Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze dodam. Temat zawinął o religię...w Betlejem są trzy kościoły w jednym miejscu. Ogólnie zadziwiający bałagan w tym miejscu Świętym. Jest tam część wspólna dla trzech kościołów, której nikt nie sprząta- ot taki protest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dodam. Temat zawinął o religię...w Betlejem są trzy kościoły w jednym miejscu. Ogólnie zadziwiający bałagan w tym miejscu Świętym. Jest tam część wspólna dla trzech kościołów, której nikt nie sprząta- ot taki protest :)

?

Możesz bardziej rozwinąć temat?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o tolerancji, ja żyje w miescie wielokulturowym, mieszanka chyba wszystkich narodowości, widzę to na codzień, zarzucacie Polakom brak tolerancji? Niech jeden z drugim wyjedzie do takiego kraju i zobaczy co to brak tolerancji. Osobiście cieszę sie, ze Polska tak długo broni sie przez obcokrajowcami, zwłaszcza tymi ciemniejszej karnacji. Spróbujcie zwrócić uwagę czarnemu na cokolwiek, pomine juz, ze zachowują sie jak bydło, są glosni i nie potrafią sprzątać po sobie. Kilka razy grzecznie poprosiłem o cos takiego, zwykle sprzatniecie po sobie czy o nie wypychanie sie w kolejkę, zostałem wykrzyczany od rasistow itp, specjalnie jeszcze na cały regulator aby wszyscy słyszeli, jednego az ochrona wyprowadziła kiedyś bo o mało wojny w sklepie nie było tylko za to ze stał za mną a na taśmie przesunął moje rzeczy do tylu i układał swoje przed, zapytałem tylko spokojnie co robi. I to nie są pojedyncze przypadki, jeszcze gorzej jest z babami czarnymi, te to juz by Cie zabiły na miejscu. Pózniej sie dziwicie, ze biali takich nie znoszą.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert. Gdzie spędzasz wakacje?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pl lub innych ciepłych zakątkach swiata.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeździsz do "brudasów"?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert walisz wszystkich do jednego worka, a tak chyba nie powinno byc .

Dodam tylko od siebie, ze mam dwojke wspanialych synow I kochajaca kobiete, ktorej ani kultury, ani wychowania, ani higieny nie brak I wiesz co? Nie jest koloru "bialego"

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie robi się ślisko.Odpuśćmy sobie ten temat.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polak = złodziej

Nie boli Was takie określenie o nas, które jeszcze pokutuje w Europie?

Kochani. Więcej tolerancji.

Byłem w wielu państwach europy i takie określenie wywodzi się głównie od tanich brukowców albo ktoś wyszukiwał pewnych grup społeczeństwa, znajdują się jak widzisz one i u nas my też gadamy o innych jak inni o nas, a jak wielu narzeka na sytuacje wewnętrzna.

Jeśli ktoś kogoś nie lubi to znaczy że ma pewien pogląd na sprawę,jak ktoś kogoś głaszcze to wcześniej czy później i tak go uśpią.W pewnym stopniu ta nienawiść uratowała Polskę od zmasowanej migracji.Polacy chcą żyć w Polsce a nie w Paryżu czy Wiedniu.

Zauważyłem że najgorzej się wypowiadamy o tych grupach społeczeństwa których sobie nie życzymy w innej formie niż wakacyjnej, araby,turasy w sumie Polska ich najmniej potrzebuje i nie bardzo ich chce.

Bau faktycznie ludzie się wślizgują tu od wczoraj weszło ponad 1000 osób twój post bije rekordy oglądalności...w tak krótkim czasie.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

Możesz bardziej rozwinąć temat?

Opiekę nad betlejemskim miejscem świętym sprawują trzy, w zasadzie skłucone, kościoły: Grecki Kościół Prawosławny, kościół ormiański i Kościół katolicki. Jest status quo co do części konkretnych miejsc Bazyliki a nawet podział dotyczący czyich ile świec ma się palić i gdzie. Istnieje część wspólna Bazyliki. Nik jej nie sprząta bo nie jest żadnemu kościołowi przypisana

Pominę bijatyki turustów w kolejce do odwiedzenia Grobu Pańskiego bo to inny zupełnie temat, ale od turystów też śmierdzi jak diabli, skąd by nie byli. Wspomnę tylko jeszcze, skoro mowa o tolerancji, o całkowitym brak poszanowania przez muzułmanów np. Drogi Krzyżowej , która jest zacierającym się tłem dla wszechobecnego bazaru, a stacje bardzo trudno odnaleźć.

