Skocz do zawartości
thomas516

jak szybko rosna blazenki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Troche moze to glupie pytabie, ale zastanawia mnie jak dlugo czasu trwa zanim osiagna dorosle rozmiary, moje sa prawie pol roku u mnie a mam wrazenie ze sa takie same jak po zakupie :)


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj sredni po roku wygladal na doroslego. Maly po roku wygladal jak sredni :D


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wydaje Ci się że nie rosną, oglądasz je codziennie i stąd to wrażenie. Miałam podobne przemyślenia co do swoich błaznów aż któregoś dnia jeden wyskoczył z akwarium podczas gdy nie było nikogo w domu i niestety odszedł na wieczną rafę, wtedy kupiłam znów młodego błazenka z tego samego źródła co poprzednie dwa i okazało się że ten co pływa u mnie w akwarium to wielka "krowa" w porównaniu z młodym :D .


5992_6082.png

30 litrów (40x30x25), start 14/03/2011, koralia nano + kaskada Aquael FZN-2, odpieniek DIY by Tomko, światło 2x15w, 4 kg LR[/b]

90 litrów + sump 35l, obieg New-Jet 1200 ,cyrkulacja 2 x koralia nano 900 + tunze 6015, lampa led 80w, odpieniacz tunze 9004, 6 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przez 3 lata był wielkości mikro - niestety odszedł do koralowego raju - nie wiem czy to ze starości,bo na błazenka 3 lata to chyba nie jest dużo....


Zbiornik 350 l, Oświetlenie 2 x HQI 150 W + ARC 30 W + Power Glo 30 W (T8). Koralia IV (2 szt), odpieniacz Aquamedic Turboflotor I 400. Brak możliwości zainstalowania sumpa. Filtr kubełkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydawało że moje nie rosną, mam je około pół roku, ale zdanie zmieniłem, jak zobaczyłem u znajomego świeżo zakupionego malutkiego błazenka :) Teraz już wiem że urosły i całkiem całkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze fajnie zaraz po zakupie zrobić zdjęcie a potem porównać. Można obserwoać cały zbiornik, jak się zmienia (oby na lepsze)


Zbiornik 350 l, Oświetlenie 2 x HQI 150 W + ARC 30 W + Power Glo 30 W (T8). Koralia IV (2 szt), odpieniacz Aquamedic Turboflotor I 400. Brak możliwości zainstalowania sumpa. Filtr kubełkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazny generalnie rosną dość szybko szczególne jak "stają się samicami"

W zeszłym roku przed wakacjami kupiłem 2 identyczne sztuki dziś "pani" jest prawie 3 razy większa od "pana"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego wynika, ze moja była panią błazenkową . A jest coś, poza wzrostem, po czym można poznać płeć błazenków ?


Zbiornik 350 l, Oświetlenie 2 x HQI 150 W + ARC 30 W + Power Glo 30 W (T8). Koralia IV (2 szt), odpieniacz Aquamedic Turboflotor I 400. Brak możliwości zainstalowania sumpa. Filtr kubełkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie młode są samcami, potem najsilniejszy samiec zostaje samicą ;)


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, miałem kilka szt i pozostałe były większe. Szkoda, ze potomostwa się nie doczekałem.


Zbiornik 350 l, Oświetlenie 2 x HQI 150 W + ARC 30 W + Power Glo 30 W (T8). Koralia IV (2 szt), odpieniacz Aquamedic Turboflotor I 400. Brak możliwości zainstalowania sumpa. Filtr kubełkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat ja mam odmienne zdanie, blazenki rosna owszem ale swoim tempem i niestety jest ono wolniejsze od wiekszosci ryb trzymanych w naszych rafkach. Wiek dorosly czyli zdolny do reprodukcji to grubo ponad rok ale wtedy tez sa karlami. Z tymi rybami juz tak jest, dobieraja tempo wzrostu do wielkosci akwarium chyba, gdzies to bylo fajnie opisane na jakiejs australijskiej stronce. Pod Chester w Blue Planet sa blazny, czyli nasze "oklepane klasyki" chyba w ilosci 50 albo wiecej. Wiekszosc z nich wyklute w tym baniaku gdzie przebywaja, baniak ma chyba 10 albo 15 tys litrow, najmniejszy z nich ma wielkosc dloni doroslego czlowieka wiec ciezko stwierdzic. W ta sobote bede w Liverpool u Paula Tysa, opiekuna zbiornika w Muzeum Narodowym wiec porusze ten temat troszke glebiej, moze sie czegos dowiem lub zobacze od zaplecza;)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak swoim się 4 dni nie przyglądałem i stwierdziłem że urosły :)

Ale martwi mnie jedno - oba rosną w tym samym tempie, kupione jako 2cm teraz może mają po 4 i się tłuką. Jeden siedzi w 3 rhodactisach i drugiego przepędza jak się zbliży, jak za długo się nie zbliża to go szuka. Ten drugi nie jest "ciota" i się zaczął zawzięcie bronić i włazić też w te rhodactisy.

Czy jest taka opcja że oba to samice ? Ze sklepowego akwa brane jako jedne z mniejszych. Czekam aż jeden wystartuje ze wzrostem, może zastosować jakieś suple :)


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez jednego wzrostu i czasami potrafia sie potluc, ale ogolnie plywaja razem zgodnie, chyba jeszcze za mlode aby zaczely wykazywac roznice z czasem jeden urosnie wiekszy :) zastanawiam sie nad wpuszczeniem pary clarki czy nie bedzie wojny ja dorosna, w sumie akwa ma 1,5m dlugosci i kusi mnie bo widzialem rewelacyjne mlodziaki nie daleko w sklepie


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje kupione 2 lata temu, jako około 1,5-2cm maluchy, obecnie samica ma jakieś 7cm, a samczyk o polowe mniejszy.

Edytowane przez kotangch (wyświetl historię edycji)

300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoje Nemo też mam około 5 miesięcy i nieznacznie urosły, może dodatkowe 1cm, ale w sumie takie mi sie podobają, wiec jak nie chcą to nie muszą rosnąc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje błazny rosną najszybciej ze wszystkich ryb, kupiłem je jakieś 2 m-ce temu jako 2cm maluchy a teraz są dwa razy większe ale pierwsze startują do żarcia i za chwilę mają wielkie brzuszyska także nie dziwię się że mają taki wzrost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.