Skocz do zawartości
azja-83

Pompy Aqua Nova - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego wychodzi że coś pomiędzy NJ6500 a NJ8000


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć czy jest tak jak piszecie. Miękki start, cisza i wydajność ciut mniej niż 8000 ( ? ). To za te pieniądze chyba warta.

Oczywiście że pompa warta swojej ceny. Natomiast problemem będzie jej wydajność. Jeżeli ktoś ma duży baniak i te 8000 jest mu za małe i chciał by se wymienić na coś mocniejszego, a okazuje się że ta mocniejsza pompa jest słabsza od jego np NJ 8000 ?

Jeżeli już określiliśmy że tą pompę możemy zakwalifikować pomiędzy NJ6500 a NJ8000 i ktoś właśnie szuka takie pompy to ma super pompę za niewielkie pieniądze.

W moim przypadku NJ6500 mogła by być za słaba, natomiast taka 10000 zdecydowanie za silna, ale skoro jest słabsza od NJ 8000 to warto się nad nią zastanowić.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś namiary na sklep??

zamówiłem przez allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać że w sklepie który kupiłem pompę poprosiłem o zastępczą aby móc wysłać obecną na serwis. Dostałem odpowiedź jednoznaczną i odmowną. Natomiast zadzwoniłem do dystrybutora i na drugi dzień miałem nowa sprawdzoną w domu. Jest cichsza jednak tez delikatnie ją słychać. Tak czy siak bardzo dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że pompa warta swojej ceny. Natomiast problemem będzie jej wydajność. Jeżeli ktoś ma duży baniak i te 8000 jest mu za małe i chciał by se wymienić na coś mocniejszego, a okazuje się że ta mocniejsza pompa jest słabsza od jego np NJ 8000 ?

Jeżeli już określiliśmy że tą pompę możemy zakwalifikować pomiędzy NJ6500 a NJ8000 i ktoś właśnie szuka takie pompy to ma super pompę za niewielkie pieniądze.

W moim przypadku NJ6500 mogła by być za słaba, natomiast taka 10000 zdecydowanie za silna, ale skoro jest słabsza od NJ 8000 to warto się nad nią zastanowić.

Jarek,u mnie NJ to 6000 i w porównaniu do AN10000 była silniejsza od niej,ale jak ktoś napisał,może trafiła się felerna.Potwierdzam,że jest w "miarę" cicha i brała mniej prądu niż pisało o kilka wat.

Teraz u mnie chodzi pożyczona pompa z AM o mocy 9000,trochę głośna,ale to słyszalne to jest tylko w nocy.Pompa ma około 2 miesięcy,czyli jest na gwarancji i kolega ją chce sprzedać coś za 900zł chyba,ale to już z Nim do ustalenia.Ja czekam na Delteca E-Flow 10 bo ją montowałem i widziałem u Niego i byłem zachwycony.Jak ją załączyłem to dopiero jak woda poleciała z rury to stwierdziłem,że już pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam AN 10 000 i jest super cicha nawet jak na razie ciut za mocna muszę podłączyc jakieś baypassy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało to jest rabat -50%. Właśnie kupiłem i czekam na nią, ale została jeszcze jedna sztuka.

kliknij aukcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu,chciałem kupić,ktoś mnie ubiegł.... :angry:

Marek@mobilnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy da się tą aqua nova wyciągnąć z tego uchwytu. Chętnie bym ją wypróbował ale boję się że nie wejdzie mi do komory na szerokość. Może ktoś zmierzyć ile ona ma szerokości z uchwytem i bez? wyjąłbym ją z tego uchwytu i po sprawie. Znalazłem że ma wymiary : 245 x 121 x 131 mm ale co jest co? Domyślam sięże 245 to długość wraz z prefiltrem który można przecież ściągnąć ale 121 to wysokość czy szerokość?

Miałem eheima 1260 i ledwo ledwo się mieścił.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się wyjąc, można tez ten kosz ochronny zdjąć jak się nie miesci w sumpie


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Aqua Nowa NCM 6500 na igle do odpieniacza

Pompa pracowała super do dzisiaj - w tej chwili załącza się na rozruch i automatycznie wyłącza (zaznaczam że jest zalana)... teoretycznie ta pompa ma czujnik pracy w wodzie (tzn wyłącza się samoczynnie po 2 min pracy bez wody) ale u mnie tylko rozkręca wirnik i od razu staje - miał ktoś z Was może taki przypadek ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi padła Aquanova 10tys pracowała 7 mies. odesłana na serwis bo obejmuje gwarancja ciekawe jak się zakończy??? Teraz pozostaje mi awaryjna mała pompka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.