Skocz do zawartości
MojeSumienie

system gospodarczy lub samopomoc "babsko-chłopska" :) z przymrużeniem oka

Rekomendowane odpowiedzi

jakim stary - takim.... każdy niech sobie tam dopisze co chce :D - choć liczę, że każdy ma poczucie humoru

tak przeglądam forum, sklepy i zachorowałem na lampkę z możliwością programowania dni deszczowych, zachmurzonych, burz i takich tam jeszcze... ale niestety jak nie wiadomo o co chodzi - to chodzi o kasę :)

jakby tak zrobić na NR (jest 8600 ludzi) taki system co by każdy wpłacił 0,20-0,50 PLN miesięcznie - można by tak każdemu kupić lampkę albo tam coś innego :)

ale w razie wrazia to ja pierwszy jestem w kolejce :ninja:


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny . Ale niestety nie wierzę w możliwość zrealizowania jego :police: .


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łatwiej chyba grać w totka :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łatwiej chyba grać w totka :)

no niby łatwiej - ale... drożej :D bo losowanie kosztuje 3 zł :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

MojeSumienie ,Ty to masz pomysły. ;) Jestem za, ale kwota musiałaby byc znacznie większa np. 5 zł( to też nie majątek), bo na dzień dobry odpadnie Ci 80 % ludzi :)Jakby co to urodzinki mam 31 grudzień.;)

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 zł powiadasz... to już wtedy lepiej grac w totka :D

choć z drugiej strony w totka szansa wygrania = 1:15000000, na NR 1:8600 :)

oczywiście post jest pół żartem - jednak jak widzę prawdziwe ceny lamp to flaki się wywracają do góry nogami. I nawet jeśli człowiek jest mega pasjonatem to nie jest w stanie czasem przełknąć niektórych kwot.

ja oglądałem zwykłą małą lampkę led za całe 2500 zł... ale to też dla mnie na dzień dzisiejszy przy takiej koniunkturze kwota nie do przełknięcia

aż się boję prezentacji tych lamp w skrzydlicy :) bo pewnie nawet będą latać ;) a cena będzie taka sama jak bilet na marsa

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Ja też nie miałam na lampę.Zalożyłam się o coś z mężem o 1000zł( jego pomysł nie mój) :) Zakład oczywiście wygralam :) i kupiłam sobie nową lampę led za 800 zł z regulacją jasności 120 w(55 razy 3 w):) Tak się zbiera fundusze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie mam męża :D


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie mam męża :D

Załóż się z mężem Enii.

Przy okazji podpowie ci jak wygrać, choć to może nie być przyjemne... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee już się nie zakładam... bo ostatnio założyłem się z moją żoną o tytuł bajki. My z synem (6 lat) obstawialiśmy jeden tytuł, a żona inny... i dałem się wmanipulować i muszę teraz żonie płytę Lemona kupić :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he he, dobry pomysł, ale pewnie nie wypali.

Może jestem pesymistą, ale......

PS.

Jak by co to 16.maja mam urodzinki he he he


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

rs, Ty wiesz co ja Ci chcę powiedzieć. ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że jest to zakazany system argentyński :)


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy możecie troche przyśpieszyć wdrażanie pomysłu?

Ja mam urodziny już 29 maja.

MojeSumienie, ja Ciebie rozumiem, ale wierz mi te wszystkie bajery to do zabawy i tylko na początku.

Sądzę, że ryby burzy nie muszą mieć. Ostatnie 20-50 lat wszystkie zwierzaki dostawały start, stop pełną mocą i było ok.

Obecny wschód i zachód oczywiście zdecydowanie przyda się. Ostanio zresztą nauczyłem moją lampkę żeby tak robiła i jestem z tego efektu zadowolony no i dumny że udało mi się tanim kosztem coś zrobić. Wspaniałe sterowniki naszych kolegów za drogie dla mnie więc sam pokombinowałem i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa system argentyński i jest prawnie zakazane w Polsce jakby ktoś pytał :p.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym poszkodowany bo urodziny mam co 4 lata ;p.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs, Ty wiesz co ja Ci chcę powiedzieć. ;):)

Nie bardzo.

I wolałbym nie opierać się wyłącznie na mojej wyobraźni.

Wobec tego, poproszę o przybliżenie i naświetlenie.

Ale pamiętaj, że Regulamin zabrania ubliżania innym użyszkodnikom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ja bym się czuła źle jakby wszyscy się zrzucali po 0,20zł na mnie.

MojeSumienie - trzymam kciuki za plany:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym się czuła źle jakby wszyscy się zrzucali po 0,20zł na mnie.

Darek też na pewno by wolał po 20zł a nie 20gr

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

rs, a tak można? ........................................ :p

;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eee już się nie zakładam... bo ostatnio założyłem się z moją żoną o tytuł bajki. My z synem (6 lat) obstawialiśmy jeden tytuł, a żona inny... i dałem się wmanipulować i muszę teraz żonie płytę Lemona kupić :)

Toc pomijajac fakt,ze nie masz meza i mozesz z tego powodu czuc sie troche przez zlosliwy los pokrzywdzony ;):D,masz same powody do radosci : 1)akwarium,w ktorym dziwnym trafem woda jest jakas slonawa ;),2)jestes ojcem :),3)masz zone,jak marzenie,ktora zamiast jakiegos shitu,typu ona tanczy cos tam,cos tam...chce plyte Lemona - na rekach wiec nosic i nie krecic nosem :p:D

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koleżanki i koledzy możecie troche przyśpieszyć wdrażanie pomysłu?

Ja mam urodziny już 29 maja.

MojeSumienie, ja Ciebie rozumiem, ale wierz mi te wszystkie bajery to do zabawy i tylko na początku.

Sądzę, że ryby burzy nie muszą mieć. Ostatnie 20-50 lat wszystkie zwierzaki dostawały start, stop pełną mocą i było ok.

Obecny wschód i zachód oczywiście zdecydowanie przyda się. Ostanio zresztą nauczyłem moją lampkę żeby tak robiła i jestem z tego efektu zadowolony no i dumny że udało mi się tanim kosztem coś zrobić. Wspaniałe sterowniki naszych kolegów za drogie dla mnie więc sam pokombinowałem i działa.

Jesli pomysl ma byc wdrozony w zycie,to od jutra;).17 maja diably beda mialy o krok do mnie blizej:D,a ze nie jestem szczegolnie wybredny zadowole sie 3 sztukami T5 24W do mojego RM-a :p

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle zacny pomysl ; )

Enia nie kazdy ma taki talent, choc nasza sytuacja jest na tyle gorsza, ze to my przegrywamy zaklady, by moc sprawic Wam przyjemnosc ;)

Tak wiec jak pisalem, pomysl ok, lecz..

Ten co dostanie- przestanie sie juz bawic

Zanim padnie na mnie, to moze minac 10lat.

Jak ktos bedzie chcial lampke, to zaraz pojawi sie mnostwo nowych, co by za ta sama kase akwarium od nas chcieli

No I na koniec- gdyby to bylo takie proste, to juz bym byl zapisany na forum ferrari ;)

Chcecie na cos zbierac?

Zbierajcie na nowe doswiadczenia naszych kolegow, jak np Adama, ktory kosztem zarowno finansowym, jak I swoim czasem, wnosi w nasze hobby wiele, na tyle duzo, ze z czasem mozna by skleic z tego poradnik w wydaniu ksiazkowym.

Pozdrawiam

Marcin

Edit/

lukaSS- Ty co 4 lata dostal bys lampe, akwa I nowy odpieniacz :)

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.