Skocz do zawartości
_KRISU_

Pomocy ! !Jakie testy jeszcze zrobić ??

Rekomendowane odpowiedzi

Po 10 dniach łod przejścia na większy baniak cza było coś dać co sie bedzie ruszać. Więc została wciepnięto ekipa czyszcząca 4 ślimoki Trochus histrio, 4xTurbo brunneus i Babylonia spp. ( tego jo widzioł ino roz potem wloz pod piasek i widać ino konsek rurki ) i jeden krabik Calcinus elegans

Zaczyno sie coś dziać w tym akwarium :shock:

po 5 dniach 2 ślimoki padły :wallbash::o NO3 skoczyło do 25 PO4 dalej mom 0

Te ślimaki od samego początku były dziwne bo zamiast łazić po szybie to leżały ina boku z otwartą skorupą. Reszta mo sie fajnie krabik liniał 2 dni temu ,dwa turbo łażą po skale. Babylonia wyszła na chwila polotała po szybie i nazot pod piach. Trochus histrio przy tafli wody na szybie łaźi. Tera nie wiem czy tamte ślimoki chycił krab czy zdechły z jakiegoś powodu jak jo je wyciągnoł to śmierdziały jak cholera a mięso było białe i maźglate zrobiłem podmiane wody dałem bakterie.

Jakie testy cza jeszcze zrobić czy czekać i zrobić jak beda wkładoł miękasy i rybke ???

Bo jak narazie chca jeszcze z 2-3 tydnie poczekać aż ekipa czyszcząco posprząto a potem wciepnąć jakieś miękasy

Dojrzewanie trwa już ok 7 tygodni w tym 2 tygodnie w większym baniaku.

Odpieniacz już nie robi wcale pianyod jakiś 3 tygodni nie wiem czy to dobrze czy źle ale na noc go wyłączam( bo mi pompka buczy ). Podobno w takim litrażu to wystarczy co tygodniowo podmiana i niecza odpieniacza więc jak go na noc wyłącza to sie chyba nic nie stanie??. reszta łazi 24 h na dobe oświetlenie ok 8-10 h

Woda klarowno nawet mi sie osad na szybach nie robi.

Edytowane przez _KRISU_ (wyświetl historię edycji)

Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuściłeś ekipe czyszczącą 10 dni od staru? Startowałeś na "świeżej skale" i solance czy z działającego akwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie trwa już ok 7 tygodni w tym 2 tygodnie w większym baniaku. Do większego baniaka woda była z czynnego dojrzała ino ok 5 L świerzej

przed wciepnienciem ekipy czyszczącej w sklepie zrobili mi testy wody i powiedzieli że już mom po dojrzewaniu i że moga se wciepywać już po mału

Edytowane przez _KRISU_ (wyświetl historię edycji)

Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa przepraszam, gdzieś mi uciekło. NO3 wysokie strasznie i coś bym kombinował z tym odpieniaczem bo napewno to nie jest normalne że nie tworzy piany od 3 tyg... może przytkała sie rurka pobierająca powietrze, popatrz, przeczyść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz mam AM Miniflotor Napędzany pompą powietrza Pianę robi kostka lipowa

nic sie nie przytkało bąbelki zapierniczają ino że piany jest malutko że do pojemnika nie wlatuje na tydzień to sie tam zbiera ok 2 ml wody w pojemniku na piana


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie robił piany bo widocznie nie było co odpieniać. zacznie, jak wrzucisz miękkie albo jakąś rybę. natomiast no3 jeszcze nie takie makabryczne, więc nie ma co panikować, acz zbijaj. pewnie padły bo... po prostu padły, tak czasem bywa. mogły nawet głodować (mogłydość długo leżeć w sklepie, a w większości-nie wiem skąd brałeś) się specjalnie ślimaków nie dokarmia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy NO2 jesli jest zerowe to NO3 i PO4 Zasolenie, PH i KH


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Krisu ale z tego co pamietam Ty wziąłeś skałę z frachtu.

Woda z działającego zbiornika-rozumiem,że ze sklepu.

Tak więc: skała z frachtu+woda żywa+woda swieża =Dojrzewanie

Koniecznie zrob test na no2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak nie panikował, bo jakby to była wina wody, to padłyby pozostałe.

To że NO3 skoczyło to normalne skoro w wodzie rozkładały się dwa padnięte. A że śmierdziały to normalne - w końcu padlina.

Zejść mogły z wielu powodów

- może już w sklepie były w nienajlepszej kondycji

- może coś z aklimatyzacją nie poszło

- może faktycznie krab je załatawił (tym bardziej że jak przeszedł wylinkę to rośnie i może szukać nowej muszli)

Na chwilę obecną to to co robisz to chyba optimum - podmiana, bakterie o obserwować co z pozostałymi organizmami.

Test na NO3 NH3 na wszelki wypadek dobrze zrobić.

som piszesz sory zamiast przepraszom więc o czym tu godka

riposta pierwyj sort :thumbup:


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krisu ale z tego co pamietam Ty wziąłeś skałę z frachtu.

Woda z działającego zbiornika-rozumiem,że ze sklepu.

Tak więc: skała z frachtu+woda żywa+woda swieża =Dojrzewanie

Koniecznie zrob test na no2

skała z frachtu ale jo ino dokupił ok 2 kg (1szt)

piach był już dojrzały a woda z podmianki załatwił se jo w E-rybce a te 5 l świerzej to jak jo zrobił podmianka.

a co do dojrzewania to chopcy z AQARIO zrobili mi testy wody z mojego baniaka przed zakupem ekipy czyszczącej i powiedzieli że dojrzewanie sie kończy więc moga zacząć wciepywać jo ino kupił testy naPO4 i NO3 bo ni godali że reszta to jak zaczna już ryby i miękasy wkładać

PS ciesza sie że mom swój FAN-CLUB i dziękuja za zrozumienie :thumbsup: Moim skromnym zdaniem to wszyscy powinni szerzyć swoja gwara i obyczaje bo jak nie my to kto ? Potem za 20 lat ktoś sie zapyto kaj są te chanysy kaszuby górole pyry itp i co my odpowiemy że nasi łojcowie i matki nimi byli ?? Niech nasze bajtle też mają coś z dziada pradziada. Co do szkoły to ino z polskiego były słabsze oceny z klasówek ale nadrabiało się innymi wypracowaniami bo nie jest ważne jak piszesz ino co piszesz i co mosz w gowie

JO WOSZ WSZYSTKICH PSZAJA :smiling:


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy: Zasolenie, NO3, PO4, pH, kH i temperatura ;) I tyle starczy na początek.

Edytowane przez Świrek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wyczyszczony poniewaz niektorych strasznie bolalo, ze ktos napisal po "slunsku" i nie dostal ostrzezenia za niepisanie po polsku.

Prosze w takim razie trzymac sie tematu i pomoc @KRISU z jego problemem.

A tych najgorliwszych przypilnuje zeby sami przestrzegali regulaminu.

Pozdrawiam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.