Skocz do zawartości
nanorafa

DIY sterownik dwu (lub więcej) kanałowy lampy LED

Rekomendowane odpowiedzi

Tak,coś takiego

Kurcze, ale trza dodatkowy programator.

Ja mam wszystko schowane w lampie i byłoby z tym ciężko.

Przed twoją odpowiedzią wyedytowałem post. Widziałem gdzieś przekaźniki pod arduino ze zwłoką czasową.

Tylko nie wiem czy da się go ustawić zwłokę/opóźnienie na wyłączenie tak aby się rozłączał po jakimś czasie od zaniku stanu wysokiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by sterować to stanem niskim. Tylko trza pamietać o zmianach w arduino- troche niewygodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by sterować to stanem niskim. Tylko trza pamietać o zmianach w arduino- troche niewygodne

A gdyby zastosować przekaźnik bistabilny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. Te które miałem można bylo ustawic dowolnie - NO/NC ,sterowanie stanem niskim lub wysokim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie poprawiam kod pod obsługę przekaźników i bluetooth. Problem nie włączenia t5 po zaniku zasilania wychodzi z tego iż po wlaczeniu arduino rozjasnia się stopniowo każdy kanał. Przekaźniki są sterowane na 100% ale przez 60 sek dochochi do tego 100%. Wystarczy parametr "#define RUMP_POWER_BREAKDOWN 60" zmienić na 1 i to działa. Niestety nie mamy wtedy płynnego rozjaśniania po zaniku zasilania.


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie poprawiam kod pod obsługę przekaźników i bluetooth. Problem nie włączenia t5 po zaniku zasilania wychodzi z tego iż po wlaczeniu arduino rozjasnia się stopniowo każdy kanał. Przekaźniki są sterowane na 100% ale przez 60 sek dochochi do tego 100%. Wystarczy parametr "#define RUMP_POWER_BREAKDOWN 60" zmienić na 1 i to działa. Niestety nie mamy wtedy płynnego rozjaśniania po zaniku zasilania.

O widzisz.

Muszę sprawdzić.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję autorowi, i mnie zmusił do działania ;-)

Jeszcze w fazie budowy

Trzy kanały, dwa termometry i dwa wentylatory (radiator i woda)

Alarm temperatury na buuzerze

Jak skończę to wrzucę więcej info i skecz

post-24999-0-87828000-1432618603_thumb.jpg

post-24999-0-06628600-1432618617_thumb.jpg

Edytowane przez melloon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję autorowi, i mnie zmusił do działania ;-)

Jeszcze w fazie budowy

Trzy kanały, dwa termometry i dwa wentylatory (radiator i woda)

Alarm temperatury na buuzerze

Jak skończę to wrzucę więcej info i skecz

Super wygląda. Czekam na wsad do arduino bo konfiguracja jest niemal identyczna jaką chcę mieć. Tylko ja będę przerabiał na wyświetlacz TFT 1.8 po softwarowym SPI (tylko wtedy się wszystko zmieści na UNO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie poprawiam kod pod obsługę przekaźników i bluetooth. Problem nie włączenia t5 po zaniku zasilania wychodzi z tego iż po wlaczeniu arduino rozjasnia się stopniowo każdy kanał. Przekaźniki są sterowane na 100% ale przez 60 sek dochochi do tego 100%. Wystarczy parametr "#define RUMP_POWER_BREAKDOWN 60" zmienić na 1 i to działa. Niestety nie mamy wtedy płynnego rozjaśniania po zaniku zasilania.

Sprawdziłem dopiero teraz, ale niestety u mnie nic to nie pomogło.

Po zmianie parametru z 60 na 1, T5 nie włączą się po zaniku zasilania a ledy się rozjaśniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest komplikacja, nie wystarczy nasadzić "shielda LCD" na ardunio, trzeba poprzekładać "kabelki" żeby odpowiednio podłączyć to LCD.

// LiquidCrystal lcd(8, 9, 4, 5, 6, 7); <- tak LCD był podłaczony w poprzedniej wersji

LiquidCrystal lcd(8, 12, 4, 2, 6, 7); <- teraz trzeba to podłaczyć w ten sposób. Jak widać pierwszy pin LCD pozostaje jak był w pinie 8 arduino. Drugi pin LCD trzeba przełożyć z 9 na 12 , oraz czwarty z 5 na 2.

Uwaga przy "nasadzaniu" LCD na arduino podłączaliśmy się też do pinu nr 10 (przez który można było sterować jasnością LCD), teraz trzeba zadbać o to, aby pozostał on niepodłączony do LCD, ponieważ będzie wykorzystywany jako z kanał PWM.

Witam Panów,

wiem, że sprawa trywialna, ale czy ktoś mógłby pokazać mi schemat jak połączyć w tym układzie shield LCD z arduino?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim.Mam problem ;-( złożyłem lampę na chipled 30W jeden drivery mam ldd 1000h problem jest taki,że dioda zaczyna mrugać po przekroczeniu 40%.Jest tak do 100% po kliku minutach gaśnie?Zegar wskazuje poprawny czas.Po odpięciu synału pwm led świeci pełną mocą.Aktualnie podczas rozjaśniania gaśnie.W ustawieniach czas trwania na ile ma być ustawiony,czas ściemniania?

JAkby ktoś wysłał numer tel na PW zadzwonię :smiling:

Edytowane przez roofii1 (wyświetl historię edycji)

Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie walnięty driver


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmienię ale driver nówka

Led mruga w przediale mocy od 48%-98% przy 100% świeci normalnie

Podmieniłem driver jest to samo.Driver wykluczony.może wstawić jakiś opór czy coś?


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze masz podłączoną masę LED do masy arduino, może coś tam nie styka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze masz podłączoną masę LED do masy arduino, może coś tam nie styka.

Sprawdzałem kilka razy połączenia.Tak jak napisałem świeci poprawnie w innych zakresach

2249f845044d2df9m.png tak na szybko


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ok moze arduino jest walniete, probowales uzyc innego pinu arduino do sterowania pwm?

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pamce (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.mam przypisane dwa kanały RB ~3wyj pwm,wite ~11 wyj pwm.Na obydwu jest tak samo od 48%-98% jest pulsowanie takie mrużenie.Na pozostałe zakresy są ok

Edytowane przez roofii1 (wyświetl historię edycji)

Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za dioda masz jakiś link ?

arduino jest zasilane z osobnego zasilacza ?

Sprawdź spadek napięcia przy rozjaśnianiu.

Edytowane przez ThoOma (wyświetl historię edycji)

425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za dioda masz jakiś link ?

arduino jest zasilane z osobnego zasilacza ?

Sprawdź spadek napięcia przy rozjaśnianiu.

Arduino ma osobne zasilanie z usb 5v.diodę później wrzucę z alle.... Od leleszka


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem był prawdopodobnie zasilacz.Teraz ustawiam czas ściemniania i rozjaśniania.Jaki ustawić czas trwania?Obliczacie adekwatnie do czasu start-stop?U mnie ściemnianie następuje zbyt szybko


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.Dzięki :thumbup:


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czas trwania ? np 10h = 600 minut i tyle razy trzeba "kliknąć" ...

ściemnianie np 40 min

A nie jest tak, że przyciski lewo-prawo, lub góra-dół (nie pamiętam które) podbijają co 10? Więc byłoby tylko 60 kliknięć. LOL


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ano nie jest ... przynajmniej nie było jak próbowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być :)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.