Skocz do zawartości
hanysek

Mleko w akwrium cyklicznie nie z powodu bakteri ani wódki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zacznę tak:

-akwarium 40x40x40=64L

-oswietlenie 2x24 white/aktynika

-tunze 6015

-coralia nano 900

odpieniacz sk-300

Skała martwa 12-14kg.

LS 4,5kg

Obsada

-chromis x1

-ślimak turbo x2

-ślimak nassarius vibex x2

-krab x1

Witam

Akwa zalane 24.03.2013r wodą 100% z działającego akwa E-rybka Marki

-bakterie probio lane co 7dni przez 1mc

-podmnian brak

-30.04.2013 wpuścilem chromisa 1 sztuka żeby brudził nakupkał żeby była pożywka dla bakterii.\\

-lałem 0,5ml wódki pożywka dla bakterii.

9.05. Woda mleko odstawiłem wódkę, podmiana 20%

wyczytalem gdzieś iż proces działania bakteri startuje po 9 dniach i po 15 dniu widać ich działanie.

Po 9 dniach woda się poprawiala stopniowo po 15 stu dniach lekko mętna do kryształu coś jej brakowało.

Woda prawie krysztal ja dalej nie leje nic do akwa i po 5 dniach znów mleko.

Podsumowując woda znów zmętniała 3-4.06 wlączyłem lampę UV na 2 dni woda super kryształ przez 5-6 dni.

09.06 woda mętna nie widać nic w akwa.

W erybce zakupiłem wodę z akwa podmiana 25litrow + probio 1.ampułka, woda poprawa ale lekko mętna po 2 dniach znow to samo woda mleko skały nie widać.

Zgłupieje nikt nie wie co jest.

Testy

data: 3.05.2013 no2 0,1mg/l no3 50 po4 0,5

data:

11.05.2013 no2 0,1mg na l no3 100 po4 0,03-01 nh3 0

data:

15.05.2013 no2 0,0mg na l no3 40 po4 0,03-01 nh3 0

data:

25.05.2013 no2 0,0mg na l no3 40 po4 0,03-01 nh3 0

data:

11.06.2013 no2 0,0mg na l no3 25 po4 0,03-01 nh3 0

zasolenie 1023-1024

temp 25-26

woda z RO+DI jakby komuś przyszło do głowy zapytać.

Wydaje mnie się iż to zmetnienie może reagować na światło a woda lekko zielonkawa mętna

jakieś porady?

Edytowane przez hanysek (wyświetl historię edycji)

Akwa 70x55x40=154L LR 14kg, LS 9kg, Tunze 6015 x 2, Protein skimmer DIY by Astis, oświetlenie 6x24w, obieg NJ 1700.

Prowadzone na ZEOVIT.

CUBE 154L

RoTQ7D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego myslisz ze to nie z powodu bakterii ? ja wlasnie na to stawiam , zrob podmiane na swierzej solance nie kupowanej ze sklepu i nie lej pozywki , sam napisales ze jak zapodales uv to woda sie poprawila , to chyba jasne ze lampa wybila czesc bakterii , i woda sie klaruje , jesli woda bylaby zielona to mialbys zakwit fito , jak masz baniak 64L a ty podmianiles prawie 50% wody ze sklepu i dales jeszcze prodibio a to jest kolejna pozywka dla bakterii.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego myslisz ze to nie z powodu bakterii ? ja wlasnie na to stawiam , zrob podmiane na swierzej solance nie kupowanej ze sklepu i nie lej pozywki , sam napisales ze jak zapodales uv to woda sie poprawila , to chyba jasne ze lampa wybila czesc bakterii , i woda sie klaruje , jesli woda bylaby zielona to mialbys zakwit fito , jak masz baniak 64L a ty podmianiles prawie 50% wody ze sklepu i dales jeszcze prodibio a to jest kolejna pozywka dla bakterii.....

Podmiane na świerzej też robiłem jest to cykliczne mętnienie możę skała coś oddaję do wody?


