Skocz do zawartości
nanorafa

DIY sterownik dwu (lub więcej) kanałowy lampy LED

Rekomendowane odpowiedzi

Kanał - moc min na 0. Wyłączy si3 o godz. Podanej jako stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na min 0, niestety ale diody się delikatnie świecą.

OK gasną ale totalne wygaszenie trwa z 10 sekund.

WIem że driver ma OFF, ale nie chciałem dodatkowych pinów wykorzystywać.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te drivery tak mają. Mi też delikatnie świecą. Żeby było śmieszniej - nie wszystkie i nie zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mierzyliście ile wat biorą wasze lampy ?

Ja na razie mam podłączone 2x10 wat mix 6rb 3cw, i 6x 1wat = 26 wat.

kanal 1 10w szeregowo,

kanal 21w szeregowo.

drivery ustawione na 1050mA.

10 watówki docelowo wymienie na kilka 140000k i RB osobno, dla mnie mix za niebiesko.

Zasilacz 24V 6,5A impulsowy meanwell rs-150-24.

Lampa bierze w obecnej chwili 58wat.

Zauważyłem że jak PWM ustawie na 50% to wtedy mam 27Wat, im wyzej pwm tym szybciej przybywa watów.

Co myślicie o nocnym ?? bije się z myślami czy mi to potrzebne.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli upierasz się się co do nocnego oświetlenia to u mnie 2 nitki niebiekich wysterowanych na 1%

12szt 3w ledwie świecą. Natomiast 3sz uv na 1% to prawie zerowe światło.

Tak więc zbędne jest montowanie kolejnych diód dla oświetlenia nocnego. Można to osiągnąć tym co masz

w lampie. Rybą światło w nocy jest zbędne bo mają linię boczną, a korale przy symulowanym księzycu

mogą się rozmnażać płuciowo co też jest niepożądane. Pozostają więc tylko względy estetyczne dla naszych oczu.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki, kanał niebieski 1% i pozamiatane :)

A sprawdzaliście ile ledy mają wat a ile faktycznie bierze lampa ??

Bo u mnie 30w ledow bierze 58wat z sieci. A docelowo chce dolozyc do 100-120wat ledow.

Ale np dołożenie led 1w do tych 30 powoduje zwiekszenie na 59wat.

W lampie będą 3 kanały:

kanal 1 ledy 10wat

kanal 2 rb

kanal 3 cw.

Do którego kanału najlepiej dołożyć UV ?? Mam też 2 różowe. Zastanawiam się czy do białego czy niebieskiego kanału ??

W ogóle podoba mi się akwarium:

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2395693&page=2

Lampa led + t5. Jak myślicie jak dobrać kolory ledów i jakie t5 aby osiągnąć taki efekt, bardzo mi się podoba ta różowa poświata.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do uv to mają one 350 - 750 mA więc zasadniczo prądowo nie pasują ani do białych (1500mA) ani do niebieskich (1000mA).

Najlepiej zastosuj dodatkowy driver i po kłopocie.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo UV 5W...

uv 5w ma 500 mA więc dalej d*p..... zostaje driver.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupił ktoś z Was moduł główny z tej aukcji: http://allegro.pl/arduino-uno-r3-atmel-atmega328-klon-avr-najtaniej-i4878649969.html ? Dzisiaj takowy dostałem. Po podłączeniu zasilania zamiast mrugającej jednej diody, ciągle dwie świecą na czerwono: L i ON . Gdy załaduję szkic, na dole pojawia się, że Ładowanie zakończone pomyślnie, niżej wielkość binarna szkicu, a jeszcze pod tym: avrdude: stk500_getsync(): not in sync: resp=0x00 . Niby podczas ładowania dioda powinna mrugać, ale nic takiego nie ma miejsca. Po zakończeniu ładowania również nic się nie dzieje. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w Arduino IDE masz wybrany zły model płytki lub zły port Com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym był problem. Musiałem wgrać odpowiedni sterownik z jakiejś chińskiej strony, potem kilka zmian w programie i wszystko gra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu dostałem paczkę z chin i własnie zbudowałem sterownik na UNO i chciałem zaoszczędzić na połączeniach, wiec postanowiłem zrobić połączenie LCD na szynie I2C, korzystając z innych projektów wykorzystujących własnie takie podłączenie wyświetlacza.

Jestem kompletnym laikiem (dwa dni się tym bawię ), jeśli chodzi o programowanie i arduino wiec zakładam, że za bardzo namieszałem w programie. Wszystko co robiłem, to z przykładów z Youtuba i tu kończy się moja wiedza.