Muszę dodać że nie jestem zagorzałym katolikiem, jednak pewne sprawy są szokujące w tym miejscu, jakże brudnym - by nie wyjść zbytnio poza temat rozmowy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka może mała rada najpierw oceńmy się sami .Prosty przykład bez szukania -PKP dwadzieścia lat temu ,w Polsce raczej wtedy mało ,,Brudasów" podróżowało naszymi pociągami tylko sami czyści Biali rodacy . Kolejny przykład parki w dużych miastach po weekendzie ,lasy na wiosnę po roztopach itd itd .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro post wali rekordy to jeszcze dodam:

Zemsta Faraona, kto zna przyczynę ?

Na zachętę dodam że sałatę w ciepłych klimatach trzeba myć z dodatkiem nadmanganianu potasu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robert. Gdzie spędzasz wakacje?

Jesli Polaków za takich uważasz to tak. :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwaraf.To miejsce jest szczególne i zapisane inaczej w każdej kulturze.Nie potrafię wypowiedzieć w tej kwestii.

Natomiast odnośnie meritum tematu.

Jeżeli inne nacje zamieszkałe po sąsiedzku czy spotykane w knajpkach, marketach i innych miejscach wywołują u nas niechęć, wrogość i pozwalają na używanie obraźliwych epitetów to po co jedziemy do ich ojczyzny wiedząc że będzie brudno, głośno, śmierdząco ?

U nich jest o.k. ale jak są tutaj to już nie ?

Byłem u "brudasów" syf kiła i mogiła- po co?

Nie wolno jak kolega kilka postów wyżej napisał wszystkich wrzucać do jednego wora.

Dlaczego na emigracji zachowują się tak a nie inaczej? No właśnie, dlaczego?

Temat zrobił się nieciekawy. myślę że czas zakończyć tę dyskusję i niech każdy sobie przemyśli to co napisał lub chciałby napisać.

Wszystkim życzę udanych wakacji u tych innych.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka może mała rada najpierw oceńmy się sami .Prosty przykład bez szukania -PKP dwadzieścia lat temu ,w Polsce raczej wtedy mało ,,Brudasów" podróżowało naszymi pociągami tylko sami czyści Biali rodacy . Kolejny przykład parki w dużych miastach po weekendzie ,lasy na wiosnę po roztopach itd itd .

Jest nowa ustawa od segregacji śmieci albo płacisz więcej i żyjesz tak samo jak do tej pory albo segregujesz i płacisz jak do tej pory...

Z pewnością koszty pracowników na segregacji wzrosły.......

Na pewno część wybierze tą tańszą opcję a segregacja nastąpi w oczyszczalni ścieków lub lasach...

Ustawy z nastawieniem na czystość....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

nie chce tu nikogo obrażać po prostu uważam że jak mamy zacząć sprzątać świat to zacznijmy od "swojego ogródka" a nie od wytykania paluchami innym że brudasy. Czasem naprawdę warto popatrzeć w lustro