Akwa 70x55x40=154L LR 14kg, LS 9kg, Tunze 6015 x 2, Protein skimmer DIY by Astis, oświetlenie 6x24w, obieg NJ 1700.

Prowadzone na ZEOVIT.

CUBE 154L

RoTQ7D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiane na świerzej też robiłem jest to cykliczne mętnienie możę skała coś oddaję do wody?

Po UV woda kryształ 5 dni dlaczego zmetniała? a bakterii ni lałem.

Edytowane przez hanysek (wyświetl historię edycji)

Akwa 70x55x40=154L LR 14kg, LS 9kg, Tunze 6015 x 2, Protein skimmer DIY by Astis, oświetlenie 6x24w, obieg NJ 1700.

Prowadzone na ZEOVIT.

CUBE 154L

RoTQ7D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa uv zabija bakterie , te zle i te pozyteczne niestety tez , w twoim przypadku zadzialala idealnie bo pozbyles sie nadmiaru bakterii i dlatego woda zrobila sie krysztal , nie mozesz teraz lac zadnych pozywek dla bakterii i robic sobie podmiany 10% raz na tydzien , czyli jakies 6l . masz wysokie no3 i to tez jest tego wina ale jak zaczniesz znow lac wodke to bedzie jeszcze wiekszy problem , pamietaj ze ryby tez musisz karmic a jesli przesadzisz to rosnie min no3 , to ze wystartowales na wodzie z dzialajacego baniaka to nie znaczy ze nie miales dojrzewania a od razu zaczales podawac wodke , niepotrzebnie , trochu pozywki jest ok ale 0,5 ml wodki to trochu duzo jak na taki baniak , na spokojnie , zrob sobie jutro podmianke na swierzej solance i tak co tydzien , musi sie poprawic , jaka byla ta martwa skala i jak ja przygotowales przed daniem do baniaka moczyles ja itp ?

ps , jedna ampulka prodibio jest na 1000L :p

Edytowane przez qba25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałę szuru buru szczotką w ro/di moczyłem tydzień.

A nie powiedziałeś dlaczego :

Po UV woda kryształ 5 dni dlaczego zmetniała? a bakterii ni lałem?

Edytowane przez hanysek (wyświetl historię edycji)

Akwa 70x55x40=154L LR 14kg, LS 9kg, Tunze 6015 x 2, Protein skimmer DIY by Astis, oświetlenie 6x24w, obieg NJ 1700.

Prowadzone na ZEOVIT.

CUBE 154L

RoTQ7D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć jakieś zdjęcie,

ile masz glonów w akwa? takich długich zielonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2xci.jpg

Przed woda lekko metna cyjano akwarium zaciemnione na 2 dni zniklo pojawiło się i to foto przed odessaniem.

4no5.jpg

na tym foto widać, woda nie kryształ.

Stan obecny po podmianie wody na wode z działającego bez lania bakterii woda zlana z akwa wlana do innego akwa i wyjęta skała przełożona do zlanej wody, dla testu czy to ona nie jest przyczyną.

h4uc.jpg

o3q7.jpg

Cyjano odessane mam zamówiony chemiclean ale go nie daję żeby nie pogorszyć sytuacji.

Edytowane przez hanysek (wyświetl historię edycji)

Akwa 70x55x40=154L LR 14kg, LS 9kg, Tunze 6015 x 2, Protein skimmer DIY by Astis, oświetlenie 6x24w, obieg NJ 1700.

Prowadzone na ZEOVIT.

CUBE 154L

RoTQ7D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie... a nie moczy się panu gdzieś ta płyta pilśniowa ??? z korony ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(.....)

ps , jedna ampulka prodibio jest na 1000L :p

Dawkowanie jest takie:

akwaria 120l-1000l 1 ampułka co 15 dni. Nie jest to dawka na minimum 1000l i nie powinno się tej dawki dzielić tak jak niektórzy robią, producent wtedy nie robiłby tak kłopotliwych opakowań. Do akwarii poniżej 120 l jest wersja nano.

