Skocz do zawartości
nanorafa

DIY sterownik dwu (lub więcej) kanałowy lampy LED

Rekomendowane odpowiedzi

+ musisz jeszcze połączyć masy ("-") obu zasilaczy.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ musisz jeszcze połączyć masy ("-") obu zasilaczy.

Dzięki za odpowiedzi, chyba ogarnę plontaninę kabli, bo sterownik będzie pod akwa w szafce.


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko odnośnie sterowania modułem wykonawczym, ale innym niż MEAN-WELL

Czy da się jakoś wysterować MOSFET-a, tak żeby był kluczowany z Arduino ? Rozumiem ze potrzebny jest przetwornik PWM - DC

Edytowane przez MarekT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam drivery buckpuck 3021 których pwm działa na odwrót - zamiast ściemniać u mnie rozjaśnia i zamiast wyłączać na noc pali pełną mocą.

mógłby mi ktoś pomóc i powiedzieć co pozmieniać kodzie by działało to na odwrót? jak sam grzebie to zawsze coś się wykrzaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odpaliłem Stilo. Aby wyświetlacz działał musiałem olać rezystory.

Tomek problem rozwiązany to nie wina wersji arduino tęż dzięki za pomoc

opaliłem STILO po lekkich męczarniach dzięki Darkowi błąd biblioteki DallasTemperature zamieniłem na inny i jest ok.

Sterownik godny polecenia!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też lata jak lala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych !!!!!

Jeśli macie wyświetlacz tft

Nigdy nie ładujcie do jednego peszla kabli sterujących lampą

i kabla zasilającego lampę bo będzie problem !

Sprawdzone w praktyce.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych !!!!!

Jeśli macie wyświetlacz tft

Nigdy nie ładujcie do jednego peszla kabli sterujących lampą

i kabla zasilającego lampę bo będzie problem !

Sprawdzone w praktyce.

A jeśli przewód jest w ekranie ?

Edytowane przez zoolotex (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem 3 niezależne złącza używając gniazd i wtyków mikrofonowych (gniazda mic338 oraz mic336 i wtyki mic328 oraz mic326,

- 8pin na kabel zasilający (dwa zasilacze z wyjściami ++ i --),

- 6pin na sterowanie oświetleniem (używam 4 kanalów, jeden w rezerwie jak bym chciał coś dołożyć i ostatni na oświetlenie nocne w niedalekiej przyszłości)

- 6pin na inne pierdoły typu temperatura radiatora i sterowanie wentylatorów).

Arduino poza lampą przykręcone do szafki a wyświetlacz na taśmie 40-pinowej zamontowany na koronie. foto dopiero jak zaleje akwarium i dopieszczę kosmetykę


100/40/50h sump 90/39/45h obieg: jebao dc3000. cyrkulacja: 2x rw8.

RO PS1000int, reaktor bp twistman lampa diy 170W led + 2x39W t5

Robi się: 145/70/50h sump 98/60/40h, obieg: jebao dct12000, cyrkulacja 2x rw8 + 10x loc line 1/2" w około akwarium, odpieniacz RO PS3000 na pompie dct6000, reaktor bp twistman, reaktor wapnia twistman, światło ATI Sunpower 8x54 + 2x54W led RB, dopełnieniem sterowania jest Apex w wersji gold... C.D.N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie idzie do mnie z chin:

Kanał 1 - czerwony

2x dioda 565-560nm

Kanał 2 -niebeski

1x dioda 400-405nm

2x dioda 450-455nm

Kanał 3 -"biały"

13x diody 12k-15k

Mam zasilacz 12V 2A

Jakie dokupić drivery?

Jak to wszystko połączyć, tak aby obsłużył to zasilacz 12V 2 A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na komórce nie sprawdze,ale ilu W te led?

Zasilacz 2A to tylko 24W....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę wszystkie diody są 3 - 3,8V 350mA.

Różnie to bywa ale przy 3V mogą słabo świecić, więc jeśli będą potrzebować większego napięcia uda ci się podłączyć max 3 szt. w stringu.

2A = 5 stringów po 3 diody = 15 diod.

Ty ich łącznie masz 18 więc nie da rady, chyba że uda ci się podłączyć po 4 w stringu, ale mogą słabiej świecić.

DO tego zakładając że kupisz drivery step-down (a chyba większość taka jest), które wymagają większego napięcia na wejściu niż na wyjściu, np. ja kupiłem u Darelteka 5A driver, żeby podłączyć diodę 10wat 10V muszę dać przynajmniej 15V żeby to dobrze świeciło. Więc raczej nie uda ci się 4 diod podłączyć.

Zmień zasilacz. Np. tu masz tani i w miarę zasilacz:

http://delta-polska.pl/pl/p/Zasilacz-modulowy-Delta-Electronics-PMT-24V150W1AA-24V-6.5A-156W/29

@Komarek, to są LED 1W.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak koledzy pisali wcześniej zasilacz 24v około 100w.

drivery http://allegro.pl/pr...4992637376.html

Do tego kup radiator do led http://allegro.pl/ra...4919304771.html

Jak chciałeś tanie chińskie ledy to polecam te http://led-byt.pl/pl/c/Diody-1W-3W/83

Edytowane przez pinki (wyświetl historię edycji)

acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ledy na allegro po 1 zł 6500k świecą super . do tego profile z kloszem . Ledy wysterowane 250mA przy 300mA profile gorące więc trzeba by radiatory na nie dołożyć . Zasilacz montażowy 12v 15A z regulacją napięcia . Ledy struje tranzystor npn a tranzystorem Arduino. Będę miał trochę czasu wstawie zdjęcia.