Wiecie co ja bardzo bym chciała zacząć sprzątać od ,,swojego ogródka,, ale nie mogę ponieważ sąsiadka ciemnoskóra hoduje szczury na ogródku które w nocy robią rozpierduchę u mnie na ogródku, a płot mam tak wychapany że szkoda gadać,(dzieci moje na tym cierpią bo ładna pogoda a na ogródek wyjść nie można a mały nie jest) zwróciłam się z prośbą byśmy zadzwonili do cunsilu co by wytępili te szczury, to mi powiedziało wredne babsko że u nich w religii nie zabija się szczurów jak mi się nie podoba to mam się wyprowadzić, a teraz jej wstrętna dzieciarnia wrzuca mi do ogródka suche naleśniki, już nie zwróce uwagi bo mi szyby powybijają, ale jedno jest pewne nachlastałabym im w te ciemne mordy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam propozycje może z tego powodu wystrzelsmy wszystkich na literę "K"? Naprawde tego nie rozumiem. Masz "uciążliwego" sąsiada to walcz z sąsiadem a nie z całym narodem. Wszędzie są popaprańcy i na to nie mamy wpływu. Ona choduje szczury Ty zacznij chorować węże - równowaga w przyrodzie musi być zachowana :D. Moj wąż by się cieszył z takiego sąsiada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ja bardzo bym chciała zacząć sprzątać od ,,swojego ogródka,, ale nie mogę ponieważ sąsiadka ciemnoskóra hoduje szczury na ogródku które w nocy robią rozpierduchę u mnie na ogródku, a płot mam tak wychapany że szkoda gadać,(dzieci moje na tym cierpią bo ładna pogoda a na ogródek wyjść nie można a mały nie jest) zwróciłam się z prośbą byśmy zadzwonili do cunsilu co by wytępili te szczury, to mi powiedziało wredne babsko że u nich w religii nie zabija się szczurów jak mi się nie podoba to mam się wyprowadzić, a teraz jej wstrętna dzieciarnia wrzuca mi do ogródka suche naleśniki, już nie zwróce uwagi bo mi szyby powybijają, ale jedno jest pewne nachlastałabym im w te ciemne mordy.

To sie wyprowadz, chyba ze finanse Ci na to nie pozwalaja.

Uwazaj, bo kto z kim przystaje, takim... posiedzisz w poblizu przez jakis czas, to Twoje dzieci tez beda mialy "mordy"

Nie mam zamiaru Cie obrazac, tylko uswiadomic w tym, ze czasem piszemy bardzo nieladnie

Dla mnie to jednak rasizm.

Niech sie wypowiedza jeszcze nasze rodowe slicznotki, co to po imprezkach "testuja" tych ciemniejszych. Wschodnia europa chyba przebija wszystkich w puszczaniu sie z inna rasa. Takich polek na wyspach jest cala masa.

Tu bym szukal brudu...

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorotko.

Czy dlatego że masz pecha z takimi sąsiadami powinnaś nie lubić (nienawidzieć) wszystkich z ciemnymi mordami?

Bardzo Ci współczuję sytuacji w jakiej jesteś.

Oddaj sprawę w ręce prawa.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie wyprowadz, chyba ze finanse Ci na to nie pozwalaja.

Uwazaj, bo kto z kim przystaje, takim... posiedzisz w poblizu przez jakis czas, to Twoje dzieci tez beda mialy "mordy"

Dla mnie to jednak rasizm. Niech sie wypowiedza jeszcze nasze rodowe slicznotki, co to po imprezkach "testuja" tych ciemniejszych. Wschodnia europa chyba przebija wszystkich w puszczaniu sie z inna rasa. Takich polek na wyspach jest cala masa.

Tu bym szukal brudu...

Jak będziemy sie obrażać na wzajem to moze lepiej zamknac temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknąć


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że dostałem kilka PW od osób które chciały wyprostować swoje wypowiedzi uzgodniliśmy z Romkiem że temat będzie ponownie otwarty.

Przecież w końcu wszyscy się lubimy i nikt nikogo nie chciał obrazić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem dlaczego niewygodne tematy maja byc zamykane. Sam założyłem kiedyś niewygodny dla mnie temat i nikt nie chciał go zamknąć. Niech pomysłodawca pomyśli kolejny raz zanim cos napisze.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert. To nie niewygodne tematy ale próby obrażania się wzajemnie były przyczyną zamknięcia tematu.

Pomysłodawca nie miał na myśli tematu do obrzucania się błotem tylko do merytorycznej wymiany zdań.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wyczytalem w gazecie ze to starozytni egipcjanie wynalezli prezerwatywy. uzywali w tym celu koncowego odcinka jelita grubego kozy... ale dopiero brytyjczycy w XIXw udoskonalili ten wynalazek najpierw to jelito z kozy wyjmujac :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.