Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Uważajcie na osoby chcące dokonać zakupu na szybko, tj. mówią, że chcą mieć towar na jutro bo później nie będą mogły go odebrać, wpłacą pieniądze i prześlą potwierdzenie z banku.

Potwierdzenie przyszło wieczorem, rano zapakowałem towar do autobusu i wysłałem.

Nieraz i nie dwa wysyłałem tak towar - rzadko ale się zdarzało, tym razem zostałem okradziony a łupem padły:

Pictichromis paccagnellae

Euphyllia glabrescens

Amphiprion ocellaris

Clavularia viridis

Zoanthus zielony

Wiadomo mi, że jeszcze 4 osoby zostały tak oszukane.

Sprawę zgłosiłem na policję ale wątpię, że znajdą oszusta/oszustkę.

Wszystko poszło do Warszawy, inne osoby też wysyłały do Warszawy.

Jeszcze jedna prośba, gdyby ktoś natkną się na taką sytuację to proszę o kontakt - bardzo chętnie przejadę się na dworzec "porozmawiać" z tym złodziejaszkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, a powiedz mi jak ta osoba nawiązała z Tobą kontakt ? przez forum ? Jeśli tak to proszę o nicka.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, znalazła moje oferty na allegro i zakupiła przez moją stronę sklepu www. Ale w większości przypadków chodziło o morszczyznę, więc piszę na naszym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Forma sprzedaży dość ryzykowna bo właśnie tak działają oszuści. Przy dzisiejszych możliwościach graficznych podrobienia tego typu dokumentów to pestka nawet dla co zdolniejszych dzieciaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podałeś kwota większo niż 300 zł to już jest przestępstwo i ścigane z urzędu jest nie jako wykroczenie. Więc po adresie IP policja dojdzie do tego kto to. Jak podałeś mniejszo kwota to idź na komisariat i powiedz żeś sie pomylił i złóż wyjaśnienia do protokołu i podej wyższo kwota niż 300 zł


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te doradca namawiasz doi składania fałszywych zeznań /oskarżeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krisu dołożyłeś teraz do pieca, pomijając fakt, że jak mardow pisze, zakupu dokonano przez stronę internetową sklepu, czyli ślad został po transakcji.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwota 490zł, było kilka szt. towaru. Sklep mam na istore, wysłałem do nich zapytanie czy mogę uzyskać IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie po prostu momy takie zaj... prawo że dopiero po wyżej 300 zł coś mogą zrobić. A przy takim towarze to cena jest zależna łod sprzedającego i może sie zawsze po powtórnym oszacowaniu dojś do wniosku że sie pomylił, i wycenić więcej. Liczymy to tak kwota któro by musioł wyłożyć na kupno rzeczy które stracił + koszty a koszty np przejazdu dostawy itp więc bez żadnych oszustw wycena jest prawidłowa


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krisu, nie opowiadaj bajek - przy oszustwie nie ma limitu, jeśli było wyłudzenie - nawet od złotówki ścigają. Wiem, bo właśnie w takiej sprawie kiedyś zeznania składałem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tobie mogą niestety nie podać [raczej na 100% nie powinni polityka prywatności]ale policji muszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krisu dołożyłeś teraz do pieca, pomijając fakt, że jak mardow pisze, zakupu dokonano przez stronę internetową sklepu, czyli ślad został po transakcji.

ja ino do 300 zł to jest nisko szkodliwość społeczna i sprawa by po dwóch tydniach umorzyli z braków znamion przestępstwa

mie oszukoł sklep sprzedając rowerek dziecięcy za 240 zł i policja sprawa założyła a po 2 tygodniach umorzyła jak to napisali z braku znamion przestępstwa. Facet dostoł mandat i napisali że moga z pozwu cywilnego ich zaskarżyć :police: a właściciel mi sie w pysk uśmioł i ani rowerka ani kasy. Poszedł jo do sądu konsumenta i też nic nie zrobili zostoł mi ino sąd. To samo jest w marketach z złodziejami do 200 czy 300 zł dostają mandat i nic więcej chyba że recydywa mają

http://natemat.pl/40...kodliwosc-czynu

Edytowane przez Debora (wyświetl historię edycji)

Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego :) Mylisz pojęcia :) Brak znamion czynu ma się nijak do kwoty. Jeżeli ktoś podejmuje działania w celu wyłudzenia nienależnego towaru, czyli podrabia potwierdzenie przelewu, jest oszustwem - tu nie ma kwoty.

A co ro w/w rowerka, to wystarczy że sprzedawca udowodnił/zeznał że chciał Ci go sprzedać, ale nie mógł. I możesz wtedy domagać się zwrotu pieniędzy. Dura lex, sed lex. A nieznajomość prawa szkodzi - przykro mi :(.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego :) Mylisz pojęcia :) Brak znamion czynu ma się nijak do kwoty. Jeżeli ktoś podejmuje działania w celu wyłudzenia nienależnego towaru, czyli podrabia potwierdzenie przelewu, jest oszustwem - tu nie ma kwoty.

