylko jasno podIelic brudasow na tyxh przymusu i na tych z wyboru. Jakkolwiek do tych pierwszych nie mam nic zlego na mysli... wrecz przeciwnie .


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydzielanie zapachów powyżej normy w miejscu publicznym jest co najmniej niegrzeczne.

Niezależnie od sytuacji nie możemy mówić że czarne jest białe, tylko czarne jest czarne.

Jeśli ktoś śmierdzi to jest śmierdzielem.

Jeśli ktoś jest brudasem to jest brudasem.

Jeśli ktoś jest piłkarzem jest piłkarzem.

Jeśli ktoś jest kanarem to jest kanarem.

Niektórzy tylko uważają że coś co jest żółte jest czerwone.

Dzielić brudasów można na pewnie 100 różnych kategorii ale nie zmieni to stanu rzeczy.

To 2 większe grupy tak jak powiedziałeś, takie grupy tyczą się tysięcy wielu innych środowisk.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..czyli dla niektórych "bezdomny" to brudas i nieważne czy dlatego że pije, czy może dlatego że nie ułożyło mu się w życiu...oj Boże !!!! widzisz i nie grzmisz ...

Jak można mieć tyle pogardy w sobie .. może jeszcze nazywając się katolikiem

.. ludzie światowi, a wiesz że alkoholizm to choroba tak jak np. hazard ... czy palenie papierosów to nie choroba, nie nałóg ...?

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma katolicyzm z brudasem wspólnego?

Są katolicy to piją, co palą, co uprawiają sporty, tacy co lubią pływać czy jeść grzanki z serem.

Nie widzę związku.

Jeśli bezdomny jest brudny to jest brudasem

A jeśli jest czysty to czemu ma być brudasem?

Wyrażę się jasno czy wiesz kim jest osoba bezdomna ? osobą bez zameldowania.

Czy to znaczy że nie może mieć baraku w ogródkach działkowych miskę i się myć ?

Jak chcesz układać w życiu to nie możesz być pracownikiem społecznym za darmo ?

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma katolicyzm z brudasem wspólnego?

...szanuj bliźniego swego jak siebie samego.... to jest właśnie katolicyzm... no ale jak widzę niektórzy wywyższają się jak w 39 roku ten co miał wąsik i uważał się za lepszego....

Mam nadzieję że Cię nie uraziłem ale to co piszez jest wg. mnie nie wporządku, widzę że nie szanujesz ludzi, ktoś kto być może jest brudny a nie dlatego że pije a może dlatego że nie ma dostępu do wody, nie stać go...jest gorszy...zastanów się co piszesz.

..osoba bezdomna to osba bez zameldowania...? acha...ja nie mam zameldowania bo to nie jest już prawnie wymagane i po co mi to w dowodzie, adres do korespondencji to co innego...ale wiesz lepiej chyba

a osoba bezdomna...to chyba taka która nie ma gdzie mieszkać, czy się mylę ?

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanuje ale co mają fakty wspólnego z brakiem szacunku?.

To się nazywa szczerość i prawda to jest właśnie katolicyzm.

Znasz 10 przekazań? 1 i 8 z nich : ,Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliżniemu swemu.

Jeśli ktoś mnie szanuje to i ja szanuje jego o tym lepiej wiem sam, wydaje ci się tylko.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.