Pierw miałem kłopot z podświetlaniem samego LCD, a później stało się to, że program się zawiesza po kilku minutach i na LCD są same krzaczki.

Robił już ktoś taka wersje na I2C ? Może ktoś pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup po prostu 3 drivery z 3 linka. W 1 aukcji jest napisane 1W 350A, to jak chcesz podpiąć te kanały czerwone i niebieskie ?? na każdą diodę 1 driver ?? bez sensu.

Kup 3 drivery z 3 aukcji.

driver 1 - 2x czerwone - szeregowo - 350mA

drvier 2 - 3 x niebieskie - szeregowo - 350mA

driver 3 - 9x biale. 3 paski po 3 diody - 1050mA

łącznie 1750mA.

A driver z ebay jest zły?

Różnica w cenie jest znaczna dla mnie. Mając driver, muszę dobrać rezystor do podłączeni led, czy bezpośrednio do drivera podłączam diody bez rezystora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A driver z ebay jest zły?

Różnica w cenie jest znaczna dla mnie. Mając driver, muszę dobrać rezystor do podłączeni led, czy bezpośrednio do drivera podłączam diody bez rezystora?

Diody bezpośrednio pod driver. Rezystory się daje jeśli nie ma drivera.

Powinien też być OK, na allegro znajdziesz w podobnej cenie:

http://allegro.pl/driver-p4115l-led-100ma-300ma-450ma-600ma-pwm-lin-i4999378349.html


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki autorowi postu mam uruchomiony sterownik na arduino Mega .

Trzy kanały led i cztery przekaźniki + czujnik temperatury

Projekt adoptowany jest do akwarium roślinnego , ledy białe , czerwone i niebeskie a kanały chłodzenie led, nawozy, co2 i wyłącznik zasiania.

Podoba mi się ta wersja. Próbuję ją załadować do Uno, ale popełniam jakiś błąd. Na wyświetlaczu mam krzaki. Oczywiście zmieniłem ustawienia pinów w programie. Niestety poznaję dopiero arduino i c więc pewnie popełniam głupi błąd.

Drugie pytanie dotyczy innych wersji (programów).

Czy normalne jest odświeżanie ekranu (mignięcie) co sekundę? Czy to również mój błąd?

Jeśli to normalne i czy można odświeżać rzadziej lcd, wyrzucając oczywiście sekundy z zegara?

edytowałem bo:

Znalazłem swój błąd. Nie poprawiłem w kodzie wszystkich pinów wejściowych. Niestety dalej mam jakieś błędy.

Edytowane przez pkucaba (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najnowsza wersja (w pierwszym poście) ma odświeżanie zegara co minutę (lub w miarę potrzeb), więc już nie mruga :)

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskie pokłony autorowi za założenie tego wątku.

Złożyłem całość, narazie tylko na płytce stykowej, i co? działa!!! :)

Zmontowałem to na LCD-ku 20x4, zmodyfikowałem nieco ekran startowy i wyłączyłem w sofcie wentylator po to aby czujnik temp. pokazywał temp. radiatora.

Satysfakcja gwarantowana :).

Muszę teraz wszystko z ledami i zasilaczami poskładać w całość i stworzyć z tego lampę.

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawię pwm na 1% dla kanalu niebieskiego jako noce to czy jest to bezpieczne dla diod ??

Zauważyłem że wtedy migają, stabilnie świecą dopiero od około 15%.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli jest ktoś zainteresowany Arduino Mega z dotykowym LCD to mam taki zestaw na pozbyciu (aktualnie wgrany soft od sterownika STILO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robertww Priv


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu doszła do mnie paczka z chin

zdj%C4%99cie%2B1.JPG

dopiero w ten wekened działałem w tej sprawie:

zdj%C4%99cie%2B3.JPG

mam

zdj%C4%99cie%2B5.JPG

zdj%C4%99cie%2B4.JPG

Przypominam:

chcę podłączyć led do Arduino na 3 kanały

-kanał niebieski 3 diody -driver

- kanał czerwony 2 diody -driver

- Kanał biały 13 diod - Driver

Zasilacz 12V 1A i 12V 2A. może kupie kiedyś zasilacz 12V 3 A.

Możecie mi poradzić jak to optymalnie połączyć?

teraz ma tylko połączony kanał niebieski 3 diody w szeregu i kanał czerwony 2 diody w szeregu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.