Skocz do zawartości
Payzano

Prośba o identyfikacje - bryopsis???

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednej ze skałek z xenią przytarganej od znajomego rośnie coś co przypomina bryopsis, jeśli tak to jak z tym walczyć.

algi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - Bryopsis.

Podobno da sie z nim walczyc idealnymi parametrami wody i podwyzszonym KH. Temat z magnezem kenta Upadl, poniewaz podobno Jack Kent - tworca receptury - zostal podkablowany przez konkurencje za stosowanie pestycydow bez licencji. W koncu Kent Tech M byl stosowany przez wszystkich do zwalczania Bryopsis a nie do podbijania magnezu (ale to taka plotka z RC)

Julian Sprung w swojej ksiazce o zwalczaniu niechcianych glonow twierdzi, ze Bryopsis w akwarium morskim to normalny etap dojrzewania, a poprawa i stabilizacja parametrow to skuteczna metoda na walke z tym glonem


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja wywalenia skałki nie jest duża, tylko czy xenie z niej da się przenieść czy wywalić całość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ryopsis potrafi byc tez ladne :lol:

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

post-8731-1370991561,07_thumb.jpg

post-8731-1370991646,31_thumb.jpg

post-8731-1370991698,23_thumb.jpg

post-8731-1370991772,95_thumb.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie proszę o prześmieszne komentarze tylko o pomoc, a skoro potrafią być ładne mogę ci wysłać skałkę i za kilka miesięcy wstawisz parę zdjęć jak ci ładnie korale zarosły ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto tu sie smieje, takie mialem i z dojrzewaniem samo zeszlo.

Tez podchodzilem do Bryopsis jak do jakiejs tragedii.

Akwarium to nie tylko cukierkowe zdjecia listrzanka i photoshop.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dlatego zaprzestali produkcji Kent tech m.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslalem ze nie doczekam sie postow prezesa;)

byropsis moze byc ladne ale moze byc i klopotliwe.Jesli jest trzymane na jednej golej skałce bez korali i bez stycznosci z innymi skalkami to wlasnie tak wyglada. No i nie mozemy w nim dlubac, bo sie rozprzestrzeni. Tak pozatym ,to boskie siedlisko dla innych organizmow, ale zauwazylem ze zbiera sie w nim masa detrytusu. Ale przynajmniej parametry sa stabilne:) Jak bede w domu to wrzuce fotki z czasu jak nie zawracalem sobie glowy byropsisem i jak stwierdzilem ze sie go pozbede. Trwalo to 2 miesiące z naprawde duzej "plagi". Oczywiscie w domu oberwalo mi sie za wywalenie zielonego dywaniku z domku Stefana. Kent nie dal rady z powodow wymienionych wczesniej. Dolabella nie jadla go, zebrasoma rowniez. Testy pokazaly ze z osobnikow wprowadzanych tylko jezowiec globulus (inne nie) gustowal w nim. jak Wchodzil na taka gore jak na fotce G.Dyzmy to wygladala jak po polaniu kwasem, specjalnie robilem fotki z przed i po jedzeniu. Miałem tego dosc duzo wiec troszke mi doskwierało tempo ich pracy wiec skaly ktore mogly byc wyciagniete to byly potraktowane szczotka druciana we wiadrze. To nie gwarantuje usuniecia calkowitego bo nawet miale kawaleczki beda odrastac. Miało to na celu usuniecie ilosci biomasy by jezowce tak latwo sie nie najadaly tylko mialy po troszeczke by wiecej lazily po zbiorniku szukajac go. One wrecz gustowaly w nim, szukajac go. Mialem jednego, pózniej dokupiłem dwa i u wszystkich te same zachowanie. Dodam ze mitrax skubie ten glon ale jesli to jest taka gorka jak powyzej u G.Dyzmy to za zycia jej nie obrobi chyba, bo moj podskubywal ale jadal tez inne rzeczy. Co do parametrow to nie wypowiem sie, bo u mnie przez to ze nie "po bożemu" prowadze zbiornik to roznie z nimi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do tematu - coz to? Byropsis? Debresia? Derbesia?

cb39316ca9a5b6cf3ea00780a3632e68.jpg

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.