Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

boję się trochę pytać, ale czy klima dobrze się sprawuje w pokoju z akwariami? no i pokaż w końcu akwarium bo jestem ciekaw co się pozmieniało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - klima działa super - dzięki. Ale z tymi rurami na zewnątrz to jeszcze kiedyś może wpadniesz coś zrobić - może jakieś kolanka da się wstawić i rurę bardziej "prostą" dać bo żona trochę marudzi :)

Na oko sądzac przeniosłem już jakieś 80% korali z tych, które chciałem mieć w nowym akwarium, sporej części nie zamierzam przenosić - są za duże, za szybko rosną itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to bylo mowic ze sie nie podobaja rurki. Niedługo wpadnę poprawić. Spokojnie wezmę większe kolanka i będzie ładnie tylko że teraz 2 tygodnie mnie nie bedzie ale w sierpniu się pojawie i zrobimy coś z tym,

ps. było robić chate murowaną to byś rurek nie widział :)

Edytowane przez dirty_pig (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie pali się.. jakoś może bliżej końca sezonu coś pomyślimy w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy znowu się bawiłem z przenoszeniem szczepeczek:

sorry za dziadowskie światło.. ciemno już było..

19912835621_be0d0a238b_b.jpg

19286838073_5658656bd4_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to są korale :clap:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalny sprzęt do propagacji korali :)


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale krzaczory, ta druga to a.hiacyntus?

pierwsza raczej..

druga to raczej bym powiedział że jakaś millepora

ale kto to wie na 100%..

taka ciekawostka - dokładnie 2 lata temu ta czerwona to były dokładnie 2 "patyczki" te pionowe a zielona to jedynie oblana podstawka bez żadnego patyczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę śmiało powiedzieć że pamiętam jak były małe:-)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Rafał mam :-) w słonej wodzie od 97-98


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jak radzisz sobie z rosnącymi koralami, żeby się nie po przerastały, parzyły? Przekładasz, przesuwasz, przycinasz, czy zostawiasz samo sobie?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem przycinałem, czasem wyrzucałem duże i zostawiałem sobie małe szczepki, czasem zwiększałem akwarium na większe :).

Ogólnie przemyślenie mam jedno - tak samo jak w ogrodzie trzeba plewić i przycinać żeby był porządek - tak samo w akwarium. Przez ostatnie kilka miesięcy mając już w planach większe akwarium zaniedbałem stare - i niestety widać tego efekty. Korale poparzone, zaniki tkanki od dołu gdzie brakowało cyrkulacji lub światła.. słabsza kondycja i kolory. Dodatkowo na kilku koralach przy przenosinach znalazłem AEFW - dlatego też przenoszone szczepki moczę w CoralProtect. Staram się tak przekładać teraz szczepki żeby móc je wyjąć na kolejną inspekcję i kąpiel za kilkanaście dni i potem ponownie aż do czasu gdy będę pewien że wszystkie są czyste. Przy zarośniętym akwarium niestety ale taka akcja nie wchodziła w grę.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, no właśnie tak to powinno się robić. Plus skała czysta i pełna kontrola tego co się wkłada do zbiornika. Ale jak to wygląda w praktyce u Ciebie czy innych mających zbiorniki na takim poziomie ? Pytam, bo sam planuję w przyszłości zbiornik gdzie chciałbym mieć pełną kontrolę nad wprowadzonym życiem.

No bo z tego co zauważyłem, ciężko jest np. uniknąc aiptasii czy nawet wieloszczetów,

Jest szansa zachować taką kontrolę nad trzymanym życiem ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie uniknąć się na 100% nigdy na dłuższą metę nie uda, cała zabawa polega na tym żeby trzymać rękę na pulsie i reagować na czas a nie przesypiać problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Paweł za zaproszenie i miłe przyjecie a w szczególe za super korale .

Widać jak cieżka to praca tak przekładka ale już bliżej końca i widać ze będzie zbiornik bajka .

Pozostałym gościa tez się podobała wizyta ale już o tym po powrocie do domu sami napiszą


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzisiaj dla odmiany Robert dużo gadał i dużo moczył:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nawet tort jadł ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś milczałem jak nigdy, a torcik był pyszny i kawka dobra i w ogóle dzień bardzo miły.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fox,

dla mnie Twoje akwarium to pełna profeska , podejście godne pozazdroszczenia jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem.

Jeśli nie jest tajemnicą to powiedz mi gdzie mieszkasz chodzi mi o miasto , czasami poruszam się po naszym kochanym kraju i może kiedyś wprosiłbym się na kawę :)

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w Lublinie ;) - dokładniej to jakieś 3km od granicy miasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam daleko do Ciebie , ale kto wie :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.