A co ro w/w rowerka, to wystarczy że sprzedawca udowodnił/zeznał że chciał Ci go sprzedać, ale nie mógł. I możesz wtedy domagać się zwrotu pieniędzy. Dura lex, sed lex. A nieznajomość prawa szkodzi - przykro mi :(.

kasy jo sie domagoł policja mu nie kazała sąd konsumenta dopiero mu doł nakaz ale facet nie oddał kasy i mu nic nie zrobili policja stwierdziła że niema znamion przestępstwa i nic nie będą z tym więcej robić sprawa umorzona i kropka


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Niestety bardzo ci współczuję bo sam należę do osób które nie oszukują jednak ja też się kilka razy naciałem na Allegro i to 2 strony zarówno jako kupujący jak też i sprzedający. Na szczęście kwoty były niskie więc jakoś to przebolałem. Osobiście jakoś mam małe zaufanie do Policji w takich sprawach. Mają marny sprzęt i są słabo opłacani a tu jest niewielka jak dla nich kwota. Pewno gdyby to był jakiś masowy oszust to prędzej czy później go drapną bo w końcu się czymś zdradzi, ale jeśli to jednorazowy numer to raczej małe szanse. Inna sprawa żeby oszukiwać na morskiej to dziwne. Ani rynku zbytu zbyt wiekiego nie ma ani ceny aż tak zawrotne nie są by się solidnie obłowić. A ryzyko jednak jest że się za 500 zł kartotekę nakida.

A KRISU ma ciekawy punkt widzenia. Składanie fałszywych zeznań czyli oszukiwanie Policji to przestępstwo wcale nie mniejszego kalibru niż to oszustwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mardow - rozumiem, ze potwierdzenie było fałszywe czy jaki mechanizm oszustwa był ? Jeśli organy scigania działaly by sprawnie to by nawet po monitoringu z dworca ustalili facjate grzyba, a pewnie i rejestracja samochodu jeśli przyjechal swoim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mardow - rozumiem, ze potwierdzenie było fałszywe czy jaki mechanizm oszustwa był ? ...

To i mnie zaintrygowało. Jeśli potwierdzenie było sfabrykowane to do tego wszystkiego dochodzi fałszowanie dokumentów. Dziwię się, że dla 490zł ktoś tak ryzykuje. Dawno temu, niektóre systemy bankowe pozwalały na wydrukowanie zlecenia przelewu, a potem na anulowanie operacji, ale teraz to chyba jest już nie do zrobienia.

ed.

A nie, przepraszam, ofiar było więcej więc i kwota większa niż 490zł. A kara chyba taka sama.

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Mylisz się. Nadal można w większości banków przelewy są wysyłane co kilka godzin o ściśle określonych godzinach. Jeśli zrobisz przelew przed tą godziną to masz go tylko jako zaplanowany i do czasu tej sesji spokojnie go można modyfikować a nawet anulować. Zatem to co przesłano było albo właśnie takim potwierdzeniem że przelew zlecony ale jeszcze nie został przez bank zrealizowany albo całkowita fałszwyka. Jednak to ostantnie jest trochę trudniejsze do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim banku, potwierdzenie można wydrukować dopiero po zleceniu przelewu. Po zleceniu, mimo że nie wyszedł jeszcze, nie można go anulować, a środki są blokowane.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Nadal można w większości banków przelewy są wysyłane co kilka godzin o ściśle określonych godzinach. Jeśli zrobisz przelew przed tą godziną to masz go tylko jako zaplanowany i do czasu tej sesji spokojnie go można modyfikować a nawet anulować. Zatem to co przesłano było albo właśnie takim potwierdzeniem że przelew zlecony...

Mam konta w dwóch różnych bankach i żaden nie pozwoli na wydrukowanie żadnego potwierdzenia (bez względu na status zlecenia) dopóki pieniądze nie zostaną zaksięgowane na koncie odbiorcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w banku śląskim i można wydrukować potwierdzenie dopiero jak bank zatwierdzi (co zazwyczaj jest po paru sekundach) a potem już się nie da cofnąć tranzakcji


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostales oszukany/okradziony. Do tego wyludzenie towaru. Na to dochodzi jeszcze sfalszowany dokument (skoro dostales potwierdzenie, prawdopodobnie zostalo podrobione). Dowody sa na stronie, w banku...

Natomiast pytanie jest, czy ip bylo prawdziwe.

A ca do niektorych, jo te bym sprawa umozy, bo bym nic nie zrozumiac z twoja mowa.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.