Edytowane przez LukaSS (wyświetl historię edycji)

xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawkowanie jest takie:

akwaria 120l-1000l 1 ampułka co 15 dni. Nie jest to dawka na minimum 1000l i nie powinno się tej dawki dzielić tak jak niektórzy robią, producent wtedy nie robiłby tak kłopotliwych opakowań. Do akwarii poniżej 120 l jest wersja nano.

i nie zmienia to faktu ze pozywki mialy od groma i jeszcze wczesniej wodka do tego w swierzo odpalonym baniaku ,,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywal UV

nie lej bakterii a tym bardziej pozywki

ogranicz swiecenie 3-4 godz. dziennie (co kilka dni wydłużaj)

narazie nie rób podmian, szczególnie na wodzie z działającego zbiornika.

i nic nie rób najlepiej, uwupełniaj tylko wode i tak przez miesiąc, później pogadamy...

to taka dobra rada ode mnie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tak zrobię.

UV już dawno wywalona.

Edytowane przez hanysek (wyświetl historię edycji)

Akwa 70x55x40=154L LR 14kg, LS 9kg, Tunze 6015 x 2, Protein skimmer DIY by Astis, oświetlenie 6x24w, obieg NJ 1700.

Prowadzone na ZEOVIT.

CUBE 154L

RoTQ7D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mineło 5 dni świecę 4 godziny dziennie dolewam tylko odparowaną wodę i zero poprawy.


Akwa 70x55x40=154L LR 14kg, LS 9kg, Tunze 6015 x 2, Protein skimmer DIY by Astis, oświetlenie 6x24w, obieg NJ 1700.

Prowadzone na ZEOVIT.

CUBE 154L

RoTQ7D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tam mi też się tak robiło ale tylko jak zaczeły mi glony schodzić to robiła sie taka kalna :) ale zeszła mi po 2 dniach nic nie dozowałem nic nie dolewałem tylko to co pisało na bakteriach :)


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanysek, podczas dojrzewania mojego zbiornika też miałem takie cyrki i pomogło mi zaaplikowanie węgla do wody. Po 4-5 dniach z mleka miałem wodę kryształ. Na twój litraż dałbym 100g dobrego węgla, a nawet 150g :) Nie masz za wiele życia narazie więc taka dawka uderzeniowa powinna pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak sytuacja w baniaku? poprawilo sie juz cos? probowales cos zrobic jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny zakwit fitoplanktonu w baniaku

Najlepiej nie świecić

Dołożyć wrotke

Wyjąć zycie bo moze zostac zaduszone i zjedzone

Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze luft fito pięknie rośnie.

Masz zachwianie systemu (normalne w początkowej fazie dojrzewania) które objawia się nadmiernym rozwojem najprostszych form życia (fitoplankton) przy braku odbiorców (zooplankton) - skała martwa

Dodaj trochę LR to wprowadzisz do baniaka widłonogi których pożywieniem jest fito. Nie mówiąc już o dzikich gąbkach i reszcie życia które stanowi podstawę ekosystemu.

Może i jestem w tej materii ortodoksem ale zbudowanie stabilnego ekosystemu ręcznie (na suchej skale) i próba kontrolowania tego co się wprowadza do baniaka i wszystkich zależności jest arcy trudne więc najprościej iść sprawdzoną drogą czyt. - LR.

Po prostu podchodzę z pokorą że natura (po milionach lat ewolucji) lepiej wie jak te wszystkie zależności poukładać i sama dąży do równowagi, a zadaniem akwarysty jest tylko dać jej możliwości i za bardzo nie przeszkadzać ;)


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie - dodałam bakterii i woda zrobiła mi się biała. Po chemiclean (miałam cyjano) również dałam bakterie i woda zielona - dosłownie zielona ciecz, nic nie było widać. Bałam się o życie w baniaku, myślałam nawet o likwidacji. Pomogła uv - u mnie 36w na 240 l przez 3 -4 dni - woda po tym zabiegu kryształ. Bakterii już nie dodawałam ;) Po jakimś czasie, chyba po 2 tygodniach znów zaczynała się robić mętnawa, więc uv znów na dobę i od tego czasu mam spokój.