Edytowane przez shoker (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę wszystkie diody są 3 - 3,8V 350mA.

Różnie to bywa ale przy 3V mogą słabo świecić, więc jeśli będą potrzebować większego napięcia uda ci się podłączyć max 3 szt. w stringu.

2A = 5 stringów po 3 diody = 15 diod.

Ty ich łącznie masz 18 więc nie da rady, chyba że uda ci się podłączyć po 4 w stringu, ale mogą słabiej świecić.

DO tego zakładając że kupisz drivery step-down (a chyba większość taka jest), które wymagają większego napięcia na wejściu niż na wyjściu, np. ja kupiłem u Darelteka 5A driver, żeby podłączyć diodę 10wat 10V muszę dać przynajmniej 15V żeby to dobrze świeciło. Więc raczej nie uda ci się 4 diod podłączyć.

Zmień zasilacz. Np. tu masz tani i w miarę zasilacz:

http://delta-polska....4V-6.5A-156W/29

@Komarek, to są LED 1W.

Nie chcę, nie mogę kupić nowego zasilacza. Ograniczę się do 15 diod. Możecie mi coś do tego dobrać tak abym w razie czego, mógł podłączyć wszystkie diody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że post pod postem. coś się stało i nagle pojawiły się dwa posty o tej samej treść. postanowiłem edytować ostatni z nich.

Jak wcześniej pisałem, chciałbym mieć 3 kanały

Kanał czerwony, który składa się z 2 diod 1w oraz kanał niebieski, który składa się z 3 diod 1 chciałbym sterować

http://www.ebay.com/itm/1pcs-1W-LED-Driver-350mA-PWM-Light-Dimmer-DC-DC-Step-Down-Module-/351288004581?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item51ca658fe5

jedne driver na 1 kanał.

kanał 3 "biały" składający się z 10-13 diod z chciałbym sterować z:

http://allegro.pl/przetwornica-driver-led-175ma-1400ma-co-175ma-p-i4992637376.html

czy taki zestaw driverów będzie ok?

Edytowane przez qni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup po prostu 3 drivery z 3 linka. W 1 aukcji jest napisane 1W 350A, to jak chcesz podpiąć te kanały czerwone i niebieskie ?? na każdą diodę 1 driver ?? bez sensu.

Kup 3 drivery z 3 aukcji.

driver 1 - 2x czerwone - szeregowo - 350mA

drvier 2 - 3 x niebieskie - szeregowo - 350mA

driver 3 - 9x biale. 3 paski po 3 diody - 1050mA

łącznie 1750mA.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zakładamy że 0,5 w / 1L wody to ja się pytam jakie akwa ma kolega 30L ???


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdybym się zdecydował na przeróbkę oświetlenia, czy jest szansa że ktoś z Was, odpłatnie złozył by mi taki zestaw ? Według parametrów ustalonych na PW ? To znaczy jeden kanał on/off dla świetlówek i ze 4 kanały led 0-100% Może plus temperatura lampy i regulowana prędkość wentylatorów (choć regulowana niekoniecznie). Ponieważ ja sobie nie poradzę sam z psokładaniem i softem :(


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, ja bym tylko uprzejmie przypomniał chętnym pomóc dalemu odpłatnie - co podkreślam - z wykorzystaniem sterownika led z tego tematu, że program ten został udostępniony publicznie do zastosowań niekomercyjnych, tak więc w tej materii pomoc tak ale, pro publico bono że się tak wyrażę.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował do tego softa dodać kompatybilność z bluetoothem oraz parowanie z appką na androida??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok :) No to nie pozostaje mi nic innego jak kupić graty i zacząć dłubać :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował do tego softa dodać kompatybilność z bluetoothem oraz parowanie z appką na androida??

W późniejszych etapach mam w planach ~luty/Marzec zakup blue bo nie mam nic do sterowania lampą i najłatwiejszą droga wydaje mi się będzie appka na androida czy ipada.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tym aby przenieść wyświetlanie i sterowanie do netu. Przez blu to ograniczymy się do dostepu

lokalnego. Jedyne sensowne rozwiązanie to moduł sieciowy ethernet podpięty do ruthera na którym robimy

przekierowanie virtual serwer na inny port. Oprogramowanie najlepiej napisać w ajax-e.

Takie rozwiązanie daje możliwość odczytywania / sterowania całością z dowolnego miejsca.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Zacząłem się bawić dzisiaj PWM.

Drivery:

http://allegro.pl/przetwornica-driver-led-175ma-1400ma-co-175ma-p-i4992637376.html

Arduino UNO.

Jak zgasić diody do 0 bez wylaczenia zasilacza ?? z 1 zasilacza jade tez nocne.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.