Skocz do zawartości
inmar

Sonda redox

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to moje głupie spostrzeżenia ale akurat ten pomiar jest bardzo trudny, sonda pokazuje głupoty

nawet jeśli znajduje się blisko jakiegoś urządzenia elektrycznego typu pompa odpieniacz itp.po włożeniu rąk

do zbiornika też zaczyna się huśtawka nie wspominając o podmianach. Jeśli nie pakujesz ozonu to oczywiście

z mojego krótkiego doświadczenia mierzenie redoxu jest zbędne.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sonda była bardzo stabilna,raczej nie miałem wahań wskazań,po podmianach redox spadał i rósł do następnej podmiany.Ozonator dawno sprzedany,ale mierzę dla swoich spostrzeżeń.W tej chwili redox wzrósł do 277 więc chyba trzeba będzie poczekać po czyszczeniu do jej ustabilizowania się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - samo czyszczenie zaburza stabilnosc pompy. Tak samo jak bys sja wyjal na kilka minut z wody. Sonda potrzebuje potem sporo czasu zeby sie "napompowac" ladunkami


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo pomiaru Redox. Zastanawiam się w jakim celu używacie tego rodzaju pomiaru bo ja pracuje w firmie zajmującej się uzdatnianiem wody dla potrzeb dializoterapii i przemysłu gdzie pomiar Redox stosujemy do wskazań zawartości chloru oraz chloraminów. Z doświadczenia wiem też że pomiar ten jest jeszcze zależny od różnych związków zawartych w wodzie. Nigdy nie braliśmy tego rodzaju pomiaru pod szczególną uwagę. Jakie to ma przełożenie na akwarystykę morską?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Względem jakiej elektrody jest "mierzony" potencjał elektrody "redox" stosowanej w akwarystyce?

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Względem jakiej elektrody jest "mierzony" potencjał elektrody "redox" stosowanej w akwarystyce?

Jeśli to do mnie pytanie to mam jakąś sondę platynową a samo urządzenie pomiarowe jest produkcji jakiegoś gościa z giełdy w Łodzi,Bau zna gościa lepiej,on właśnie produkuje do akwarystyki różne mierniki np. Ph,zasolenia,temperatury,redox......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.