Sama zastanawiałam się nad lampą uv, różne są zdania. Po swoim akwarium widzę, że działa i to jeszcze jak :)

Luft pisze o wyjęciu korali - ja nie miałam gdzie ich przełożyć. Troszkę zmarniały, ale po 2-3 tygodniach wróciły do formy sprzed plagi. Jedynie malutka szczepka sarco "zaginęła" - ostatnio ją znalazłam w skałach i też zaczyna się regenerować. Nie odnotowałam strat.

Edytowane przez Agnieszka S (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze Panowie szkoda że tak późno po 1,5mc walki straciłem ochotę i siłę w e-rybce ręce rozłorzyli a ja wstawiłem to co zostalo do baniaka 27l odessałem, piasek i moje 64l na nowo zalałem po 2tyg. w baniaku 27l woda kryształ ale lekko zielona.

Pośpieszyłem się o 14dni.

Następnym razem napiszę do LUFTA odrazu dzięki.


Akwa 70x55x40=154L LR 14kg, LS 9kg, Tunze 6015 x 2, Protein skimmer DIY by Astis, oświetlenie 6x24w, obieg NJ 1700.

Prowadzone na ZEOVIT.

CUBE 154L

RoTQ7D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę

Może nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że twoje kłopoty to efekt zbytniego "grzebania" w akwarium.

Patrz u mnie: 30L kostka ponad 5 tygodni temu zalana, martwa woda (podałem jedynie z 30 ml żywej wody z mojej morskiej 5tki , martwa skała, zero kupczych bakterii.

Efekt (jak na razie) - woda kryształ, pojawiło się trochę brązu na skałach i szybach ( na zdjęciu widoczny mocniej) który ustępuje i troszkę gustownej zieleni :).

Na jednej z mniejszych skałek plama fioletu, to pewnie sławne cyjano, być może pojawiło się dlatego, że podczas przygotowywania suchej skały poświęciłem tym małym kawałkom mniej czasu. Nie miało w ogóle ich być w zbiorniku, w ostatniej chwili zmieniłem zdanie.

Nie wiem czy ten mój systemik w pewnym momencie nie eksploduje jeszcze problemami, ale jak na chwilę obecną przebiega wszytko mniej więcej delikatnie i nie ma gwałtownych zmian, obserwując zbiornik to się po prostu czuje co się z nim dzieje i z jakim nasileniem.

Daj zbiornikowi czas na dotarcie się i nie nie lej żadnych świństw bo zamiast akwarium będziesz miał bagienko i same kłopoty. Jak to ktoś niżej zauważył natura sama powinna się odnaleźć. TO moja skromna rada, być może warta choć by przemyślenia :).

Mały pogląd jak to u mnie wygląda po 5 tygodniach "na sucho" :)

post-11451-0-40145100-1374481491_thumb.jpg

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam akwa wychodzi na prostą woda jest jescze lekko zielona.


Akwa 70x55x40=154L LR 14kg, LS 9kg, Tunze 6015 x 2, Protein skimmer DIY by Astis, oświetlenie 6x24w, obieg NJ 1700.

Prowadzone na ZEOVIT.

CUBE 154L

RoTQ7D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem zarzegnany około 1mc temu wlałem wrotki + troszkę żywej skały bo tamyen uklad skały mnie się nie podobał i jest git.


Akwa 70x55x40=154L LR 14kg, LS 9kg, Tunze 6015 x 2, Protein skimmer DIY by Astis, oświetlenie 6x24w, obieg NJ 1700.

Prowadzone na ZEOVIT.

CUBE 154L

RoTQ7D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.