Skocz do zawartości
adam_s

Mandaryn(ka) - prawdopodobnie zagazowana

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy moi nie znalazłem takiego przypadku na forum więc zakładam temat:

Dwa tygodnie temu zginął samiec mandaryna ;-( Teraz panienka która została pływa pod listwą podłużną na górze baniaka odwrócona do góry brzuchem. Wyłowiłem ją w celu izolacji ale to był niedobry pomysł. Jej brzuch był narażony na wyschnięcie. Wygląda jak zagazowana. Zdążyłem jej cyknąć fotkę i wpuściłem z powrotem do akwarium. Jeszcze niedawno pływała z pogryzionymi płetwami, ale normalnie.

Nadmienię dodatkowo, że dwa dni temu witałem się rano z borsukiem jak wpadłem do pracy o ósmej. O dziesiątej zauważyłem go martwego na piachu. Już ślimaki i rozgwiazdy go szabrowały.

Nie wiem czy łączyć te sytuacje w całość? Chciałbym urtować moją panią mandaryn. Ma ktoś jakiś pomysł?

mandaryn.JPG

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posocznica raczej, zapalenie pęcherza pławnego nie przybrało by aż takich drastycznych rozmiarów. Musisz mieć jakieś bakterie w wodzie lub pokarmie.

Dla rybki to nie wiem co zrobić a by jej się polepszyło.

Słodkowodne to na chilę do nadmanganianu potasu się wsadzało na chwilkę. Ale tutaj nie wiem co zrobić...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy posocznicy to by nie miała takiej dobrej formy, ale mogę się mylić w stwierdzeniach.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank zeby nie schla pomoze zrobienie z peta podziurawionego i wsadzonego w piach klateczki. Wtedy nie bedzie miala kontaktu z powierzchnia wody. Jak nie mam mozliwosci kwarantanny to rybki w tym stanie niestety wysylam droga nemo do oceanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to zabrzmi makabrycznie ale kiedyś miałem identyczny przypadek w słodkim akwarium gdzie identyczną przypadłość miała samiczka tropheusa duboisi po awanturze z samcem. napompowany brzuch ciągnący do góry miała przed trzy miesiące. nauczyła się żyć w ten sposób jeść itd. po trzech miesiącach zrobiłem mały zabieg chirurgiczny za pomocą igły. rybka przeżyła i miała się ok aż do likwidacji akwarium. z tego co wiem u nowego właściciela też wszystko było ok.

A jeżeli chodzi o przyczynę to może wpływ miał pokarm np wcześniej rozmrożony a następnie zamrożony. bąbel powietrza wcale nie musi być w pęcherzu pławnym tylko np w jelitach i dlatego rybkę obraca do góry nogami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

espumisan zapodac :)

a powaznie jak radzi warszawiak. kapiel w nadmanganianie potasu. pol tabletki na 10l wiadro. ryba do wiadra na 2-3min lub krocej jesli zacznie ciezko oddychac.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wedkuje to przy wyciaganiu sandaczy z dużej głębokości tez im sie pompowal pęcherz plawny. Co im pomagało to moze lekko makabryczne ale przebicie go igłą sprawia, ze ryba bez problemu przyzywa. Jednak gdy ryby były wupuszczane bez przebicia to ginely plywajac do góry brzuchem.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyje?

A tak na marginesie. Ile żyją mandaryny w akwarium?

Miałem marmurkowe (2) i każdy z nich przeżywał około 8 miesięcy i schodził bez przyczyny i żadnych objawów.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do apteki po nadmanganian potasu.

Zrób roztwór i zafunduj jej 2-3 minutową kąpiel. Chyba że kupisz jakiś środek antybakteryjny.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.